Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

„Co będzie, gdy w jednym miejscu spotka się 30 kreatywnych, pomysłowych i chętnych do działania? To będzie dobry początek! Dla Wrocławia i dla wrocławian” – tak podsumował galę 30 Kreatywnych Wrocławia portal Wroclaw.pl i niezaprzeczalnie miał rację.

Podczas spotkania, która zostało przygotowane w Barbarze (infopunkt Europejskiej Stolicy Kultury 2016), wręczono nie tylko wyróżnienia dla najbardziej nietuzinkowych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, ale przede wszystkim podjęto dyskusję na temat tego, czym jest kreatywność i w jaki sposób miasto powinno wspierać rozwój kreatywnej klasy Wrocławia.

Wśród wyróżnionych 30 osób znaleźli się również dr Łukasz Kozera, Kierownik Biobanku Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ i Cezary Lejkowski, Dyrektor Departamentu Klimatu i Energii oraz szef regionalnego ośrodka Climate KIC, czyli przedsięwzięcia Komisji Europejskiej, które tworzą instytucje, naukowcy oraz przedsiębiorcy. Zadaniem ośrodków Climate KIC jest tworzenie i promowanie nowoczesnych rozwiązań sprzyjających ochronie klimatu

W podsumowującej wydarzenie debacie na temat kreatywności we Wrocławiu wzięli udział wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj, przedstawiciele wrocławskich firm i organizacji: Wiktoria Lenart, Zbigniew Maćków, Paweł Marchewka, Bartosz Ciepluch, Andrzej Przybyło. Moderatorem dyskusji był Edwin Bendyk.

Sylwetki wszystkich 30 Kreatywnych Wrocławia i to, czym się zajmują oraz jakie mają pasje, znajdują się tutaj

Czy wiesz, że ...

Biomimetyka to naśladowanie przyrody. W projekcie BioMed są opracowywane inteligentne formy leków, które rozpoznają chore komórki; działanie leków jest wzorowane na zasadzie funkcjonowania wirusów, które rozpoznają a następnie infekują komórkę.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres