Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Ruszyła rekrutacja do projektu Pioneers into Practice. Myślisz o ochronie klimatu? Zgłoś się!

Ruszyła rekrutacja do szóstej edycji międzynarodowego projektu Pioneers into Practice. Climate-KIC, stowarzyszenie stworzone przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), zaprasza profesjonalistów zainteresowanych ochroną klimatu do udziału w programie europejskich wyjazdów stażowych. Nabór jest otwarty dla doktorantów, naukowców i pracowników firm prywatnych oraz instytucji publicznych i pozarządowych.

Jak podkreśla Aled Thomas, Dyrektor Regionów Climate-KIC: „Kluczowym dla projektu Pioneers into Practice jest wymiana doświadczeń i wiedzy pomiędzy ekspertami z różnych krajów Europy. Zachęcamy także do poszerzania perspektyw naukowych i zawodowych poprzez mulitidyscyplinarne warsztaty oraz nowe kontakty. Pionierzy to osoby, które w przyszłości będą tworzyć gospodarkę niskoemisyjną”.

Tematy rozwijane w ramach Pioneers into Practice to min. odnawialne źródła energii, transport w miastach, zrównoważone budownictwo i rozwój, zieleń miejska czy oraz ochrona przeciwpowodziowa. W programie bierze udział siedem regionów Europy: West Midlands (Wielka Brytania), Walencja (Hiszpania), Emilia-Romania (Włochy), Hesja (Niemcy), Utrecht (Holandia), Środkowe Węgry oraz Dolny Śląsk.

Każdy z uczestników odbywa dwa staże – krajowy oraz zagraniczny i może liczyć na dofinansowanie wysokości do 8 000 Euro. Tegoroczna rekrutacja trwa do 23 Marca 2015.

Więcej informacji na stronie: 
www.climate-kic.org

Koordynator programu

Emanuela Kubicka
Departament Energii i Klimatu

tel.:727 663 301
e-mail: emanuela.kubicka@eitplus.pl

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres