Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Konkurs o stypendium naukowe dla studentów

Konkurs o stypendium naukowe dla studentów w ramach projektu badawczego Developing new technology for sensitive gas sensing and its application to methane monitoring.

Stypendium adresujemy do studentów pracujących nad pracą magisterską w zakresie fizyki, elektroniki, fotoniki, ochrony środowiska lub w innych pokrewnych dziedzinach w roku akademickim 2014/2015 (obrona pracy do końca czerwca 2015). W ramach naszego projektu oferujemy stypendia dla dwóch osób, na okres maksymalnie 12 miesięcy.

Szczegółowy zakres zadań w ramach stypendium zostanie ustalony wspólnie z wybranymi kandydatami oraz ich opiekunami w jednostce macierzystej. Może on obejmować m.in. zagadnienia związane z obróką danych pomiarowych (w tym np. programowanie w środowisku LabVIEW i Matlab), budowę układów optycznych i elektronicznych czy zagadnienia związane z analizą źródeł emisji metanu i wpływem tej emisji na środowisko.

Projekt badawczy, w ramach którego organizujemy stypendium, ma na celu rozwój nowej techniki CLaDS (chirped laser dispersion spectroscopy) służącej do detekcji stężenia gazów w atmosferze.  Wszelkie pytania związane z projektem oraz rekrutacją należy kierować na adres michal.nikodem@eitplus.pl.

 

Kwota stypendium: 1000 PLN/miesiąc (netto)

 

Oczekiwania wobec kandydatów:

1. Zaangażowanie i chęć zdobycia praktycznej wiedzy związanej z laserową detekcją gazów

2. Umiejętność pracy w zespole

3. Znajomość języka angielskiego

4. Mile widziana znajomość zagadnień z opto-elektroniki

 

Lista wymaganych dokumentów:

1. CV

2. Wykaz ocen i przedmiotów zaliczonych przez aplikanta (przynajmniej 3 ostatnie semestry)

 

Kierownik projektu:  dr inż. Michał Nikodem 

Adres przesyłania zgłoszeń: michal.nikodem@eitplus.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń: 19 maja 2014 r.

 

Po złożeniu aplikacji wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę.

 

Projekt badawczy finansowany jest przez Fundacje na Recz Nauki Polskiej w ramach programu Homing Plus (edycja 6/2012).

 

Prosimy o umieszczenie w dokumentach aplikacyjnych poniższej klauzuli:


"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w przesłanych przeze mnie dokumentach, niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji prowadzonego obecnie lub w przyszłości przez firmę Wrocławskie Centrum Badań EIT+ Sp. z o. o., ul. Stabłowicka 147, 54-066 Wrocław (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.). Zgoda na przetwarzanie moich danych obejmuje także przetwarzanie tych danych w przyszłości, o ile nie zmieni się cel ich przetwarzania. Oświadczam, że jestem świadomy(a) dobrowolności udostępnienia moich danych osobowych oraz że zostałem(am) poinformowany(a) o prawie wglądu do moich danych osobowych oraz do ich poprawiania". 

Czy wiesz, że ...

Biomimetyka to naśladowanie przyrody. W projekcie BioMed są opracowywane inteligentne formy leków, które rozpoznają chore komórki; działanie leków jest wzorowane na zasadzie funkcjonowania wirusów, które rozpoznają a następnie infekują komórkę.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres