Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

„Co będzie, gdy w jednym miejscu spotka się 30 kreatywnych, pomysłowych i chętnych do działania? To będzie dobry początek! Dla Wrocławia i dla wrocławian” – tak podsumował galę 30 Kreatywnych Wrocławia portal Wroclaw.pl i niezaprzeczalnie miał rację.

Podczas spotkania, która zostało przygotowane w Barbarze (infopunkt Europejskiej Stolicy Kultury 2016), wręczono nie tylko wyróżnienia dla najbardziej nietuzinkowych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, ale przede wszystkim podjęto dyskusję na temat tego, czym jest kreatywność i w jaki sposób miasto powinno wspierać rozwój kreatywnej klasy Wrocławia.

Wśród wyróżnionych 30 osób znaleźli się również dr Łukasz Kozera, Kierownik Biobanku Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ i Cezary Lejkowski, Dyrektor Departamentu Klimatu i Energii oraz szef regionalnego ośrodka Climate KIC, czyli przedsięwzięcia Komisji Europejskiej, które tworzą instytucje, naukowcy oraz przedsiębiorcy. Zadaniem ośrodków Climate KIC jest tworzenie i promowanie nowoczesnych rozwiązań sprzyjających ochronie klimatu

W podsumowującej wydarzenie debacie na temat kreatywności we Wrocławiu wzięli udział wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj, przedstawiciele wrocławskich firm i organizacji: Wiktoria Lenart, Zbigniew Maćków, Paweł Marchewka, Bartosz Ciepluch, Andrzej Przybyło. Moderatorem dyskusji był Edwin Bendyk.

Sylwetki wszystkich 30 Kreatywnych Wrocławia i to, czym się zajmują oraz jakie mają pasje, znajdują się tutaj

Czy wiesz, że ...

Turritopsis nutricula (gatunek stułbiopława) posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność. Jednym z celów projektów BioMed jest opracowanie nowych leków przedłużających życie...

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres