Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Bitechnologiczny przemysł Europy Zachodniej musi rozwinąć własne echnologie produkcji lekó fot. StockxpertTegoroczne Bio-Forum odbędzie się w dniach 15-16 maja 2008. Co roku w Łodzi spotykają się najważniejsze firmy i ośrodki badawcze z branży biotechnologicznej m.in. z Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Słowacji i Węgier.

Podstawowym zadaniem Bio-Forum jest tworzenie powiązań biznesowych między raczkującym biznesem biotechnologicznym w Europie Środkowo-Wschodniej, a zakorzenionymi na rynku firmami i uczelniami zachodnioeuropejskimi. Światowi potentaci zaczynają zwracać uwagę na nasz rejon. Coraz częściej pojawiają się nowe leki, kosmetyki, żywność oraz inne produkty bazujące na projektach opracowanych w środkowoeuropejskich laboratoriach.

Spółka EIT+ będzie prezentowała swoją działalność oraz szukała partnerów do realizowania projektów naukowych związanych z biotechnologią.

 

Czy wiesz, że ...

Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadań badawczych projektu  NanoMat jest opracowanie  technologii ogniw paliwowych o wydajności ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!).

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres