Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Naukowcy doradcami w Ministerstwie Skarbu Państwa

Jak podaje Ministerstwo Skarbu Państwa, przy resorcie powstał zespół, w skład którego wchodzą wybitni naukowcy najlepszych w Polsce uczelni publicznych. Eksperci w dziedzinie prawa cywilnego, handlowego i gospodarczego będą doradzać ministrowi przy prowadzeniu polityki właścicielskiej wobec spółek Skarbu Państwa.

W swojej wypowiedzi Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa, podziękował wszystkim członkom zespołu za przyjęcie zaproszenia do współpracy i zaznaczył, że utworzenie zespołu pozwoli na „merytoryczne wsparcie wybitnych znawców zagadnień prawno-ekonomicznych przy budowie spójnej i transparentnej polityki nadzoru i zarządzania aktywami Skarbu Państwa, prowadzonej w interesie akcjonariuszy i polskiej gospodarki”. Priorytetem ministerstwa skarbu jest bowiem stworzenie spójnej strategii zarządzania aktywami w nadzorze ministra skarbu.

Zespół tworzą:

- prof. dr hab. Janina Ciechanowicz-McLean(Uniwersytet Gdański),
- prof. dr hab. Andrzej Kidyba (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie),
- prof. dr hab. Elwira Marszałkowska-Krześ (Uniwersytet Wrocławski) oraz Członek Rady Nadzorczej Wrocławskiego Centrum Badań EIT+,
- prof. UAM dr hab. Maciej Mataczyński (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu),
- prof. UAM dr hab. Marek Michalski (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie),
- prof. dr hab. Michał Romanowski (Uniwersytet Warszawski)
- prof. dr hab. Andrzej Szumański (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie).

Jak podkreślił prof. Maciej Mataczyński z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Powołanie zespołu naukowego przy Ministrze Skarbu Państwa jest ważnym krokiem zbliżającym świat nauki, biznesu i administracji. Minister mający w swoim zarządzie majątek wart ponad 100 mld zł powinien móc skorzystać z najlepszych doświadczeń i osiągnięć polskiej nauki. Liczymy, że będzie to forum wymiany idei, ale również wypracowywania coraz lepszych technicznych rozwiązań i standardów nadzoru, które będą mogły być jednolicie stosowane do zarządu majątkiem będącym pod kontrolą państwa.

Czy wiesz, że ...

Turritopsis nutricula (gatunek stułbiopława) posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność. Jednym z celów projektów BioMed jest opracowanie nowych leków przedłużających życie...

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres