Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Od samego początku projektowania, a później budowy pomieszczeń Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów szczególny nacisk kładzie się na wysoką jakość oraz spełnianie międzynarodowych standardów funkcjonowania laboratoriów badawczych, pomiarowych i  technologicznych. 

Wszystkie pomieszczenia będą klimatyzowane, podłogi zmywalne, kwaso i zasado odporne. Do stołów laboratoryjnych będą standardowo doprowadzone gazy takie jak: powietrze, próżnia i gaz propan-butan. Substancje organiczne, kwasy i zasady będą przetrzymywane w przeznaczonych do tego ognioodpornych szafach. W każdym laboratorium zostanie zainstalowany czujnik dymu oraz prysznic do użycia w razie nagłego niebezpieczeństwa.

Laboratoria zostaną wyposażone w system monitorowania ilości przebywających w nich osób, jak również system kontrolowanego dostępu. Dodatkowym elementem w planowanym standardzie jest system zarządzania  laboratorium zarządzający informacjami, dziennikami laboratoryjnymi, danymi itp.

Laboratoria BIO wyposażone będą w standardach BSL 1-2-3 (poziom bezpieczeństwa w odniesieniu do zagrożenia biologicznego) w zależności od wymagań dla danego typu laboratorium.

Laboratoria NANO - będą miały wydzielone strefy czystości tzw. clean roomy, które umożliwią prowadzenie procesów wymagających ściśle kontrolowanych warunków czystości, wilgotności oraz temperatury.

W Kampusie Pracze powstaną pomieszczenia niezbędne do pracy naukowej takie jak sale seminaryjne i konferencyjne, a także wygodne pomieszczenia biurowe.

Informacje o rozbudowie Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB)

Szczegółowych informacji o Dolnośląskim Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB) udziela kierownik projektu:

Ireneusz Czerwiński
ireneusz.czerwinski@eitplus.pl

Wrocławskie Centrum Badań EIT+
Ul. Stabłowicka 147
54-066 Wrocław

Ważne strony internetowe związane z projektem Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB):

Oficjalna strona Unii Europejskiej

Oficjalna strona internetowa Programu Innowacyjna Gospodarka

Oficjalna strona internetowa Ministerstwa Rozwoju Regionalnego

Czy wiesz, że ...

Wirusy mają wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje się terapię  poprzez modulacje aktywności katalitycznej RNA.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres