Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015

ROK 2015

"Plany na dziesięciolecia, a nie na kilka lat"

Nie możemy zapominać o długoterminowej perspektywie, w jakiej planuje się działania w energetyce czy edukacji. Co można zrobić, by usunąć bariery szybszego wzrostu?. Dal sporej części firm pierwszą odpowiedzią będzie obniżka podatków, zwłaszcza CIT. Jak jednak zwracali uwagę ekonomiści uczestniczący w dyskusji o barierach  w rozwoju regionu, obciążenia podatkowe nie są już poważnym ograniczeniem...

Źródło: Rzeczpospolita

"Forbes pisze o polskiej innowacji dla górnictwa i klimatu z EIT+"

„Naukowiec z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ pracuje nad nowymi laserowymi metodami pozwalającymi na superdokładne mierzenie stężenia szkodliwych gazów w powietrzu. Badania te mogą mieć ogromne znaczenie m.in. dla przemysłu wydobywczego” można przeczytać na stronach internetowych miesięcznika Forbes...

Źródło: forbes.pl

„Zapomnij o karierze hydraulika. Masz więcej możliwości” – prof. Jerzy Langer w wywiadzie dla Gazety Wyborczej

W środę, 25 lutego br., we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ odbędzie się konferencja Gazety Wyborczej „Innowacyjny Wrocław”. Miejsce dla tego wydarzenia nie zostało wybrane przypadkowo. EIT+ jest centrum łączącym świat akademicki i biznes, innowacje i technologie oraz pasje i naukę. O tym, jak powstało, jak rolę pełni dzisiaj i dlaczego jest istotne nawet dla zwykłego mieszkańca Wrocławia tłumaczy w wywiadzie dla Gazety Wyborczej prof. Jerzy Langer - Prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Źródło: gazeta.pl

„Most nad doliną śmierci” – rozmowa prof. Jerzego Langera z redaktorem naczelnym MM Magazynu Przemysłowego

MM Magazyn Przemysłowy to miesięcznik typu business to business, upowszechniający najnowsze światowe osiągnięcia w zakresie techniki i technologii oraz prezentujący znaczące inwestycje w przemyśle i gospodarce. W rozmowie z redaktorem naczelnym prof. Jerzy Langer, Prezes EIT+, nie tylko opisał potrzebę tworzenia mostów pomiędzy środowiskiem naukowym a biznesem oraz ideę powołania Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, które określił mianem „mostu nad doliną śmierci”, ale również zdradził czytelnikom, czy czuję się jeszcze naukowcem.

Źródło: Pełen wywiad z prof. Jerzym Langerem został opublikowany w dwumiesięczniku MM Magazyn Przemysłowy nr 1-2 (144).

 

ROK 2014

 

"W naukowym miasteczku. Większość doktorów ma ok. 30 lat"

W zabytkowych zakładach leczniczych na Praczach Odrzańskich stoją lasery, mikroskopy elektronowe, systemy do sekwencjonowania kodu DNA, maszyny, które rozbijają substancje na cząsteczki - spektometry i inne nowoczesne sprzęty. Wszystko po to, by tworzyć np. wytrzymałe baterie do laptopów, szczepionki, baterie słoneczne, badać komórki rakowe, sprawdzać wytrzymałość materiałów budowlanychWrocławskie Centrum Badań EIT+ powstało, by popchnąć do przodu polską naukę...

Źródło: wroclaw.gazeta.pl

"Naukowiec Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ wyróżniony w konkursie LIDER Narodowego Centrum Badań i Rozwoju"

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło kolejną edycję programu Lider, do którego zgłoszono się aż 240 projektów. Jednym z 36 wyróżnionych naukowców jest dr inż. Michał Nikodem z Departamentu Nanotechnologii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Jego projekt otrzyma wsparcie w wysokości miliona złotych.

Źródło: biznesdolnoslaski.pl

"Miasta potrzebują inteligentnych rozwiązań"

"Szukamy partnerów do tej współpracy, chcemy korzystać z doświadczeń innych firm, ale chcemy je łączyć z firmami wrocławskimi. Uważamy, że są one kreatywne, szukają nowych obszarów swojej aktywności. Mamy parki technologiczne, Wrocławskie Centrum Badań EIT+, mamy miasto, które się zmienia, i to są obszary naszej współpracy. Chcemy łączyć innowacyjność z pięknem, więc szukamy dobrych partnerów dla realizacji naszych planów" - wyjaśnia Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia.

Źródło: Newseria, lokalizacja.info

"Niesamowity materiał Made in Poland"

Elastyczne, przezroczyste i lekkie perowskity mogą zrewolucjonizować naszą codzienność uzależnioną od energii. Samowystarczalne energetycznie domy to wizja Olgi Malinkiewicz, polskiej badaczki, która pracuje nad komercyjnym wykorzystaniem perowskitów... Polka, pracująca dotychczas na Uniwersytecie w Walencji, zdecydowała się na współpracę z laboratoriami Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Źródło: Puls Biznesu, Angora

"Firmy potrzebują więcej własnych badaczy"

Tworzenie komórek badawczych wewnątrz korporacji oraz firm uruchamianych przez naukowców realizujących ten sam cel może być dobrą receptą na radykalne zwiększenie w Polsce prywatnych wydatków na prace badawczo-rozwojowe.

Źródło: obserwatorfinansowy.pl

"Jak z Wrocławia uczynić potęgę nauki i biznesu?"

To ludzie są podstawą rozwoju miasta i kraju, to od nich zależy przyszłość Wrocławia. Między innymi o tym, jak należy usprawnić relacje i komunikację międzyludzką na linii nauka - biznes - rząd/samorząd, będziemy dyskutować 23 czerwca we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ oraz Wrocławskim Parku Technologicznym.

Źródło: wroclaw.gazeta.pl

"Najmniejszy Krasnoludek"

Ma tylko 20 mikrometrów wzrostu, czapkę naciągniętą na oczy, długą brodę, a na ramieniu trzyma tajemniczy pierścień dokładnie taki, jak fragment struktury grafenu. Tak w skrócie można opisać krasnoludka, który zadomowił się na ziarnku piasku we Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Artykuły ukazały się m.in w:

Internet:
sfora.pl, gazetawroclawska.pl, tech.money.pl, czasdzieci.pl, wroclaw.gazeta.pl, rmf24.pl, wroclaw.pl, mmwroclaw.pl, tuwroclaw.com, wroclaw.naszemiasto.pl, otowroclaw.pl, pik.wroclaw.pl, centrumpr.pl, pressoffice.pl, news.kafito.pl
Prasa:
Nasze Miasto Wrocław, Głos Szczeciński, Głos Koszaliński, Express Ilustrowany, Polska Gazeta Wrocławska,  Głos Pomorza, Dziennik Wschodni Lubelski.
Radio:
Radio Kolor, Radio Mazwosze, Radio Rekord FM, Radio RMF Classic, Radio RMF FM, Radio Zet.
Telewizja:
TVP 1 (Teleexpress) , TVP Polonia (Teleexpress) 

"Raport energetyczny"

Energetyka to jeden z wielkich polskich tematów, o których powinniśmy rozmawiać, ale o których  rozmawia się trudno. Dyskusja o bezpieczeństwie energetycznym kraju, o energetyce jądrowej i odnawialnej, zaopatrzeniu w prąd i gaz, eksploatacji złóż gazu łupkowego, magazynowaniu paliw itd. musi dotykać kwestii politycznych, prawnych, technicznych, inwestycyjnych, ekologicznych i finansowych. Prace trwają nad polską technologią wydobycia łupków nad którą pracuje Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Raport można przeczytać w tygodniu Polityka z 28 maja. 

Źródło: Polityka  
polityka - paliwo polityczne.pdf 

"Szansa dla młodych naukowców"

Takie centra naukowo-badawcze, jak Wrocławskie Centrum Badań EIT+ Sp. z o.o., to przede wszystkim szansa dla młodych naukowców na kontynuację pracy rozpoczętej na uczelniach. O tym nad czym pracują w laboratoriach EIT+ oraz na temat samego projektu "NanoMat - Wykorzystanie nanotechnologii w nowoczesnych materiałach" opowiada ostatni odcinek programu "Praca - Biznes - Innowacje" Telewizji Polskiej.

Źródło: Telewizja Polska S.A.

 

"Centrum Badań EIT+ w europejskim programie ogniw słonecznych"

Do komitetu zarządzającego COST (European Cooperation in the Field of Scientific and Technical Research) wszedł dr inż. Filip Granek, kierownik Laboratorium Elektroniki Drukowanej i Ogniw Słonecznych w Departamencie Nanotechnologii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Źródło: Nowy Przemysł


"Nowy unijny pakiet klimatyczny może być szansą, a nie gwoździem do trumny polskiej gospodarki"

O szansach na opracowanie i wprowadzenie nowoczesnych, ekologicznych technologii oraz o celach dotyczących ochrony klimatu opowiadał Cezary Lejkowski - Dyrektor Departamentu Klimatu i Energii we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ w wywiadzie dla Agencji Informacyjnej Newseria Biznes.

Źródło: Newseria Biznes


"Polak doradza w unijnym programie przyszłościowych technologii"

Future and Emerging Technologies (FET), czyli technologie przyszłe i powstające to jeden z najważniejszych programów w ramach Horyzontu 2020. Współprzewodniczącym grupy doradczej FET został prof. Jerzy Langer, prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Źródło: Nowy Przemysł

 

"Komercjalizacja = dostarczanie wartości Klientowi"

O tym, jakie znaczenie mają coraz częściej popularne sformułowania "tranasfer technologii", "komercjalizacja", "transfer wiedzy do przemysłu" oraz na co mogą liczyć firmy, które rozpoczną współpracę z Wrocławskim Centrum Badań EIT+ można przczytać w najnowszym wydaniu magazynu Horyzonty nr 2(35), luty 2014 Zachodniej Izby Gospodarczej.

Źródło: Horyzonty

 

"EIT+ chce więcej niż San Leon"

Pod koniec ubiegłego roku irlandzki San Leon poinformował o uzyskaniu z odwiertu Lewino na Pomorzu największego dotychczas w Polsce wypływu błękitnego paliwa. Branża i resort środowiska okrzyknęli ten odwiert przełomowym dla programu poszukiwań gazu łupkowego w naszym kraju. Próbki rdzenia na etapie przygotowania procesu szczelinowania przez United Oilfield Services (UOS) badano we Wrocławskim Centrum Badań EIT+. 

Źródło: "Puls Biznesu"

 

Nasze serca biją… na alarm!

Blisko połowa młodych osób jest zagrożona chorobami serca! Wrocławski Biobank przeprowadził pierwsze w Polsce badania przesiewowe dwudziesto- i trzydziestolatków – wyniki są niepokojące. Jeśli młodzi ludzie nie zmienią trybu życia, w Polsce za 10-15 lat drastycznie wzrośnie liczba zawałów serca i udarów. Dotąd w Polsce nikt nie badał na taką skalę młodych ludzi. Zdaniem lekarzy to błąd, który może nas w przyszłości wiele kosztować. Amerykanie zbadali czterdziestolatków i zalecili, by badania populacyjne robić w wieku 20 lat, bo jeżeli to zaniedbamy, to potem jest za późno – mówią naukowcy.

Źródło: tvp.pl 

 

Coraz młodsi ludzie mają problemy z sercem

Samochodem na uczelnię, potem krótki spacer na zajęcia, w przerwie papieros i coś na ząb - efekty takiego trybu życia już widać. Wrocławski Biobank wziął pod lupę dwudziesto- i trzydziestolatków. Sprawdzał zagrożenia chorobami serca. Wyniki zadziwiły nawet naukowców. - W tej grupie pond 45% populacji ma podwyższony poziom cholesterolu i LDL, czyli tego złego cholesterolu - informuje dr Łukasz Kozera z Biobanku. A to tylko początek długiej listy elementów, które szwankują w młodych organizmach. Prognoza na najbliższych 10-15 lat to większa liczba zawałów i udarów.

Źródło: regionalna.tvp.pl

 

"Wytypowano gen, który może mieć wpływ na leczenie raka piersi"

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przu współpracy z Wrocławskim Centrum Badań EIT+ oraz singapurskim Acumen Research Labolatories PTE LTD wytypowali gen, który może mieć wpływ na leczenia raka piersi. Wyniki badań są na tyle obiecujące, że wysłano już wniosek do urzędu patentowego. Prace nad projektem będą kontynuowane.

Źródło: onet.pl

 

"Czas na pracę, praca na czasie" - Transfer technologii 

Polska coraz więcej wydaje na badania i rozwój oraz wdrażanie nowych technologii. To sprzyja powstawaniu nowych miejsc pracy i nowych zawodów. Takie profesje wymagają specjalistycznej wiedzy, odpowiednich kompetencji i umiejętności. 

- Z jednej strony takie osoby muszą rozumieć, czym są technologie, czym są skomplikowane i zawiłe kwestie naukowe, a z drugiej strony muszą umieć przetłumaczyć te informacje na język biznesu. I przede wszystkim ocenić, czy dany projekt, jeżeli zostanie wdrożony, czy będzie opłacalny, czy można go ochronić i czy można uzyskać patent na taki pomysł - wyjaśnia Patrycja Radek, Z-ca Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu we Wrocławskim Cantrum Badań EIT+.

Badania naukowe są kosztowne, a instytuty badawcze czy uczelnie chcą inwestować w te, które mają potencjał biznesowy i na których można zarobić. Do skutecznego transferu technologii potrzebni są jednak rzecznicy patentowi, specjaliści ds. ochrony własności intelektualnej oraz brokerzy technologii.

Źródło: tvp.pl 

 

"Czas na pracę, praca na czasie"- Biobank

Gromadzenie materiału bioloicznego do badań naukowych, to główne zadanie biobanków. Jedno z niewielu takich miejsc w Polsce i pierwsze na Dolnym Śląsku powstało we Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Istnienie tego rodzaju placówek jest natomiast niezbędne dla rozwoju medycyny.

Źródło: tvp.pl


"Patrzę bez obaw na nasz rozwój"

"Patrzę bez obaw na przyszłość i Polski i naszego regionu, ale złożone badania naukowe nie przynoszą wyników w pięć minut” podkreśla prof. Jerzy Langer, Prezes Zarządu EIT+, w wywiadzie dla dwujęzycznego magazynu gospodarczego Biznes Dolnośląski.

Źródło: biznesdolnoslaski.pl

 

"Platforma Incuvo bryluje na AppStore"

Katowicki start-up Incuvo mimo krótkiej historii (firma działa operacyjnie dopiero od 2012 r.) już może zapisać na swoim koncie pierwszy sukces. Stworzona przez spółkę gra "Createrria" wkrótce po premierze awansowała na pierwsze miejsce gier z gatunku Adventure (przygodowe) w AppStore.

- Pomysł narodził się przy grillu - zdradza przedstawiciel technologiczny spółki.

W projekt zaangażowali własne oszczędności oraz pieniądze pozyskane od Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Źródło: Rzeczpospolita

 

"Createrria na pierwszym miejscu sprzedaży"

Createrria dostała się na pierwsze miejsca gier Adventure w AppStore. W ciągu tygodnia od jej premiery ściągnęło ją prawie pół miliona osób. To pierwsza aplikacja na urządzenia mobilne, która pozwala graczom tworzyć i publikować własne gry należące do najpopularniejszych gatunków. Tworzenie własnych gier za jej pomocą jest ciekawe i proste - w ciagu kilku minut gracz może zaprojektować fajną, świetnie wyglądającą grę i podzielić się nią z przyjaciółmi za pośrednictwem growej społeczności lub Facebooka. 

Źródło: Wiek 21

 

ROK 2013

 

 

"Infermedica pozyskała nowego inwestora"

Spółka Infermedica założona w ramach projektu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ pozyskała kolejnego, dużego inwestora. Opracowany przez firmę medyczny system informatyczny zainteresował Innovation Nest. To polski fundusz wspierający obecnych i przyszłych polskich przedsiębiorców high-tech, którzy chcą wyjść poza lokalny rynek.

Spółka Infermedica powstała w wyniku dofinansowania Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w ramach realizacji działania 3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

- Infermedica dzięki otrzymanemu wsparciu inwestycyjnemu prywatnego funduszu  Innovation Nest  może kontynuować działania rozwojowe nad swoją technologią, a nawet przenieść swoją działalność do Doliny Krzemowej i to jest naprawdę duży sukces – uważa dr Paweł Wielgus z EIT+.

Źródło: wroclaw.pl.

"Wrocław przyciąga światowych inwestorów"

Amazon, Capgemini, BNY Mellon - światowe firmy coraz chętniej inwestują we Wrocławiu. W nadchodzącym roku Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej spodziewa się dużego zainteresowania ze strony firm z branży produkcyjnej, szczególnie motoryzacji i sprzętu AGD, choć cały czas rozwijają się nowe inwestycje związane z obszarem usług. W stolicy Dolnego Śląska i okolicach powstają też ośrodki naukowe.

- Bardzo ciekawy w ostatnim okresie jest proces związany z komercjalizacją badań naukowych. Na przykład Wrocławskie Centrum Badań EIT+ zainwestowało 40 mln zł w laboratoria badań geologicznych do złóż niekonwencjonalnych, służące firmom poszukującym i eksploatującym gaz łupkowy - mówi Dariusz Ostrowski, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Źródło: Wirtualna Polska wp.pl.

„Warhol Covers” w Humanitarium

Wystawa okładek płyt zaprojektowanych przez Andy'ego Warhola z prywatnej kolekcji Piotra Metza przygotowana przez Pauzę In Garden w Krakowie, od 5 grudnia we Wrocławskim Humanitarium.

Źródło: tvp.pl.

"Wrocławska firma, która stworzyła wirtualnego lekarza, rusza w świat. Inwestują w nią twórcy Onetu"

Fundusz założony przez współtwórców portalu Onet.pl zainwestował we wrocławską spółkę, dzięki której możemy skonsultować się z lekarzem nie wstając sprzed monitora. Infermedica ma w planach podbój zagranicznych rynków - niedawno wypuściła anglojęzyczną wersję serwisu, a także narzędzie, które ma wspierać lekarzy przy wystawianiu diagnoz. Spółka Infermedica, założona w ramach projektu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, pozyskała przed kilkoma tygodniami dużego inwestora. Zainteresował się nią Innovation Nest, czyli polski fundusz stworzony przez Piotra Wilama i Marka Kapturkiewicza, który wspiera polskich przedsiębiorców high-tech, którzy chcą wyjść poza lokalny rynek.

Źródło: tuwroclaw.com.

"Wrocław zarobi na gazie łupkowym? Nawet 100 tys. zł za badanie jednej próbki skały"

Na Stabłowicach we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ powstaje najnowocześniejsze w Polsce laboratorium do badań skał i minerałów. Naukowcy będą tam m.in. analizować złoża gazu łupkowego w Polsce. Nie za darmo: międzynarodowe firmy pracujące przy próbnych odwiertach są gotowe płacić nawet po 100 tys. zł za badanie jednej próbki skały!

Laboratoria Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ zostaną otwarte w styczniu 2014 r. Kosztowały 40 mln zł, z czego 85 proc. pochodzi z unijnej dotacji. Zainstalowano w nich np. mikroskopy i urządzenia, które za pomocą promieni rentgenowskich pozwalają analizować każdy atom skały i zrobić jego trójwymiarowy obraz.

Źródło: "Polska The Times - Gazeta Wrocławska".

"EIT+ wchodzi w łupkową niszę"

Centrum badań zainwestowało 40 mln zł w laboratoria do badań geologicznych. Klienci, w tym z USA, już się pojawili. Półtora roku temu we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ zapadła decyzja, żeby zainwestować w laboratoria badań geologicznych do złóż niekonwencjonalnych. Kosztowały 40 mln zł.

— W ramach testów sprzętu przeprowadziliśmy próbne badania dla jednej z amerykańskich firm, która sama nas znalazła, zanim zaczęliśmy się promować. Mamy sygnały od innych spółek z branży łupkowej, że jeśli zapewnimy odpowiednią jakość, będą nam zlecać badania — mówi Tomasz Gondek, wiceprezes EIT+.

Źródło: "Puls Biznesu".

"Synexus chce inwestować m.in. we własne call center"

Pod koniec października otwarto nowe biuro firmy Synexus. W pomieszczeniach na 23. piętrze biurowca Sky Tower we Wrocławiu będzie się mieścić centrum usług dla Europy Środkowej i Wschodniej. – Mam nadzieje, że plany rozwoju firmy pozwolą odkryć potencjał Wrocławia – powiedział obecny na uroczystości wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl. Przypomniał ponadto o projekcie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. – Wrocław stawia na badania, innowacje i współpracę ze studentami – podkreślił.

Źródło: callcenternews.pl.

"Zielone przedsięwzięcia z Wrocławia dostaną dofinansowanie"

Trzy innowacyjne wrocławskie projekty postanowiła wesprzeć Climate-KIC, jedna z najważniejszych organizacji zajmująca się m.in. gospodarką odpadami i niskoemisyjnym transportem. Firmy dostaną po 20 tys. euro, by rozwijać swoje przedsięwzięcia.

Dofinansowania dla projektów pochodzą z programu RIC Venture Support Programme 2013, organizowanego przez ClimateKIC. Stowarzyszenie przekazuje dofinansowania najciekawszym innowacyjnym przedsięwzięciom z zakresu klimatu i gospodarki niskoemisyjnej. Program jest koordynowany przez Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego w współpracy z Wrocławskim Centrum Badań EIT+.

Źródło: "Gazeta Wyborcza Wrocław".

"Wrocław zachwycił naukowców"

- Miastu zależy na naukowcach i nauce - mówi prof. Jerzy Langer, prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Źródło: wroclaw.pl.

"Na wrocławskim festiwalu 40 tysiącami euro nagrodzili start-up ze Szwajcarii"

W trakcie zakońcoznego Festiwalu Innowacji zaprezentowano między innym projekty ubiegające się o dofinansowanie Climate-KIC na rozwój działalności. Z trzynastu zaprezentowanych start up-ów jury wybrało trzy. Główną nagrodę w wysokości 40 tysięcy Euro otrzymał szwajcarski projekt OsmoBlue umożliwiający pozyskiwanie energii z powietrza o niskiej temperaturze, nawet 30 stopni Celsjusza.

Zakończony we Wrocławiu Festiwal Innowacji udowodnił, że wspólne działanie władz miasta, jednostek badawczych i przedsiębiorców może zaowocować dynamicznym rozwojem Dolnego Śląska. Zgromadzeni na festiwalu goście – przedstawiciele wspólnoty Climate-KIC, Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ oraz władz miasta i regionu złożyli deklarację dalszej, poszerzonej współpracy.

Źródło: tuWroclaw.com.

"Humanitarium od a do z: wszystko o nowej wystawie multimedialnej w Kampusie Pracze"

Kampus Pracze zaprasza do Humanitarium na zupełnie nową ekspozycję poświęconą jednemu z pięciu zmysłów człowieka – zmysłowi słuchu. Wystawa „Play the music – od fizyki do muzyki” to kolejna propozycja przygotowana przez Humanitarium, której celem jest przybliżanie zasad funkcjonowania ludzkiego ciała. Tym razem skupiono się na tajnikach fenomenu słuchu – pokazano, jak zbudowane jest ucho i jak dzięki jego niezwykłym właściwościom każdy z nas może się zanurzyć w świecie dźwięku i muzyki.

Źródło: tuWroclaw.com.

"Dolnośląskie Gryfy rozdane"

Nagroda Gospodarcza "Dolnośląskie Gryfy" co roku wyróżnia także innowacyjność regionalnego biznesu. W tym roku nagrodę w tej kategorii przyznano Instytutowi Automatyki Systemów Energetycznych Sp. z o.o. z Wrocławia.

Jak powiedział Tomasz Gondek, wiceprezes Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, które jest patronem konkursu, kategoria premiująca innowacyjność docenia tak naprawdę firmy działające na rzecz przyszłości regionu, jego konkurencyjności na tle dynamicznie rozwijających się światowych technologii. "To nasz klucz do sukcesu, dlatego warto innowacyjne firmy pokazywać i im dopingować" - dodał.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl.

"Sprawdź, czy grozi Ci choroba serca"

Chcesz wiedzieć jaka jest kondycja twojego serca? Czy jesteś zagrożony zawałem lub innymi chorobami? A może musisz zmienić dietę albo poprawić swoją aktywność fizyczną? Odpowiedzi na to pytanie udzielą naukowcy z wrocławskiego Biobanku, który mieści się przy Borowskiej 211a. Rozpoczęli oni unikatowy w skali całego kraju program, w którym udział może wziąć nawet 10 tys. mieszkańców Dolnego Śląska.

Źródło: "Fakt".

Telewizja Polska Wrocław przygotowała materiał o Biobanku w programie informacyjnym "Fakty".

Audycja miała premierę w niedzielę, 8 września. Dr Łukasz Kozera, szef wrocławskiego Biobanku, opowiada w nim m.in. o celach biobankowania i o tym, jak każdy pacjent Biobanku może pomóc w rozwoju medycyny.

Całe wydanie programu "Fakty" znajdą Państwo pod tym linkiem: http://www.tvp.pl/wroclaw/informacyjne/fakty/wideo/08092013-g1830/12339814, od 5:40.

Źródło: TVP Wrocław.

"Wrocław zbada łupki"

Podczas gdy trwają dyskusje na temat tego, czy odwierty gazu łupkowego są bezpieczne, Wrocławskie Centrum Badań EIT+ opracowuje nieinwazyjne metody badań - posługując się nanotechnologią. W czerwcu otwarto nowy oddział Centrum, w którym znajdują się laboratoria biotechnologiczne i nanotechnologiczne. Znajduje się tutaj także najbardziej zaawansowany w Polsce dyfraktometr cząstkowy, który pozwala na określenie składu dowolnego materiału stałego - co może być wykorzystane do stwierdzenia ile substancji organicznej i gazu znajduje się w łupkach.

Źródło: money.pl.

"Wrocław gotowy na badania skał łupkowych"

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ w czerwcu tego roku zakończono pierwszy etap prac w ramach których powstały laboratoria umożliwiające ocenę m.in. właściwości skał łupkowych.

Wśród nowoczesnych laboratoriów oddanych do użytku są laboratoria bio- i nanotechnologiczne. W tym m.in. laboratorium analizy strukturalnej – NMR, pracownia obrazowania MRI, laboratorium spektrometrii mas, pracownia chromatografii gazowej oraz spektroskopii optycznej a także krystalograficzna.

Podczas otwarcia zaprezentowano także mieszczące się w pracowni krystalograficznej, najnowocześniejsze w Polsce urządzenie pozwalające na określenie składu dowolnego materiału stałego – dyfraktometr proszkowy. Urządzenie to pozwala przyspieszyć i wykonać dokładniejsze badania. Pomaga w ocenie właściwości danego materiału określając skład ilościowy i jakościowy. Urządzenie pozwala  ocenić m.in. jak dużo substancji organicznej i gazu znajduje się w łupkach.

Źródło: gazlupkowy.pl.

"Stany Zjednoczone szkolą Polaków"

Młodzi polscy naukowcy wyruszyli na podbój Stanów Zjednoczonych. - To szansa na rozwój i wykorzystanie nowych technologii w praktyce - mówi Patrycja Radek z wrocławskiego EIT +, która w tym tygodniu wróciła z kalifornijskiego Uniwersytetu w Berkeley.

Źródło: Polskie Radio Wrocław.

Zrozumieć z naukowego wykładu więcej niż "do widzenia"

Na całym świecie odchodzi się od starych struktur funkcjonalnych w firmach. Czyli od skostniałego schematu dyrektor - zastępca - kierownik - pracownik. Podobnie w nauce. Stawia się na tworzenie chwilowych i elastycznych zespołów ludzi, których zadaniem jest przeprowadzenie danego projektu. W naszej kulturze ludzie (także naukowcy) są przyzwyczajeni, że ich obowiązki pozostają niezmienne przez lata. A żeby wymyślić coś nowego, wpaść na innowacyjny pomysł, trzeba wyjść poza schemat. Obserwowaliśmy to w Berkeley - opowiada Patrycja Radek z EIT+ o swoich doświadczeniach ze stypendium na Berkeley University w USA.

Źródło: "Gazeta Wyborcza Wrocław".

"Co się dzieje w laboratoriach centrum badawczego EIT+"

Na Praczach Odrzańskich powstaje Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Pierwsze laboratoria naukowego miasteczka i innowacyjnego centrum akademicko-biznesowe są już wyposażone w nowoczesne sprzęty, młodzi naukowcy zaczynają prowadzić w nich badania. Pokazali nam, jak działają urządzenia, na których pracują i opowiedzieli, do czego mogą przydać się badania bio- i nanotechnologiczne, na których będzie opierać swoją działalność.

Źródło: "Gazeta.pl Wrocław".

"O naszej spółce InnovaLab w Gazecie Wyborczej Kraków"

W „Gazecie Wyborczej Kraków” ukazał się obszerny materiał o firmie InnovaLab i jej założycielce, dr Katarzynie Sawicz-Kryniger. To jedna ze spółek, którą powołaliśmy w ramach projektu Akcelerator EIT+.

Źródło: "Gazeta Wyborcza Kraków".

"Na Praczach Odrzańskich połączą naukę z biznesem"

W kampusie Pracze EIT+ gotowe są już pierwsze laboratoria, wkrótce rozpoczną się w nich prace badawcze. Naukowa przyszłość Wrocławia leży w rękach młodych naukowców, którzy nie zamierzają jedynie prowadzić badań - chcą je także wykorzystywać w biznesie.

Źródło: wroclaw.gazeta.pl.

"Otwarcie budynku laboratoryjnego 1BC w materiale TVP Wrocław"

TVP Wrocław przygotowała materiał o otwarciu budynku 1BC - pierwszego w Kampusie Pracze gmachu będącego siedzibą nowoczesnych laboratoriów bio- i nanotechnologicznych. Materiał o EIT+ rozpoczyna się w 4:20.

Źródło: TVP Wrocław.

"Nowoczesne centrum dla naukowców za pół miliarda złotych"

We Wrocławiu rośnie nowoczesne centrum dla naukowców. - Na razie zmodernizowaliśmy pierwszy budynek z laboratoriami - cieszą się przedstawiciele Wrocławskie Centrum Badań EIT+ i zapowiadają kolejne inwestycje. Wyższe uczelnie i samorząd mają wydać na nowoczesny sprzęt 500 mln zł.

Źródło: tvn24.pl.

"Kampus Pracze: Nowoczesne laboratoria biotechnologiczne gotowe"

Pierwszy etap budowy laboratoriów Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ został zakończony. W Kampusie Pracze znalazło się pięć nowoczesnych laboratoriów biotechnologicznych.

Dzięki bardzo specjalistycznej aparaturze będzie można prowadzić tam badania, np. nad nowymi lekami. W nowym budynku znalazły się też dwa laboratoria nanotechnologiczne, w których można m.in. charakteryzować materiały wytworzone w innych pracowniach lub próbki dostarczone do analiz. Koszt budowy budynku to 18 mln zł ,a wartość zakupionego do niego sprzętu, aparatury i wyposażenia wyniósł 42 mln zł.

Źródło: gazetawroclawska.pl.

"Pierwszy etap budowy laboratoriów na EIT+ zakończony"

Najwyższej klasy sprzęt, nowoczesne laboratoria, w których pracują młodzi i zdolni naukowcy. To wszystko znajduje się już w Kampusie Pracze po pierwszym etapie budowy Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

"Uczestniczymy w powstawaniu silnika napędowego Wrocławia" – podkreślił Rafał Dutkiewicz podczas uroczystego otwarcia nowych laboratoriów. "Chcemy aby w przyszłości to właśnie tutaj powstawały innowacyjne pomysły na styku różnych dyscyplin naukowych" – dodał.

Źródło: wroclaw.pl.

"Pierwszy z czterech budynków EIT+ już gotowy"

EIT+ zakończyło pierwszy etap budowy kampusu na Praczach Odrzańskich. Pierwszy z czterech budynków jest gotowy. Są w nim biura i laboratoria, w niektórych stoją już pierwsze urządzenia. A naukowcy już testują sprzęt. Kampus Pracze EIT+ to ośrodek badawczo-rozwojowy, który powstaje przy ul. Stabłowickiej we Wrocławiu. W nowoczesnych laboratoriach będą prowadzone badania, które potem będzie można wykorzystać w biznesie.

Źródło: wroclaw.gazeta.pl.

"EIT+, czyli jak na Praczach powstaje naukowe miasteczko"

Budowa Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ na Praczach Odrzańskich jest największą polską inwestycją w sektorze badawczo-rozwojowym. Dzięki 500-milionowej dotacji z Europejskiego Funduszowi Rozwoju Regionalnego powstanie tam kompleks budynków laboratoryjnych o łącznej powierzchni ok. 20 tys. metrów kwadratowych. Prace przebiegają sprawnie, ale to nie znaczy, że są łatwe. EIT+ wprowadza się do zabytkowych obiektów - wkomponowanie w XX-wieczne budynki nowoczesnych laboratoriów jest wyzwaniem. Zobacz, jak sobie radzą wykonawcy i jakie plany ma EIT+.

Źródło: gazeta.pl Wrocław.

"Tak odradzał się kampus EIT+ na Praczach i powstawały nowe laboratoria"

Na łamach portalu tuWroclaw.com ukazała się obszerna galeria zdjęć, dokumentująca postępy w gruntowej przebudowie budynku 1BC w Kampusie Pracze. Będzie on siedzibą nowoczesnych laboratoriów bio- i nanotechnologicznych.

Źródło: tuWroclaw.com.

"EIT+ rośnie w siłę (Zobacz zdjęcia)"

Pierwszy budynek Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ gotowy do użytku. Jest w nim pięć laboratoriów służących do badań z dziedziny biotechnologii i dwa nanotechnologii.

Źródło: Radio RAM.

"Wrocław. Laboratoria bio- i nanotechnologiczne zaczynają pracę"

Oddano do użytku pierwszy budynek Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Ulokowano w nim pięć laboratoriów z dziedziny biotechnologii i dwa nanotechnologii. Do końca 2014 r. spółka zainwestuje w kampus ponad 500 mln zł. Jak poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka prasowa Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ Klaudia Piątek, w pierwszym budynku jest ponad 1600 metrów kwadratowych nowoczesnej przestrzeni laboratoryjnej.

Źródło: wyborcza.pl.

"Pierwszy wyremontowany budynek kampusu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+"

W wyniku przeprowadzonego kompleksowego remontu, pierwszego budynku Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, powstało ponad 1600 metrów kwadratowych nowoczesnej przestrzeni laboratoryjnej.

Źródło: TVN 24.pl.

"Pracze Odrzańskie - od wioski praczy do centrum naukowego"

Portal "Gazeta.pl Wrocław" przygotował interesujący opis historii Pracz Odrzańskich - jednego z najciekawszych zakątków Wrocławia. W artykule zawarto bogate omówienie działalności Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Źródło: wroclaw.gazeta.pl.

"Wrocław korzysta z funduszy europejskich - o EIT+ w programie Kawa czy herbata?"

„Wykorzystanie nanotechnologii w nowoczesnych materiałach”, „Biotechnologie i zaawansowane technologii medyczne", „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskiego Centrum Badań EIT oraz prof. Jan Miodek, o Uniwersytecie Wrocławskim piękniejszym dzięki Funduszom Europejskim.

Źródło: TVP.pl.

"Zobacz kampus EIT Plus z lotu ptaka (zdjęcia)"

Zobacz zdjęcia kampusu EIT+ na Praczach Odrzańskich, wykonane ze zdalnie sterowanego śmigłowca.

Źródło: MM Wrocław.pl.

"Fantastyczne zdjęcia kampusu EIT na Praczach Odrzańskich z lotu ptaka"

Specjalna kamera wysokiej rozdzielczości zamontowana w zdalnie sterowany niewielkim śmigłowcu fotografowała kilka dni temu teren kampusu na Praczach Odrzańskich. Obiekty należące do Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ z lotu ptaka prezentują się bardzo okazale, zwłaszcza po modernizacji, którą niedawno przeszły.

Źródło: tuWroclaw.com.

"Wrocław: Kampus EIT Plus na Praczach Odrzańskich z lotu ptaka (ZOBACZCIE ZDJĘCIA)"

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ na Praczach Odrzańskich po remoncie budynków wygląda bardzo efektownie. Szczególnie z lotu ptaka. Nad kampusem na Praczach Odrzańskich latał zdalnie sterowany śmigłowiec wyposażony w kamerę wysokiej rozdzielczości.

Źródło: gazetawroclawska.pl.

"Międzynarodowi eksperci zjechali na wrocławskie Pracze Odrzańskie"

Konferencja REMAT 2013 stanowi kolejną część cyklu spotkań organizowanych na ten temat we Wrocławiu. Podczas spotkania naukowcy oraz przedstawiciele biznesu zastanowią się, jak wykorzystać pierwiastki ziem rzadkich w rozwoju polskiej gospodarki i dla budowania rodzimej innowacyjności.

Źródło: tuWroclaw.com.

"NuMed - przełom w diagnostyce próchnicy wtórnej"

Urządzenie NuMed oparte jest na nieinwazyjnej i całkowicie nieszkodliwej technologii pomiarów bioharmonicznych (nieliniowej spektroskopii impedancyjnej), będącej rozwinięciem stosowanej już z powodzeniem w diagnostyce medycznej technologii pomiarów bioimpedancyjnych. Budowane urządzenie ma istotną przewagę nad jedynymi dostępnymi dotąd sposobami diagnostyki próchnicy wtórnej, tj. dobrym okiem specjalisty oraz zdjęciami rentgenowskimi. Dodatkowo będzie ono mogło zastąpić używane już w endodoncji klasyczne (liniowe) urządzenia bioimpedancyjne, przewyższając je możliwościami. Spółka Numed powstała w wyniku dofinansowania Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w ramach realizacji działania 3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka pt. Akcelerator EIT+ spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym.

Źródło: tech.money.pl.

"Metale ziem rzadkich przyciągają międzynarodowych ekspertów do Wrocławia"

W dniach 26-28 kwietnia 2013 we Wrocławskiem Centrum Badań EIT+ odbędzie się międzynarodowa Konferencja REMAT`13 na temat geologii, zastosowania, technologii oczyszczania oraz recyklingu ziem rzadkich. Honorowy patronat nad konferencją objął prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Źródło: Biznes Dolnośląski.

"Metale ziem rzadkich przyciągają międzynarodowych ekspertów do Wrocławia"

W dniach 26-28 kwietnia 2013 we Wrocławskiem Centrum Badań EIT+ odbędzie się międzynarodowa Konferencja REMAT`13 na temat geologii, zastosowania, technologii oczyszczania oraz recyklingu ziem rzadkich. Honorowy patronat nad konferencją objął prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Wydarzenie stanowi kolejną część cyklu konferencji organizowanych na ten temat we Wrocławiu. Podczas spotkania naukowcy oraz przedstawiciele biznesu zastanowią się, jak wykorzystać pierwiastki ziem rzadkich w rozwoju polskiej gospodarki i dla budowania rodzimej innowacyjności.

Źródło: Biznes Dolnośląski.

"Polsce grozi niewiarygodny zalew pieniędzy"

Pod koniec września 2012 roku prof. Jerzy Langer objął stanowisko prezesa WCB EIT+. W rozmowie z naszym portalem opowiada jakie wyzwania obecnie stoją przed WCB EIT+. Porusza też bardzo istotny problem - diagnozuje przyczyny słabych wyników Polski w dziedzinie innowacyjności na tle krajów europejskich i stara się znaleźć na to remedium. Prezes EIT+ wbrew powszechnej opinii uważa także, że w Polsce nie brakuje pieniędzy na badania. Co więcej, według prof. Langera Polsce grozi niewiarygodny zalew pieniędzy.

Źródło: biotechnologia.pl.

"Pozytywne dane dla Wrocławia"

Eurostat, czyli Europejski Urząd Statystyczny podsumował Wrocław w liczbach. Mamy najwyższą dynamikę wzrostu Produktu Narodowego Brutto w Polsce. „To rzeczywiście duży sukces” – komentują niezależni ekonomiści. Ale dodają, że korzystną tendencję należy utrzymać.

- Inwestycje zagraniczne stanowiły jedynie impuls. Przedsiębiorstwa we Wrocławiu zatrudniają bardzo dużo wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Zdobycie takiej kadry gdzie indziej nie jest takie proste – mówi Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Ale to niejedyny sposób na przywiązanie przedsiębiorców Wrocławia. Drugi sposób zakorzeniania biznesu to są technologie i innowacje. - Myślę, że zarówno nasze szkolnictwo techniczne, jak i instytut EIT+ są pierwszymi dobrymi krokami w tym kierunku – dodaje prof. Jerzy Dziechciarz z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Źródło: TVP Wrocław.

"Pracownik EIT+ nagrodzony za zachęcanie do kontynuowania kariery w Polsce"

Michał Nikodem, pracownik EIT+, za zachęcanie młodych doktorów, którzy pracują za granicą (Polaków i obcokrajowców) do kontynuowania kariery naukowej w Polsce, dostał prestiżowy grant Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Źródło: "Gazeta Wrocławska".

"Prestiżowy grant Fundacji na rzecz Nauki Polskiej znów dla naukowca z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+"

Zarząd Fundacji na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnął VI edycję programu Homing Plus. Michał Nikodem, pracownik Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, znalazł się w gronie 16 laureatów konkursu i otrzymał środku na realizację projektu pn. „Developing new technology for sensitive gas sensing and its application to methane monitoring”

Źródło: tuWrocław.com.

"BioMed i DCMiB - czyli jak Wrocławskie Centrum Badań EIT+ wspiera polską branżę life science"

Kampus Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ będzie unikalnym miejscem na mapie centrów badawczo-rozwojowych. Dzięki zgromadzeniu w jednym miejscu kompleksowo wyposażonych interdyscyplinarnych laboratoriów, będzie możliwe prowadzenie projektów w warunkach dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb firm i grup badawczych.

"Kampus Pracze powstaje poprzez realizację projektu DCMiB. (...) W przyszłości jego powierzchnia ma wynosić około 30 ha. To będzie idealne miejsce m.in. dla zespołów badawczych realizujących projekty, ale i dla firm prowadzących działania badawczo-rozwojowe" â opowiada Ireneusz Czerwiński, Pełnomocnik Zarządu ds. Realizacji Projektu DCMiB."Zakres projektu obejmuje remont budynku 1 B,C, przebudowę budynku 7 i 9 oraz budowę nowego budynku 9A. (...) Wszystkie trzy istniejące zabudowania podlegają ochronie konserwatorskiej, ponieważ są to budynki, które mają ponad 100 lat.

Źródło: tech.money.pl.

"9. edycja BZ WBK Press Foto rozstrzygnięta"

Znamy już wyniki BZ WBK Press Foto, konkursu dla zawodowych fotografów. Z ponad siedmiu i pół tysiąca zakwalifikowanych do konkursu zdjęć przesłanych przez 433 fotografów, nagrodzono i wyróżniono łącznie 170 fotografii. Drugie miejsce w konkursie zajął Tomasz Sąsiada, fotoreporter z Wrocławia. Z uznaniem jury spotkało się jego zdjęcie przebudowywanego budynku nr 9 w Kampusie Pracze we Wrocławiu.

Źródło: fotografuj.pl.

"BioMed i DCMiB - czyli jak Wrocławskie Centrum Badań EIT+ wspiera polską branżę life science"

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ spółka z o.o. powstało w 2007 r.. Jest to unikalne przedsięwzięcie władz miasta Wrocławia oraz największych wrocławskich uczelni wyższych. W tej chwili priorytetowym działaniem Centrum jest projekt infrastrukturalny "Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów" (DCMiB).

Misją EIT+ jest stworzenie i rozwijanie innowacyjnego centrum, jednoczącego świat nauki, biznesu i administracji, aby przyczyniać się do poprawy jakości życia poprzez transformację wiedzy w rozwiązania użyteczne społecznie i atrakcyjne rynkowo. Na swoją działalność spółce udało się pozyskać dofinansowanie z UE, którego wartość przekroczyła 200 mln euro.

Źródło: biotechnologia.pl.

"Innowacyjne nanotechnologie pod szyldem Śląskiego Klastra Nano"

Naukowcy i przedsiębiorcy ze Śląska połączyli siły, by lepiej współpracować nad wdrażaniem na rynek innowacyjnych odkryć nanotechnologii. W marcu br. utworzyli Śląski Klaster Nano. W prace tej organizacji włączył się Departament Nanotechnologii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Źródło: Twoje Innowacje.pl.

"Naukowcy i przedsiębiorcy z całego regionu połączyli siły by promować nanotechnologię"

Naukowcy i przedsiębiorcy ze Śląska połączyli siły, by lepiej współpracować nad wdrażaniem na rynek innowacyjnych odkryć nanotechnologii. W marcu utworzyli Śląski Klaster Nano. W prace tej organizacji włączył się Departament Nanotechnologii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Źródło: tuWroclaw.com.

"Naukowcy i przedsiębiorcy ze Śląska połączyli siły"

Śląski Klaster Nano to wspólna inicjatywa kilku instytucji. W prace nad jego powołaniem włączył się Urząd Miejski Katowice, Uniwersytet Śląski, Instytut Metali Niezależnych, Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii IZTECH oraz Fundacja NANONET. W prace nad rozwojem klastra włączyło się też Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Eksperci oraz naukowcy Departamentu Nanotechnologii spółki będą doradzać członkom Śląskiego Klastra Nano w zakresie komercjalizacji wiedzy. Podzielą się też doświadczeniami naszej spółki w zakresie kreowania współpracy na linii nauka-biznes.

Źródło: "Biznes Dolnośląski".

"EIT+ gości amerykańskich dyplomatów"

W poniedziałek 4-go marca 2013 roku, we wrocławskim centrum badań EIT+ gościł Ambasador Stanów Zjednoczonych Stephen Mull oraz Konsul Generalna Ellen Germain. Amerykańskich dyplomatów w siedzibie EIT+ powitali przedstawiciele zarządu spółki: prezes prof. Jerzy Langer oraz wiceprezes Tomasz Gondek wspólnie z Prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem.

Źródło: TOP 500 Innovators.org.

"Naukowcy i przedsiębiorcy ze Śląska połączyli siły"

Naukowcy i przedsiębiorcy ze Śląska połączyli siły, by lepiej współpracować nad wdrażaniem na rynek innowacyjnych odkryć nanotechnologii. W marcu br. utworzyli Śląski Klaster Nano. W prace tej organizacji włączył się Departament Nanotechnologii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Źródło: Portal Samorządowy.

"Stephen Mull, ambasador USA z wizytą w EIT+"

- Wrocław to miasto innowacyjnych inicjatyw i innowacyjnych umysłów – tak po wizycie w Kampusie Pracze pisze na swoim Twitterze ambasador Stanów Zjednoczonych.

Źródło: "Biznes Dolnośląski".

"Ambasador Stanów Zjednoczonych we Wrocławiu"

„Wrocław to miasto innowacyjnych inicjatyw i innowacyjnych umysłów” – tak po wizycie w Kampusie Pracze napisał na swoim Twitterze Stephen Mull Ambasador Stanów Zjednoczonych, który przebywał we Wrocławiu z dwudniową wizytą (3 i 4 marca br.) w towarzystwie Konsul Ellen Germain oraz Wicekonsul Nadii Ziyadeh.

Delegacja spotkała się z Prezydentem Wrocławia i obejrzała prezentację Wrocławia poświęconą m.in. projektowi ESK 2016, omówiono także ważne projekty edukacyjne miasta.

Goście odwiedzili także Stadion Wrocław i spędzili czas we Wrocławskim Centrum Badań EIT+, gdzie spotkali się z władzami Kampusu i zapoznali się z prezentacją projektów badawczych realizowanych w Centrum.

Źródło: wroclaw.pl.

"Z ambasadorem o wizach i nie tylko"

Ambasador USA w Polsce Stephen Mull, stanął oko w oko z internautami i studentami wrocławskich uczelni. Wcześniej dyplomata odwiedził kampus EIT+ na Praczach Odrzańskich.

- Myślę, że centrum EIT+ może stać się instytucją świetnie integrującą potencjał biznesu i nauki - komentował amerykański dyplomata swoją wizytę w Kampusie Pracze.

Źródło: Radio Wrocław.

"Ambasador USA we Wrocławiu"

Poniedziałkowa wizyta Mulla była jego pierwszą we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. W ciągu dwóch dni zdążył spotkać się z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem, zwiedzić Rynek, stadion miejski i kampus EIT+. Towarzyszyła mu konsul USA w Krakowie Nadia Ziyadeh.

Źródło: "Gazeta Wyborcza Wrocław".

"Ambasador USA z wizytą we Wrocławiu"

"Wrocław to miasto innowacyjnych inicjatyw i innowacyjnych umysłów" - tak po wizycie w Kampusie Pracze pisze o nas na swoim Twitterze Ambasador Stanów Zjednoczonych, Stephen Mull. Amerykański dyplomata podczas swojego pobytu we Wrocławiu odwiedził także Kampus Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Źródło: "Gazeta Wrocławska".

"We Wrocławiu będą debatować o europejskich projektach badawczych"

Jak inicjować i nawiązywać wspólne projekty badawcze na szczeblu europejskim? Jak dokonać przełomu w osiągnięciach naukowych, stworzyć nowe produkty i tym samym przyczynić się do intensyfikacji badań w Europie? I czym jest Europejski Program Współpracy w Dziedzinie Badań Naukowo-Technicznych (European Cooperation in the Field of Scientific and Technical Research), znany pod akronimem COST. Na te oraz inne pytania będą chcieli odpowiedzieć uczestnicy spotkania „COST Info Day” organizowanego 7 marca br. przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Źródło: tuWroclaw.com.

"Jak sprawdzić próchnicę wtórną?"

Zespół NuMed, pod kierownictwem prof. Przemysława Łosia z Instytutu Chemii Przemysłowej, opracował urządzenie, które pozwoli wykryć próchnicę wtórną. Spółka Numed powstała w wyniku dofinansowania Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, a dzięki wsparciu inwestycyjnemu także prywatnego funduszu może kontynuować działania rozwojowe nad opracowanym urządzeniem.

Źródło: Sprawy Nauki.

"NuMed - przełom w diagnostyce próchnicy wtórnej"

Późne oznaki choroby, niedoskonałe metody identyfikacji stanu zapalnego i leczenie w zaawansowanej fazie rozwoju procesu chorobowego, to ciąg udręk dla pacjenta. ZespółNuMed, pod kierownictwem Profesora Przemysława Łosiaz Instytutu Chemii Przemysłowej, opracował urządzenie, które ma wyeliminować słabe strony metod stosowanych dotychczas i oszczędzić pacjentom bólu, zaawansowanego leczenia endodontycznego oraz ograniczyć ponoszone koszty.

Źródło: biotechnologia.pl.

"Wrocławskie Centrum Badań EIT+ zarabia już na swoich spółkach. Duży inwestor przejął firmę Numed"

Źródło: "Biznes Dolnośląski".

"Wiadomości Telewizji Dolnośląskiej z dnia 15 stycznia 2013 r."

Telewizja Dolnośląska (TeDe) przygotowała materiał o innowacyjnej technologii diagnozowania próchnicy, opracowanej przez firmę NuMed. To jedna ze spółek powołanych w naszym projekcie Akcelerator EIT+. Materiał zaczyna się od 5:05 minuty.

"Od pomysłu do sukcesu"

O genezie akceleratora dla startupów, problemach ze znalezieniem ciekawych projektów wartych inwestycji, czego brakuje polskim młodym przedsiębiorcom oraz cechach idealnego pomysłu, mówi dr Cezary Iwan -  koordynator projektu „Akcelerator EIT+” oraz menedżer ds. inwestycji we Wrocławskim Centrum Badań EIT+.

Źródło: Mam Biznes.pl.

"NuMed - przełom w diagnostyce próchnicy wtórnej"

O sprzedaży spółki NuMed, powołanej w projekcie Akcelerator EIT+, pisze branżowy portal Money.pl.

Źródło: money.pl.

"IQ Partners inwestują w ryzykowne projekty. Radzą, jak nie stracić milionów"

Najlepiej na wstępie pogodzić się z ewentualnością porażki. Ci, którzy tego nie potrafią, nie powinni inwestować w start-upy.

- Startupy finansuje się etapami. Zabierając dużą część udziałów na początku można spowodować, że taki startup jest „nieinwestowalny” na późniejszych etapach. – mówi. Nikt nie zainwestuje w projekt, w którym pomysłodawcy posiadający niezbędną wiedzę specjalistyczną już na początku mają bardzo mały udział – dodaje Cezary Iwan z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Źródło: interaktywnie.com.

"Wiedzą, jak wykrywać próchnicę, Dzięki EIT+ mają inwestora"

Zespół naukowców pod kierownictwem prof. Przemysława Łosia z Instytutu Chemii Przemysłowej opracował urządzenie, które pozwala skutecznie wykrywać próchnicę wtórną. Firma założona przez naukowców jest pierwszą, która po inkubacji we wrocławskim EIT+ znalazła inwestora i wprowadzi swój produkt na rynek

Źródłó: wroclaw.gazeta.pl.

"Od pomysłu do prototypu, czyli 13 spółek w EIT+"

Źródło: mambiznes.pl.

"Centrum Badań EIT+ zarabia na spółkach"

Pierwsza z nich, Numed, została sprzedana. A to oznacza, że na rynku niebawem może pojawić się urządzenie do bezinwazyjnej metody diagnozy próchnicy wtórnej. To nic innego jak urządzenie, które bezdotykowo jest w stanie stwierdzić, czy leczonego wcześniej zęba nie atakuje próchnica.

Źródło: Radio RAM.

"Wrocławskie Centrum Badań EIT+ zarabia na swoich spółkach"

Przez dwa ostatnie lata Wrocławskie Centrum Badań EIT+ prowadziło nietuzinkowe poszukiwania. Cel: zidentyfikować najlepsze w Polsce gniazda innowacji i nakłonić je do założenia spółki spin-off. Wynik: 13 spółek technologicznych których zadaniem jest opracowywanie i rozwijanie technologii – od pomysłu do prototypu. Pierwsza z nich – NuMed - właśnie została sprzedana i dzięki kolejnemu inwestorowi, funduszowi WS Investments.

Źródło: tuWroclaw.com.

ROK 2012

 

"Oddaj krew dla dobra nauki"

We Wrocławiu powstał pierwszy na Dolnym Śląsku Biobank. Naukowcy przechowują w nim probówki z krwią i moczem, które w przyszłości zostaną wykorzystane do badań nad chorobami cywilizacyjnymi takimi jak nowotwory, miażdżyca czy nadciśnienie. Chcesz w tym pomóc? Nic prostszego! Jeśli tylko masz skończone 25 lat, przyjdź do Biobanku i oddaj próbkę materiału genetycznego. Potrwa to nie dłużej niż pół godziny, a przyczyni się do walki z groźnymi schorzeniami.

Źródło: Fakt.

"Niemiecki dramat, radziecka musztra, polskie szkoły i europejska nauka"

To miejsce, które w ciągu zaledwie stu dziesięciu lat było świadkiem niezliczonej ilości wydarzeń i ludzkich dramatów. Obecnie przechodzi ono drugą młodość i w spektakularnym stylu wraca do czasów świetności. Mowa tu o kompleksie EIT+ na Praczach Odrzańskich, powstałym w miejscu dawnego zakładu dla ubogich i nieuleczalnie chorych.

Źródło: blog "Tajemniczy Wrocław".

"Climate-KiC – Kryzys jest szansą na lepsze jutro dla nas wszystkich"

Wokół takiej idei debatowali przedstawiciele międzynarodowego stowarzyszenia Climate-KIC oraz przedstawiciele biznesu, nauki i władz lokalnych z całej Europy, podczas konferencji, która odbyła się w dniach 4 i 5 grudnia br. we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Organizatorem tego wydarzenia było Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Źródło: Biznes Dolnośląski.

"Wrocławskie Centrum Badań EIT+"

Kompleks budynków przedwojennego szpitala na Praczach Odrzańskich przy ul. Stabłowickiej 147-149 mogłam zwiedzić dzięki zaproszeniu z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Dzień był bardzo trudny na fotografowanie z powodu niesprzyjającej aury, ale atmosfera świetna i też wspaniała okazja, żeby poznać zakamarki tego miejsca oraz uwiecznić remont, który się właśnie odbywa.

Źródło: Blog Lissa.blox.pl.

"Konferencja Climate-KIC za nami"

Takiej konferencji o sposobach zapobiegania zmianom klimatycznym i budowie zrównoważonej gospodarki w Europie jeszcze we Wrocławiu nie było. W czasie tych dwóch dni zastanawiano się przede wszystkim nad tym, jak sprawić, by Europa była pierwszym na świecie kontynentem budującym nową, sprzyjającą ochronie środowiska naturalnego gospodarkę. Omówiono również praktyczne aspekty rozwoju zrównoważonej, innowacyjnej gospodarki w Europie – zarówno z perspektywy przedsiębiorców, jak i naukowców.

Źródło: dzielnicewroclawia.pl.

"Climate-KiC – Kryzys jest szansą na lepsze jutro dla nas wszystkich”

Wokół takiej idei debatowali przedstawiciele międzynarodowego stowarzyszenia Climate-KIC oraz przedstawiciele biznesu, nauki i władz lokalnych z całej Europy, podczas konferencji, która odbyła się w dniach 4 i 5 grudnia br. we Wrocławskim Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia. Organizatorem tego wydarzenia było Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Źródło: tuWroclaw.com.

"Wiecha na budynku laboratoryjnym Wrocławskiego Centrum Badań EIT+"

Naukowcy z dziedzin nanotechnologii, biotechnologii, informatyki oraz medycyny skorzystają z nowego budynku laboratoryjnego Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, którego budowa zakończy się w 2013 r. W czwartek na budynku zawisła symboliczna wiecha. Budynek laboratoryjny jest jednym z czterech nowy obiektów, które powstają na terenie Kampusu Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Budowa wszystkich obiektów powinna zakończyć się w 2014 r.

Źródło: Nauka w Polsce PAP.

"Wrocławskie Centrum Badań EIT+: na budynku laboratoryjnym zawisła wiecha"

Naukowcy z dziedzin nanotechnologii, biotechnologii, informatyki oraz medycyny skorzystają z nowego budynku laboratoryjnego Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, którego budowa zakończy się w 2013 r. W czwartek na budynku zawisła symboliczna wiecha. Budynek laboratoryjny jest jednym z czterech nowy obiektów, które powstają na terenie Kampusu Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Budowa wszystkich obiektów powinna zakończyć się w 2014 r. - poinformowała PAP Klaudia Piątek z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Źródło: Forsal.pl.

"Symboliczny początek. Tu powstaną nowoczesne laboratoria"

Naukowcy z dziedzin nanotechnologii, biotechnologii, informatyki oraz medycyny skorzystają z nowego budynku laboratoryjnego Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, którego budowa zakończy się w 2013 r. W czwartek na budynku zawisła symboliczna wiecha.

Źródło: Wiadomości.Onet.pl.

"Zawiesili wiechę we Wrocławskim Centrum Badań EIT Plus"

Jeden z czterech powstających tutaj budynków laboratoryjnych osiągnął stan surowy zamknięty. W czwartek odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy. W budynku zostanie oddanych do użytku w sumie ponad 12 tys. m kw. powierzchni, w tym ponad 10 tys. przestrzeni laboratoryjnej.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław.

"Wiecha zawisła na budowie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+"

Zakończył się kolejny, ważny etap rozbudowy Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Na budynku laboratoryjnym 9A w czwartek zawisła wiecha.

Źródło: Gazeta Wrocławska.

"Otwarcie laboratoriów we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ coraz bliższe"

W czwartek odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy w budynku laboratoryjnym 9A Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Ten symboliczny akt oznacza, że kolejny z czterech powstających tutaj budynków laboratoryjnych pnie się do góry i jest już w stanie surowym zamkniętym.

Źródło: tuWroclaw.com.

"Pięć nagród dla EIT+ na targach Brussels Innova 2012"

Innowacyjne produkty naukowe zaprezentowane przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+ zdobyły aż pięć nagród podczas prestiżowych targów wynalazczości i transferu technologii Brussels Innova 2012.

Najwięcej nagród otrzymały bioprodukty na bazie lnu prof. dr hab. Jana Szopy-Skórkowskiego. Nie tylko zdobyły Złoty Medal Targów Brussels EUREKA, ale również nagrodę Ministerstwa Rumunii do spraw Edukacji, Badań, Młodzieży i Sportu, które jest narodowym autorytetem w dziedzinie badań naukowych, za wysoki poziom naukowy i techniczny wynalazku.

Źródło: nauka.gov.pl.

"Nowy partner EIT+"

Politechnika Koszalińska została nowym partnerem Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.Prestiżowa dla szkoły umowa o współpracy zakłada realizację w najbliższych latach wielu wspólnych inicjatyw naukowych. Strony będą promować wśród partnerów przemysłowych opracowane przez swoich naukowców technologie, w tym systemy pomiarowe do analiz ogniw słonecznych, nanoluminofory i pianosilikaty, technologie mające zastosowanie w inżynierii materiałowej i mechanicznej oraz bioinżynierii.

Źródło: Miasto Koszalin.

"Dyski twarde zamieniają w ciecz"

Na portalu "Biznes Dolnośląski" opublikowano wywiad z dr. Pawłem Markowskim, prezesem Grupy BOSSG. Przypomnijmy, że firma BOSGG&EIT+ Technologies powstała w ramach projektu Akcelerator EIT+, a jej technologia to LiquiDATA - unikalna ciecz do niszczenia dysków twardych i innych zewnętrznych nośników pamięci.

Źródło: "Biznes Dolnośląski".

"Wynalazca, co to lnem urzędników nie zachwycił"

"Rzeczpospolita" opisuje wynalazek prof. Jana Szopy-Skórkowskiego, współpracującego z EIT+ w ramach projektu Biomed. Prof. Szopa-Skórkowski pracuje nad innowacyjnymi opatrunkami ze zmodyfikowanego genetycznie lnu. Takie bandaże czy plastry potrafią przyspieszać gojenie się ran i doskonale je dezynfekować.

Źródło: "Rzeczpospolita".

"Humanitartium - nie muzeum, choć ma eksponaty (ZDJĘCIA)"

Humanitarium wygrało w plebiscycie "Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2012". Zostało uznane za inwestycję, która zwiększyła atrakcyjność naszego regionu. "Jesteśmy szczęśliwi, że Humanitarium zwyciężyło w plebiscycie "Gazety Wrocławskiej". To dla nas duże wyróżnienie i mobilizacja, by starać się jeszcze mocniej zachwycać nauką każdego gościa!". Takimi słowami skomentowała wygraną kierownik placówki i pomysłodawczyni projektu Kinga Świtała-Jeleń.

Źródło: wroclaw.naszemiasto.pl.

"Liderzy nie boją się przyszłości"

Przedsiębiorcy z Dolnego Śląska mogą liczyć na wsparcie swoich innowacyjnych projektów. Unijne fundusze wspierają rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw z województwa dolnośląskiego oraz współpracujących z biznesem ośrodków naukowych. Unikatowym nie tylko w skali regionu, ale także całego kraju przedsięwzięciem jest powstające Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB). Inicjatorem jest spółka Wrocławskie Centrum Badań EIT+, której udziałowcami są największe miejscowe uczelnie oraz samorządy miasta i województwa. Na realizację przedsięwzięcia spółka zdobyła rekordowe dofinansowanie - ponad 427 mln zł, cały projekt zaś wart jest ponad 611 mln zł.

Źródło: "Gazeta Wrocławska".

"Wroclawski Nowoczesny Len stworzy produkty medyczne i kosmetyczne"

Projekt Nowoczesnego Lnu zespołu profesora Jana Szopy-Skórkowskiego, wrocławskiego biotechnologa, został nominowany do prestiżowej nagrody naukowej Prix Galien. Zamierzeniem projektu jest wytworzenie i analiza typów lnu, z których powstaną kolejne produkty medyczne i kosmetyczne. Prace naukowe w zakresie tego projektu umożliwia współpraca z Wrocławskim Centrum Badań EIT+.

Źródło: TuWrocław.com.

"Sukces wrocławskiego serwisu z wirtualnym lekarzem. 55 tysięcy diagnoz w miesiąc"

Minął pierwszy miesiąc funkcjonowania serwisu internetowego Doktor-Medi.pl. W tym czasie ponad 42 tysiące użytkowników wykonało 55 tysięcy wirtualnych konsultacji, a co za tym idzie – odpowiedzieli oni na ponad milion pytań zadanych przez wirtualnego lekarza. Przypomnijmy: Doktor-Medi.pl to innowacyjny serwis internetowy stworzony przez wrocławską spółkę Infermedica przy dofinansowaniu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, który jest nie tylko alternatywą dla istniejących stron poświęconych zdrowiu, ale też zupełnie nowym rozwiązaniem oferującym szybki dostęp do rzetelnej i sprawdzonej przez lekarzy wiedzy medycznej.

Źródło: tuWroclaw.com.

"We Wrocławiu otwarto pierwszy na Dolnym Śląsku Biobank"

Jak powiedział podczas konferencji prasowej kierownik placówki dr Łukasz Kozera, w Biobanku, który znajduje się w jednym z budynków na Wydziale Farmacji wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Borowskiej, gromadzone będą próbki biologiczne nie tylko od pacjentów cierpiących na choroby sercowo-naczyniowe czy autoimmunologiczne, lecz także od wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska w wieku od 25 do 75 lat.

Źródło: Nauka w Polsce PAP.

"Wrocław. Otwarto pierwszy na Dolnym Śląsku Biobank"

Pierwszy na Dolnym Śląsku Biobank gromadzący próbki biologiczne od osób chorujących na choroby sercowo-naczyniowe i autoimmunologiczne otwarto w czwartek we Wrocławiu. Pobrane próbki posłużą do prowadzenia badań nad nowymi lekami i metodami diagnostycznymi.

Źródło: "Gazeta Wyborcza Wrocław".

"We Wrocławiu otwarto pierwszy na Dolnym Śląsku biobank"

oficjalnie otwarto pierwszy na Dolnym Śląsku biobank. Placówka mieści się w budynku Wydziału Farmacji z Oddziałem Analityki Medycznej wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Borowskiej 211A. Biobank jest wspólnym projektem Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ oraz Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich. Koszt tego projektu, który współfinansowany był przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, wyniósł 3 miliony złotych.

Źródło: Biznes Dolnośląski.

"Otwarto Biobank - naukowcy czekają na dawców"

Zadaniem placówki jest przechowywanie krwi i moczu, które będą wykorzystane przez naukowców do badań nad wykrywaniem chorób i tworzeniem leków. - Naszym celem jest zgromadzenie próbek od 10 tysięcy Dolnoślązaków – mówi Łukasz Kozera, Kierownik Biobanku.

Źródło: wroclove2012.com.

"We Wrocławiu otwarto pierwszy na Dolnym Śląsku Biobank"

Pierwszy na Dolnym Śląsku Biobank gromadzący próbki biologiczne od osób chorujących na choroby sercowo-naczyniowe i autoimmunologiczne otwarto we Wrocławiu. Pobrane próbki posłużą do prowadzenia badań nad nowymi lekami i metodami diagnostycznymi.

Źródło: Polska Agencja Prasowa.

"Pierwszy dolnośląski Biobank"

„Chcemy aby nasza praca miała wymiar pokoleniowy i to dzieło właśnie takie jest” – powiedział prof. Jerzy Langer, prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ podczas otwarcia pierwszego na Dolnym Śląsku Biobanku.

Źródło: wroclaw.pl.

"Mosty przyjaźni między nauką i biznesem"

W rozmowie z tygodnikiem "Newsweek", Prezes Zarządu prof. Jerzy Langer opowiada o różnych aspektach współpracy między nauką i biznesem w Polsce.

- Dobre parki tworzą przestrzeń kreatywnych spotkań. Powinny udrożnić komunikację między światem nauki i biznesu oraz zaoferować wysoko wyspecjalizowną obsługę: od finansów i logistyki przez wsparcie patentowe po dostęp do infrastruktury pomiarowej i technologicznej. Według takiej recepty tworzy się Kampus Pracze EIT+ we Wrocławiu - opowiada prof. Jerzy Langer.

Źródło: Newsweek.pl.

"Wrocławskie Centrum Badań EIT+ - komercjalizacja wiedzy w dziedzinach Life Science i teleinformatyki"

Celem Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ jest  organizowanie i prowadzenie interdyscyplinarnych prac badawczych w zakresie, biomedycyny, nanotechnologii,  teleinformatyki oraz zapobiegania zmianom klimatycznym. Wybrano właśnie te cztery obszary ze względu na społecznie użyteczny charakter oraz znaczący wpływ na rozwój gospodarczy. O poziomie innowacyjności polskich badań w tych dziedzinach oraz problemach dotyczących procesu ich komercjalizacji – w rozmowie z Justyną Siwińską – opowiadają przedstawiciele EIT+.

Część pierwsza: Portal Innowacji, część druga: Portal Innowacji, część trzecia: Portal Innowacji.

"Otworzymy bramy Kampusu dla każdego mieszkańca"

– To miejsce ma być nowoczesną, ale również pełną wdzięku i czaru parkowego przestrzenią dla mieszkańców Wrocławia. Planujemy budowę infrastruktury, która zapewni pracującym tu naukowcom oraz mieszkańcom Wrocławia aktywny wypoczynek i relaks oraz umożliwi organizowanie spotkań służących wymianie wiedzy – opowiada w rozmowie z nami, nowy prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, profesor Jerzy Langer.

Źródło: tuWroclaw.com.

"Przedsiębiorco, korzystaj z technologii satelitarnych!"

We Wrocławiu odbędzie się konferencja „Przedsiębiorco, korzystaj z technologii satelitarnych! Technologie satelitarne – nowa perspektywa rozwojowa dla innowacyjnych MSP i samorządów terytorialnych w kontekście przystąpienia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej”. Zastosowanie najnowszych technologii satelitarnych ma kluczowy wpływ na przyspieszenie rozwoju innowacyjnych sektorów gospodarki oraz podniesienie jakości rozwiązań stosowanych w przemyśle i usługach. Wysokie technologie zajmują szczególne miejsce w strategii Wrocławia, gdzie z sukcesem działa m.in. Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Źródło: itezone.pl.

"O Doktorze-Medi.pl w Telewizji Dolnośląskiej"

W piątkowym serwisie informacyjnym Telewizji Dolnośląskiej zaprezentowano materiał o serwisie Doktor-Medi.pl, uruchomionym w ramach projektu Akcelerator EIT+. Zachęcamy do obejrzenia.

Źródło: Kanał TeDe na YouTube.

"Lekarz zdiagnozuje chorobę przez internet"

Ruszył portal Doktor Medi - wirtualny lekarz stworzony przez polskiego informatyka. Internetowy medyk diagnozuje, uczy, ale nie leczy.

Źródło: Radio Zet.

"Przebadaj się online. We Wrocławiu powstała wirtualna przychodnia"

Najpierw wypyta cię o wiek, płeć, wzrost i wagę, potem o główny objaw i bolące części ciała, a następnie zada szereg szczegółowych pytań. Na końcu z procentowym prawdopodobieństwem poda diagnozę i zaleci wizytę u konkretnego specjalisty, a czasem doradzi wezwanie pogotowia. Do doktora Medi można wybrać się bez wstawania od komputera, a to wszystko dzięki dofinansowaniu z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Źródło: tuWroclaw.com.

"Już nie Doktor Google a Doktor Medi z Wrocławia? Powstał pierwszy wirtualny lekarz"

Nie trzeba ustawiać się do niego w kolejce, a diagnozę postawi za darmo. "Ojcem" Doktora Medi jest 26-letni informatyk z Wrocławia. Pomysł na medyczny portal zrodził się w głowie 26-letniego informatyka Piotra Orzechowskiego. Otrzymał on dofinansowanie od Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ i tak powstał Doktor-Medi.pl, pierwszy w Polsce wirtualny lekarz.

Źródło: MM Wrocław.pl.

"Doktor-Medi zdiagnozuje cię przez internet"

Najpierw szczegółowy wywiad, potem określenie problemu, a na końcu raport i pomoc w odnalezieniu specjalisty. Tak działa internetowy konsultant medyczny Doktor-Medi, stworzony przez wrocławianina Piotra Orzechowskiego. Pomysłodawcą portalu jest 26-letni informatyk z Wrocławia, Piotr Orzechowski, a jego uruchomienie było możliwe dzięki dofinansowaniu od Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w ramach projektu unijnego Akcelerator EIT+.

Źródło: Express-Miejski.

"Wirtualny lekarz zdiagnozuje cię w domu. Nowa spółka EIT+"

Źle się czujesz, coś boli cię od dłuższego czasu, ale nie wiesz, co dokładnie ci dolega? Zamiast szukać informacji o swojej chorobie na forach internetowych, od wtorku 25 września możesz zdiagnozować się za darmo, korzystając z bazy profesjonalnej, lekarskiej wiedzy.

Portal Doktor-Medi.pl powstał dzięki pomysłowi 26-letniego informatyka Piotra Orzechowskiego i dofinansowaniu od Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w ramach projektu unijnego Akcelerator EIT+.

Źródło: "Gazeta Wyborcza".

"Humanitarium" we Wrocławiu

To długo oczekiwany choć na razie skromny park nauki we Wrocławiu łączący edukację z zabawą. Obecnie zajmuje powierzchnię 1000 m2 i składa się z sześciu sal tematycznych, laboratorium i sali multimedialnej, ale docelowo kompleks obejmie ponad 5 hektarów parku przyległego do kampusu EIT+ (dawnego Zespołu Szkół Ogrodniczych na Praczach Odrzańskich).

Źródło: Wrocławski Portal Matematyczny.

"Pogromca natury i następca Edisona odwiedzi Wrocław"

„Pogromca  natury  i  następca  Edisona” - wybitny naukowiec profesor Shuji Nakamura opowie nam, jak obniżać koszty energii elektrycznej i czym jest światło LED-owe? Organizatorami spotkania są Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz Uniwersytet Wrocławski.

Źródło: Miasto Wrocław.

"W TVN CNBC o naszej spółce InnovaLab"

InnovaLab to spółka powołana w ramach projektu Akcelerator EIT+. Jej prezes Katarzyna Sawicz-Krynigier opowiada o jej rozwoju i łączeniu nauki z biznesem. W rozmowie chwali też EIT+ za wsparcie udzielone jej firmie - finansowe i organizacyjne.

Źródło: TVN CNBC.

"Radio RAM o rozbudowie Kampusu Pracze EIT+"

Dobiega końca gruntowna modernizacja jednego ze starszych budynków. Trwają w nim jeszcze ostatnie prace wykończeniowe i kompletowanie sprzętu laboratoryjnego. Kilka miesięcy temu rozpoczął się też remont dwóch kolejnych obiektów.

Źródło: Radio RAM.

"Co słychać w kampusie EIT+?"

Na Praczach Odrzańskich powstaje Centrum Wrocławskiej Innowacyjności. Oprócz rozbudowy kampusu, trwają tam też prace rewitalizacyjne starszych budynków.

Źródło: Radio Wrocław.

"Na Praczach Odrzańskich powstaje centrum wrocławskiej innowacyjności"

Trwa rozbudowa Kampusu Pracze, siedziby Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Inwestycja, w ramach której na Praczach Odrzańskich powstanie nowoczesna i doskonale wyposażona infrastruktura laboratoryjna ruszyła rok temu. Sprawdziliśmy, na jakim etapie są prace.

Źródło: tuWroclaw.com.

"Zafascynować człowieka człowiekiem. "Ogrody Doświadczeń. Humanitarium"

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o "Ogrodach Doświadczeń. Humanitarium" bądź też słyszeliście, ale wahacie się czy warto tam zajrzeć - mam nadzieję, że ten materiał pomoże Wam podjąć decyzję. Mieliśmy szczęście wygrać rodzinne zaproszenie do tego niezwykłego miejsca, dzięki czemu na własne oczy (a właściwie: na własne zmysły) przekonaliśmy się, że warto.

Źródło: Blog PISANKA.

"Rozbudowa Kampusu EIT+ na Praczach - fotogaleria"

Portal internetowy tuWroclaw.com przygotował galerię zdjęć, dokumentującą postęp na budowie laboratoriów w Kampusie Pracze EIT+.

Źródło: tuWroclaw.com.

"O Kampusie Pracze EIT+ na portalu Wrocławskiego Centrum Akademickiego"

Kompleksową rozbudowę siedziby Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ opisuje serwis internetowy Wrocławskiego Centrum Akademickiego. Zapraszamy do lektury.

Źródło: Wrocławskie Centrum Akademickie.

"Więcej innowacji na Kampusie Pracze EIT+"

Kampus Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ na Praczach Odrzańskich rozwija się w coraz szybszym tempie. Obecnie trwają tam prace budowlane projektu Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów, gdzie znajdą się nowoczesne laboratoria. Kompleks budynków na Praczach ma stać się centrum wrocławskiej i dolnośląskiej innowacyjności. Jego częścią ma być Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów, którego budowa rozpoczęła się ponad rok temu.

Źródło: "Express Miejski".

"Wrocław: EIT+ na Praczach Odrzańskich się rozbudowuje (ZDJĘCIA)"

Prace budowlane prowadzone w rejonie Pracz Odrzańskich to jedna z ważniejszych polskich inwestycji w sektorze badań i rozwoju. Budynki, które powstały 100 lat temu, mają stać się miejscem odkryć naukowych. Kampus Pracze EIT+ ma być sercem wrocławskiej innowacyjności i wiedzy.

Źródło: wroclaw.naszemiasto.pl.

"Kampus Pracze EIT+ pięknieje"

Na Praczach Odrzańskich zaczyna coraz szybciej bić serce wrocławskiej innowacyjności. Wszystko za sprawą projektu „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB)”, który realizuje Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Źródło: poznantwojemiasto.eu.

"Kampus Pracze EIT+ pięknieje"

Od ponad roku na Praczach Odrzańskich trwają szeroko zakrojone prace budowlane. Ich efekt widać, gdy tylko wejdziemy na teren Kampusu. Wzrok przyciągają przede wszystkim charakterystyczna wieża zegarowa i komin, które są już jego wizytówką. Gdy wejdziemy dalej, od razu zobaczymy, że w siedzibie EIT+ dzieje się jeszcze więcej, a prace budowlane są prowadzone z rozmachem.

Źródło: "Biznes dolnośląski".

"Kampus EIT+ w budowie"

Remont i odnowa budynków na Praczach trwa w najlepsze. Wszystko za sprawą projektu „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB)”, który realizuje Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Źródło: itezone.pl.

"O Kampusie Pracze EIT+ w portalu Onet.pl"

Od ponad roku na Praczach Odrzańskich trwają szeroko zakrojone prace budowlane. Ich efekt widać, gdy tylko wejdziemy na teren Kampusu. Wzrok przyciągają przede wszystkim charakterystyczna wieża zegarowa i komin, które są już jego wizytówką. Gdy wejdziemy dalej, od razu zobaczymy, że w siedzibie EIT+ dzieje się jeszcze więcej, a prace budowlane są prowadzone z rozmachem.

Źródło: Onet.pl.

"Kampus Pracze EIT+ pięknieje"

Na Praczach Odrzańskich zaczyna coraz szybciej bić serce wrocławskiej innowacyjności. Wszystko za sprawą projektu „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB)”, który realizuje Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Prace budowlane prowadzone w rejonie Pracz to jedna z najważniejszych polskich inwestycji w sektorze badań i rozwoju. Budynki, które powstały 100 lat temu, staną się miejscem odkryć naukowych godnych XXI w. Kampus Pracze EIT+ będzie centralnym punktem wrocławskiej innowacyjności i komercjalizacji wiedzy. Na naukowców czekać będzie tu prawie 30 tys. m2 powierzchni laboratoryjnej. Nowoczesna aparatura pozwoli im prowadzić prace badawcze w takich dziedzinach, jak biotechnologia, medycyna, nanotechnologia, technologie materiałowe i telekomunikacja.

Fotogaleria: http://www.wroclaw.pl/reportaz,1.dhtml?reportId=396.

Źródło: wroclaw.pl

"Jak wspierać innowacyjność i konkurencyjność polskiej gospodarki?"

Seminarium eksperckie „Efektywne wykorzystanie funduszy publicznych na rozwój innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki w okresie 2014-2020” odbyło się na początku lipca w Kancelarii Prezydenta RP. W trakcie seminarium debatowano na temat koniecznych oraz możliwych do wprowadzenia zmian w zasadach, trybie i sposobie finansowania innowacyjnej gospodarki w Polsce. Ciekawe pomysły na wspieranie innowacyjności gospodarki środkami publicznymi przedstawił prof. Mirosław Miller, Prezes Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ - ośrodka innowacji, którego działalność ukierunkowana jest na tworzenie i rozwijanie nowych sposobów współpracy sektora nauki i edukacji z lokalnym samorządem oraz innowacyjnym biznesem.

Źródło: Portal Innowacji.

"Jak wspierać polską innowacyjność? Trzy koncepcje prof. Mirosława Millera – Prezesa Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+"

Na łamach portalu biotechnologia.pl ukazał się artykuł prof. Mirosława Millera dotyczący metod wspierania mechanizmów polskiej innowacyjności.

Źródło: biotechnologia.pl.

"Nagroda dla młodego naukowca EIT+. Dostał 1,2 mln zł"

Dr inż. Filip Granek został laureatem konkursu w programie Lider, który zorganizowało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Na badania nad ogniwami słonecznymi dostanie 1,2 miliona złotych.

Źródło: "Gazeta.pl Wrocław".

"Wrocław: Nowe spółki zajmą się ochroną przed fałszerstwami"

Dwie nowe spółki - Agrirobo i InnovaLab - powołane przez Wrocławskie Centrum Badań EIT Plus będą zajmowały się zabezpieczaniem materiałów przed fałszerstwem.

Źródło: Portal dolnyslask.naszemiasto.pl.

"Polska coraz nowocześniejsza"

W dzienniku "Super Express" opublikowano tematyczną wkładkę dotyczącą funduszy z Unii Europejskich.

- Dzisiaj nie ma właściwie takiej dziedziny, która nie skorzystała z unijnego dofinansowania. Na wsparcie może liczyć m.in. nauka - np. projekt Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ umożliwiający wykonywanie badań z dziedziny biotechnologii, zaawansowanych technologii medycznych i tzw. nanotechnologii.

Źródło: "Super Express" z dnia 21 czerwca 2012 r.

"Dyski twarde zamieniają w ciecz. Danych już nie odzyskamy"

Wrocławskie wydanie "Gazety Wyborczej" opisuje spółkę BOSSG & EIT+ Technologies, jeden ze startupów utworzonych przez nas w ramach projektu Akcelerator EIT+. Firma stworzyła unikalną technologię LiquiDATA, która pozwala niszczyć zewnętrzne nośniki pamięci (np. dyski twarde) w sposób stuprocentowo skuteczny i - co najważniejsze - nieodwracalny.

Źródło: "Gazeta Wyborcza Wrocław".

"BioBank rozpoczyna działalność"

O realizowanym wspólnie przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+ i Akademię Medyczną we Wrocławiu projekcie BioBank pisze portal Medicamo.pl.

Źródło: Medicamo.pl.

"I w ciecz się obrócisz. Polski patent na niszczenie danych"

Portal Next Gazeta.pl opisujący nowe technologie przygotował materiał o spółce BOSSG & EIT+ Technologies. To jedno z przedsiębiorstw powołanych przez nas w ramach projektu Akcelerator EIT+. Firma opracowała unikalną chemiczną technologię niszczenia zewnętrznych nośników pamięci, np. dysków twardych czy zużytych telefonów komórkowych.

Źródło: Next Gazeta.pl.

"Prestiżowa nagroda dla wrocławskiego naukowca"

Portal internetowy tuWroclaw.com pisze o nagrodzie European Optical Society (EOS) dla dr. Łukasza Nieradko, dyrektora Departamentu Nanotechnologii EIT+.

Źródło: tuWrocław.com.

"Uruchomią Biobank"

Przedstawiciele EIT+: Prezes Zarządu prof. Mirosław Miller i członek zarządu Tomasz Gondek podpisali umowę na uruchomienie Biobanku z reprezentantami Akademii Medycznej: prof. Zygmuntem Grzebieniakiem (prorektorem ds. nauki) i prof. Kazimierzem Gąsiorowskim (dziekanem Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej).

Źródło: otowroclaw.com.

"Zielone światło dla BioBanku"

Przedstawiciele EIT+ i naukowcy podpisali już umowę dotyczącą tego ośrodka badawczego.

Źródło: Radio RAM.

"Akademia Medyczna i EIT+ wspólnie uruchomią Biobank"

Przedstawiciele EIT+: Prezes Zarządu prof. Mirosław Miller i członek zarządu Tomasz Gondek podpisali umowę na uruchomienie Biobanku z reprezentantami Akademii Medycznej: prof. Zygmuntem Grzebieniakiem (prorektorem ds. nauki) i prof. Kazimierzem Gąsiorowskim (dziekanem Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej). Tym samym, zakończono proces formalny związany z uruchomieniem tego nowoczesnego ośrodka badawczego.

Źródło: tuWrocław.com.

"We Wrocławiu będzie Biobank"

Realizowany wspólnie przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+ i Akademię Medyczną we Wrocławiu projekt Biobank jest już dopięty na ostatni guzik. I ten unikalny w skali Wrocławia i Dolnego Śląska ośrodek medyczny zostanie uruchomiony zgodnie z planem, czyli w drugim kwartale br.

Źródło: "Biznes Dolnośląski".

"Wrocław wyrasta na lidera centrów usług biznesowych"

- Wrocław jest liderem w gronie polskich miast w dziedzinie kreowania współpracy z biznesem i przyciągania kolejnych centrów usług biznesowych czy naukowo-badawczych firm - to główny wniosek raportu stowarzyszenia Association of Business Service Leaders in Poland (ABSL). Eksperci wskazują, że jednym z atutów miasta jest działalność Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Źródło: tuWroclaw.com.

"Jestem tu, bo Wrocław ceni wyzwania"

- Z radością przyjęłam zaproszenie do Wrocławia na konferencję "Vail Europe 2012", bo to oznacza, że tutaj docenia się wagę innowacyjności i rozumie, że bez niej nie ma rozwoju nauki - mówiła prof. Maria Siemionow podczas briefingu prasowego. W dniach 22-24 maja br. prof. Siemionow była gościem zorganizowanej przez EIT+ konferencji "Vail Europe 2012".

Źródło: "Polska The Times - Gazeta Wrocławska" z dnia 24 maja 2012 r.

"Innowacyjne badania odmienią transplantologię?"

O wizycie prof. Marii Siemionow podczas zorganizowanej przez EIT+ konferencji "Vail Europe 2012" pisze portal Onet.pl.

Źródło: Wiadomości Onet.pl.

O wizycie prof. Marii Siemionow na konferencji zorganizowanej przez EIT+ pisze też Dziennik.pl i serwis Nauka w Polsce PAP.

"Te technologie zrewolucjonizują transplantologię?"

Opracowanie technologii, dzięki której pacjenci po przeszczepie nie będą musieli do końca życia brać leków zrewolucjonizuje transplantologię - uważa prof. Maria Siemionow, której zespół w 2008 r. dokonał pierwszego w USA całkowitego przeszczepu twarzy.

Prof. Maria Siemionow, polska lekarka kierująca zespołem chirurgów z kliniki w Cleveland w stanie Ohio, przyjechała wczoraj do Wrocławia, aby wziąć udział w konferencji naukowej organizowanej przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+.


Źródło: Tech.money.pl.

"Profesor Maria Siemionow i innowacyjna chirurgia"

Czwartek (24 bm) jest ostatnim dniem 3-dniowej International Conference Vail Europe 2012, której organizatorem było Wrocławskie Centrum Badań EIT+ . Jest to pierwsza edycja międzynarodowej konferencji, wzorowanej na organizowanych w Stanach Zjednoczonych warsztatach Vail US. Jej tematem przewodnim  jest  “Innowacyjność oraz wyzwania w obszarze infrastruktur krytycznych na etapie ożywienia gospodarczego”  (Innovation and challenges in the area of critical infrastructure in the time of recovering economy). Wśród zaproszonych na konferencję gości była między innymi prof. Maria Siemionow, światowej sławy naukowiec, chirurg i transplantolog, lider w rozwijaniu nowych technologii w transplantacji oraz regeneracji nerwów.

Źródło: "Biznes dolnośląski".

"Prof. Siemionow o technologiach, które rewolucjonizują transplantologię"


Opracowanie technologii, dzięki której pacjenci po przeszczepie nie będą musieli do końca życia brać leków zrewolucjonizuje transplantologię - uważa prof. Maria Siemionow, której zespół w 2008 r. dokonał pierwszego w USA całkowitego przeszczepu twarzy. Prof. Maria Siemionow, polska lekarka kierująca zespołem chirurgów z kliniki w Cleveland w stanie Ohio, przyjechała w środę do Wrocławia, aby wziąć udział w konferencji naukowej organizowanej przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+

Źródło: Gazeta.pl.

"Autorka pierwszego udanego przeszczepu twarzy wygłosi wykład we Wrocławiu"

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ jest organizatorem International Conference Vail Europe 2012. Kluczowy wykład na konferencji wygłosi prof. Maria Siemionow - światowej sławy naukowiec, chirurg i transplantolog, liderka w rozwijaniu nowych technologii, laureatka licznych nagród i wyróżnień.

Źródło: tuWroclaw.com.

"Humanitarium, czyli wiedza bez tajemnic"

Od 2010 r. uczniowie z Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej, zgłębiają tajniki takich dziedzin naukowych jak biologia, matematyka, fizyka i chemia uczestnicząc w tematycznych spotkaniach w ośrodkach naukowych. Koszty takich wyjazdów są refundowane w ramach projektu Akademia Uczniowska.

Ostatnia wizyta w „Hummanitarium” pozwoliła nam pozyskać kolejną, dużą porcję wiedzy i to nie tylko z biologii, ale także z pozostałych dziedzin tj. fizyka, matematyka czy chemia. Możliwość samodzielnego wykonania doświadczeń i zobaczenia na żywo tego, o czym czytamy w szkolnych podręcznikach jeszcze bardzie pogłębia naszą pasję do przedmiotów ścisłych – mówią uczestnicy projektu.

Źródło: Portal internetowy Gminy Świdnica.

"Słynna lekarka we Wrocławiu"

Światowej sławy chirurg i transplantolog profesor Maria Siemionow przyjedzie do stolicy Dolnego Śląska. W przyszłym tygodniu weźmie udział w konferencji organizowanej przez Centrum badań EIT+.

Źródło: Radio Wrocław.

"LiquiDATA. Polski patent na niszczenie danych w reaktorze"

Stojący na czele projektu Akcelerator EIT+ dr Cezary Iwan opowiada o jednej ze spółek powołanych w ramach naszej inicjatywy - BOSSG & EIT+ Technologies. Firma pracuje nad nowatorską technologią niszczenia nośników pamięci, np. dysków twardych.

Źródło: tech.money.pl.

"Warsztaty naukowe we Wrocławskim Centrum Badań EIT+"

Dnia 7 maja 2012 roku uczestnicy zajęć matematycznych prowadzonych w ramach projektu „Indywidualizacja Stronie Śląskie” byli na wycieczce we Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Ucznniowie wzięli udział w warsztatach naukowych i  obejrzeli wystawę  złożoną z interaktywnych eksponatów oraz nowoczesnych multimediów, które angażują zarówno umysł jak i ciało zwiedzającego. Sześć ciekawych sekcji tematycznych dostarczyło unikalne emocje i niezapomniane wrażenia.

Źródło: Strona internetowa Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim.

"Zobacz DNA prezydenta Wrocławia"

Na ulicy Świdnickiej można zobaczyć wystawę pt. "Wrocławianie rozebrani do ostatniej nitki DNA. Wśród znanych osobistości: prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, były koszykarz Maciej Zieliński i szef Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ prof. Mirosław Miller.

Źródło: Portal onet.pl z dnia 24 kwietnia 2012 r.

"Wrocław: W Kampusie Pracze powstanie laboratorium"

Na terenie wrocławskiego Kampusu Pracze trwają intensywne prace nad rewitalizacją budynków, a także budową nowego obiektu laboratoryjnego pod nazwą 9A w ramach Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Źródło: otodom.dziennik.pl.

"Utylizacja dysków a bezpieczeństwo danych"

Na łamach portalu Telix.pl ukazał się artykuł o spółce BOSSG & EIT+ Technologies. To jedna z firm powołanych przez nas w ramach projektu Akcelerator EIT+.

Badacze spółki pracują nad unikalną technologią chemicznego niszczenia magnetycznych nośników danych, np. dysków twardych o nazwie LiquiDATA. Opowiada o niej Janusz Iwaniec, prezes BOSSG & EIT+ Technologies.

- Technologia LiquiDATA nie tylko daje pełną gwarancję usunięcia danych, ale co jest równie ważne, rozwiązuje także problem utylizacji sprzętu elektronicznego. W ramach usługi talerze dysków zmieniają się w neutralną dla środowiska, pozbawioną właściwości magnetycznych ciecz.

W marcu br. o naszej spółce BOSSG & EIT+ Technologies pisał też portal Onet.pl. Zdaniem dziennikarzy serwisu, firma ta i opracowywana przez nią technologia może stać się hitem technologicznym na skalę światową.

Przypomnijmy, że firma BOSSG & EIT+ Technologies Sp. z o.o. to jedna ze spółek, która powstała w ramach realizowanego przez nas projektu Akcelerator EIT+. Umowę spółki podpisaliśmy w grudniu 2011 r.. BOSSG & EIT+ Technologies Sp. z o.o. to szóste powołane w ramach projektu przedsiębiorstwo.

Źródło: telix.pl.

"W Kampusie Pracze powstanie laboratorium"

Na terenie wrocławskiego Kampusu Pracze trwają intensywne prace nad rewitalizacją budynków, a także budową nowego obiektu laboratoryjnego pod nazwą 9A w ramach Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Źródło: Gazeta "Inwestor".

"Nowy gmach we Wrocławskim Centrum Badań EIT+"

Na kampusie na Praczach Odrzańskich powstanie nowy obiekt laboratoryjny. Inwestycja jest częścią szeroko zakrojonego projektu "Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+". Powierzchnia nowego budynku wyniesie ponad 12 tysięcy metrów kwadratowych, z czego większość zostanie przeznaczona na laboratoria.

Źródło: Radio RAM.

"Zobacz nowy budynek, który stanie w Kampusie Pracze [WIZUALIZACJE]"

Na terenie wrocławskiego Kampusu Pracze trwają intensywne prace nad rewitalizacją budynków, a także budową nowego obiektu laboratoryjnego pod nazwą 9A. Są one związane z realizacją projektu inwestycyjnego Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Źródło: tuWrocław.com.

"W Centrum Badań EiT+ powstaje nowy budynek (WIZUALIZACJE)"

Budowany jest on w ramach projektu infrastrukturalnego Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB). Ma mieć ponad 12 tysięcy metrów kwadratowych. Laboratoria wyposażone zostaną w najnowocześniejszy sprzęt.

Źródło: Wrocław Nasze Miasto.

"Nowy gmach w Centrum Badań EIT+"

Na kampusie na Praczach Odrzańskich powstanie nowy obiekt laboratoryjny. Inwestycja jest częścią szeroko zakrojonego projektu "Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+". Powierzchnia nowego budynku wyniesie ponad 12 tysięcy metrów kwadratowych, z czego większość zostanie przeznaczona na laboratoria.

Źródło: Radio Wrocław.

"Tak będzie wyglądać nowy budynek EIT+ [FOTO]"

rwają intensywne prace na Kampusie Pracze, związane z rewitalizacją budynków, a także budową nowego obiektu laboratoryjnego, pod nazwą 9A. Mamy już wizualizację jego fasady. Niniejsze prace związane są z realizacją projektu inwestycyjnego pod nazwą Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Źródło: Wrocław.dlaStudenta.pl.

"Tak będzie wyglądał zmodernizowany Kampus Pracze"

Na Kampusie Pracze trwają intensywne prace związane z modernizacją i rewitalizacją budynków. Wiemy już, jak po modernizacji będą wyglądały niektóre z jego budynków.

Źródło: "Gazeta Wyborcza Wrocław".

"Nowy budynek EIT+"

Trwają intensywne prace na Kampusie Pracze, związane z rewitalizacją budynków, a także budową nowego obiektu laboratoryjnego, pod nazwą 9A. Mamy już wizualizację jego fasady. Prace związane są z realizacją projektu inwestycyjnego pod nazwą Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Źródło: otowroclaw.com.

"EIT+ rusza z programem stażowym dla wrocławian"

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ rozpoczęło realizację programu stażowego "Kumulacja kompetencji". Aplikacje mogą przysyłać pracownicy naukowi oraz przedsiębiorcy z Wrocławia i Dolnego Śląska.

Źródło: tuWroclaw.com.

"Projekt Humanitarium na pobliskich Praczach Odrzańskich"

Na Praczach Odrzańskich ruszył projekt porównywany do Centrum Kopernika w Warszawie. Humanitarium to interaktywna wystawa, gdzie można uczyć się poprzez zabawę. Oprócz stałych ekspozycji, ośrodek organizuje warsztaty dla przyszłych naukowców. Humanitarium stanowi dopiero początek całego kompleksu naukowego EIT+.

Źródło: "Leśnica-Wrocław.pl".

"Fundacja Nanonet w Dolinie Krzemowej"

W dniach 28-30 marca 2012 r. odbyła się IX edycja Global Technology Symposium (GTS) w sercu Doliny Krzemowej w Palo Alto (USA). Osoby uczestniczące w zdarzeniu, świadczą o tym jak wysokiej rangi jest to konferencja. Wzięło w niej udział kilkuset top menadżerów z sektora zaawansowanych technologii oraz finansów. Uczestniczył w niej też Mariusz Sawiński z Fundacji NANONET, współpracującej z EIT+.

Źródło: Fundacja Nanonet.

"Nabór aplikacji naukowych w projekcie BioMed Wrocławskiego Centrum Badań EIT+"

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ zaprasza naukowców do przesyłania projektów badawczych, które mogłyby wejść w skład zadań realizowanych w ramach projektu BioMed.

Źródło: Wrocławskie Centrum Akademickie.

"Jak Polska może wyjść z kręgu umiarkowanych innowatorów?"

W wywiadzie dla magazynu "Pomiary, automatyka, robotyka", wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak opowiada o spółkach innowacyjnych powstających na polskich uczelniach i rządowych planach wspierania ich rozwoju.

W Polsce współpraca pomiędzy uczelniami a przedsiębiorstwami wciąż wymaga poprawy, a co za tym idzie – wsparcia ze strony rządu. Jednym z istotnych kroków w kierunku zbliżenia nauki i biznesu była przeprowadzona w latach 2010–2011 reforma szkolnictwa wyższego. Ma ona na celu m.in. ułatwienie zakładania spółek powstałych w wyniku wdrożenia na rynek pomysłów, które zrodziły się na uczelniach.  Dodatkowo przy szkołach wyższych tworzone są parki naukowo-technologiczne, jak np. Wrocławskie Centrum Badań EIT+, które promują polskie wynalazki - opowiada wicepremier Waldemar Pawlak.

Źródło: "Pomiary, automatyka, robotyka".

"Szkoła wychodzi do miasta"

We wrześniu ruszy nowy projekt edukacyjny Wrocławia - „Szkoła w mieście”. Część zajęć prowadzona będzie w różnych instytucjach, jak muzea, teatry czy Humanitarium.

Źródło: Wroclove2012.com.

"Wrocław: Miasto kupi dla uczniów szynobus"

Od września 2011 r. w Teatrze Polskim uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych mają mieć zorganizowane zajęcia artystyczne, plastyczne, muzyczne, język polski i obcy, a na stadionie m.in. historię, kinematykę czy w przyszłości nawet lekcje wychowania fizycznego. We Wrocławskim Parku Wodnym nauczą się pływać, zaś w Ogrodzie Japońskim przyswoją biologię. Za to wszystko zapłaci miasto. Magistrat planuje nawet kupić specjalny szynobus, który dzieci będzie woził np. z Dworca Głównego na Pracze, do Humanitarium - multimedialnego centrum nauki.

Źródło: "Gazeta Wrocławska".

"W-F na Stadionie Miejskim, biologia w Humanitarium"

Historia w Panoramie Racławickiej, muzyka w Narodowym Forum Muzyki, przyroda w ZOO, biologia w Humanitarium, a W-F na Stadionie Miejskim – to już niedługo może być normą dla uczniów wrocławskich szkół. Miasto wymyśliło program, dzięki któremu część zajęć lekcyjnych odbywałaby się w różnych atrakcyjnych miejscach na terenie stolicy Dolnego Śląska.

Źródło: tuWroclaw.com.

"Humanitarium zamknie nas w bańkach mydlanych"

Jeszcze w tym sezonie w Humanitarium na Praczach Odrzańskich ma się pojawić zupełnie nowy dział. Będzie to wielka atrakcja szczególnie dla dzieci, bo chodzi o "przestrzeń baniek mydlanych". W Ogrodach Doświadczeń będzie można znaleźć się w środku jednej z nich oraz zobaczyć bańki w kształcie sześcianu czy ostrosłupa - czytamy w portalu MM Wrocław.pl.

Źródło: MM Wrocław.pl.

"Prezes Zarządu EIT+ prof. Mirosław Miller na konferencji TEDxKraków"

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z wystąpienia Prezesa Zarządu EIT+ prof. Mirosława Millera podczas konferencji TEDxKraków. Prof. Miller opowiada o EIT+, nazywając naszą firmę "rozdawaczem marzeń".

Źródło: Strona internetowa konferencji TEDxKraków.

"Wrocławski naukowiec laureatem prestiżowego konkursu"

Dr Filip Granek z Departamentu Nanotechnologii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ został jednym z laureatów konkursu "Homing Plus", zorganizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

Źródło: "Gazeta Wrocławska".

"Nowe ścieżki edukacyjne w Humanitarium i szynobus pełen nauki"

Wrocławskie wydanie "Gazety Wyborczej" pisze o planach Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza w związku z wyborem stolicy Dolnego Śląska na Europejską Stolicą Kultury 2016.

Na razie mamy Humanitarium na Praczach i 30 interaktywnych instalacji oraz wystawę w Hali Stulecia - wylicza Dutkiewicz. - Ale to początek multimedialnego centrum nauki.

- Kolejne pawilony i ścieżki edukacyjne mają powstać w kampusie Wrocławskiego Centrum Badań EIT Plus przy ul. Stabłowickiej. Przy Wieży Ciśnień na Grobli planowane jest Muzeum Wody. - Chcemy również kupić szynobus, który będzie woził uczniów Humanitarium - obiecuje Dutkiewicz. - Nie będzie to tylko środek lokomocji, lecz zostanie wyposażony w multimedialną aparaturę, która pozwoli dzieciom rozpocząć przygodę z nauką już w czasie podróży - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Źródło: "Gazeta Wyborcza Wrocław".

Top 500 Innovators – wirus innowacyjności!

Portal Innowacji opublikował materiał o drugiej edycji rządowego programu Top 500 Innovators. W 2012 r. odbywa się druga edycja tego międzynarodowego programu stażowego. Udział w niej weźmie aż dziewięciu pracowników Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Rekrutację przeszła pomyślnie m.in. dr Barbara Łania-Pietrzak z Departamentu Nanotechnologii EIT+.

- Moje oczekiwania wobec stażu są związane z wykonywaną przeze mnie pracą. Posiadam już doświadczenie praktyczne w komercjalizacji nowych technologii i zarządzaniu własnością intelektualną, nabyte w pracy dla firm handlowych oraz centrum transferu technologii, jakim niewątpliwie jest Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Sądzę, że możliwość wzięcia udziału w organizowanym stażu będzie dla mnie doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy i nabycia dodatkowych kompetencji - szczególnie w zakresie komercjalizacji wyników badań oraz w zakresie tworzenia portfela IP, a także zarządzania własnością intelektualną - opowiada w tekście dr Barbara Łania-Pietrzak.

Źródło: Portal Innowacji.

"Wrocław zyskuje markę miasta idealnego dla sektora usług biznesowych"

Wrocławskie wydanie "Gazety Wyborczej" opisuje rosnące zainteresowanie Wrocławiem ze strony zagranicznych firm, specjalizujących się w badaniach i rozwoju. - Wrocław ma ich sporo. Branża usług biznesowych w stolicy Dolnego Śląska zatrudnia już ponad 10 tys. osób, a w mieście działają naprawdę znane marki. To m.in. Google, HP, Opera Software czy Tieto - czytamy na łamach dziennika.

W materiale wypowiada się też Członek Zarządu EIT+ Pan Tomasz Gondek, który do niedawna piastował stanowisko Wiceprezesa Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW). I zajmował się przyciąganiem zagranicznych inwestorów do Wrocławia.  - Naszym atutem jest m.in. jakość życia we Wrocławiu, co pokazujemy zawsze już podczas pierwszej prezentacji przed inwestorem. To także jeden z ważniejszych czynników w wyborze lokalizacji dla inwestycji - opowiada Tomasz Gondek.

Źródło: "Gazeta Wyborcza Wrocław".

O "Ogrodach Doświadczeń. Humanitarium" na łamach "Rynku Turystycznego"

Magazyn "Rynek Turystyczny" prezentuje atrakcje turystyczne Wrocławia. Czasopismo prezentuje m.in. wrocławskie ZOO, opisuje otwarte niedawno Centrum Poznawcze w Hali Stulecia, jako ważny punkt atrakcji stolicy Dolnego Śląska wskazuje też "Ogrody Doświadczeń. Humanitarium" w EIT+.

- Na terenie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ powstało Humanitarium, czyli muzeum człowieka - miejsce łączące edukację z zabawą. Wystawa jest interaktywna i ma pokazać, jak działa ludzkie ciało, a także, jak człowiek funkcjonuje w środowisku - czytamy na łamach "Rynku Turystycznego".

Źródło: Rynek Turystyczny z dnia 2 kwietnia 2012 r.

Nowości w Humanitarium

- Ogrody Doświadczeń.Humanitarium zostały uzupełnione o nowe działy tematyczne: genetykę i medycynę. Oferta tego wyjątkowego miejsca powiększyła się do 50 eksponatów podzielonych na kilka sekcji tematycznych obejmujących także świat zmysłów, anatomię człowieka, fizykę i ekologię - czytamy na oficjalnym portalu internetowym Wrocławia.

Źródło: Wroclaw.pl.

Ogrody Doświadczeń we Wrocławiu i zabawy zmysłami

Humanitarium to pierwsze takie miejsce we Wrocławiu, gdzie można poprzez aktywne oddziaływanie poznawać ekspozycje. Osobiście uwielbiam takie podejście przy zwiedzaniu. Niestety bardzo rzadko jest ono dostępne. Zazwyczaj zakazuje się nam dotykać eksponatów, aby ich nie zniszczyć i nie zabrudzić. Przez to muzea i galerie są nudne szczególnie dla dzieci. Zupełnie inne jest Humanitarium. Tutaj wszystko można dotknąć i sprawdzić, a czasem również powąchać.

Źródło: Blog "Podróże z mamą i tatą".

Zdjęcia z Kampusu Pracze EIT+ na portalu Investmap.pl

Wrocławski portal o inwestycjach investmap.pl przygotował galerię zdjęć z naszego Kampusu Pracze. Zapraszamy do fotograficznego spaceru po naszej malowniczej siedzibie.

Źródło: Investmap.pl.

O Forum Academia 2 Business na Portalu Innowacji

- Wrocławskie Centrum Badań EIT+ postanowiło wspomóc łączenie nauki i biznesu poprzez zorganizowanie specjalnego Forum A2B. Dzięki nowoczesnej platformie współpracy, dwa środowiska mają możliwość nawiązania kontaktu i następnie komercjalizowania innowacyjnych rozwiązań. Prowadzenie badań naukowych będzie również ułatwione dzięki stworzeniu przez spółkę nowoczesnej infrastruktury laboratoryjnej - czytamy na Portalu Innowacji.

Źródło: Portal Innowacji.

O Forum Academia 2 Business w "Gazecie Wyborczej Wrocław"

Ruszyła kampania promocyjna naszego projektu Forum Academia 2 Business. Na łamach wrocławskiego wydania można zapoznać się z tekstem reklamującym tę inicjatywę.

Źródło: "Gazeta Wyborcza Wrocław".

"Mania poznawania w niedzielne przedpołudnie - HUMANITARIUM"

Rodzice blogujący na wycieczkowo.pl opisują swoją wyprawę do "Humanitarium". - W sali multimedialnej na podłodze znajduje się wielka gra interaktywna dla dzieci. A raczej seria gier: segregowanie śmieci, piłka nożna planetami układu słonecznego, pogoń za stale uciekającymi czerwonymi krwinkami, kolorowanie obrazka (za pomocą biegania po nim), dopasowywanie kształtów, rozpoznawanie cieni, ganianie robali na łące, itd. Świetna zabawa nawet dla najmłodszych!Spieszcie na Pracze do HUMANITARIUM póki to wszystko pachnie jeszcze nowością, działa i czeka na eksplorację!" - czytamy w ich wpisie.

Źródło: Blog wycieczkowo.pl.

"Po naukę za ocean"

"Dziennik Polski" pisze o wynikach naboru do rządowego programu stażowego TOP 500 Innovators. - Wśród uczelni wyższych krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza ma największą reprezentację stażystów. Więcej przedstawicieli będzie mieć jedynie Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Źródło: "Dziennik Polski" z dnia 21 marca 2012 r.

"Wrocławskie Centrum Badań EIT+ rozpoczęło przebudowę budynków"

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ rozpoczyna przebudowę i rozbudowę budynków w Kampusie Pracze. To kolejny etap realizacji założeń projektu "Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+" współfinansowanego przez Unię Europejską.

Źródło: money.pl.

"Ryszard Podlas: Dostał się na Olimp z internatu w Praczach Odrzańskich"

Gazeta Wrocławska" piórem red. Wojciecha Koerbera kreśli sylwetkę Ryszarda Podlasa, polskiego olimpijczyka, srebrnego medalistę igrzysk w Montrealu. Pan Ryszard w latach 70. mieszkał w internacie w nieistniejącym już Technikum Mechanizacji Rolnictwa. Dziś w tych budynkach mieści się nasza siedziba.

Źródło: "Polska The Times - Gazeta Wrocławska".

"We wrocławskim Kampusie Pracze powstają nowoczesne laboratoria"

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ rozpoczęło przebudowę i rozbudowę dwóch budynków w Kampusie Pracze. Powstaną tam nowoczesne laboratoria i pracownie badawcze. Inwestycja, będącą kolejnym etapem budowy centrum naukowego, pochłonie ponad 100 mln złotych.

Źródło: tuWroclaw.com.

"Wrocławskie Centrum Badań EIT+ rozpoczęło przebudowę budynków"

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ rozpoczyna przebudowę i rozbudowę budynków w Kampusie Pracze. To kolejny etap realizacji założeń projektu "Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+" współfinansowanego przez Unię Europejską.

Źródło: "Gazeta Wyborcza".

"Wrocław: Centrum Badań EIT+ rozpoczęło przebudowę"

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ rozpoczyna przebudowę i rozbudowę budynków w Kampusie Pracze. To kolejny etap realizacji założeń projektu "Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+" współfinansowanego przez Unię Europejską. Rozpoczęta budowa jest ostatnim etapem, realizowanym przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+, tworzenia interdyscyplinarnego ośrodka i obszaru spotkań świata nauki, biznesu i administracji na Praczach Odrzańskich, gdzie ma powstać nowego centrum naukowo-badawczego.

Źródło: "Gazeta Wrocławska".

"Wrocławskie Centrum Badań EIT+ rozpoczęło przebudowę budynków"

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ rozpoczyna przebudowę i rozbudowę budynków w Kampusie Pracze. To kolejny etap realizacji założeń projektu „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+” współfinansowanego przez Unię Europejską.

Jak poinformowała PAP Alicja Kliber z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w środę został podpisany kontrakt na wykonanie robót budowlanych, obejmujący przebudowę i rozbudowę budynku nr 7 oraz przebudowę budynku nr 9. Koszt inwestycji to ponad 108 mln zł. Dzięki inwestycji, zostanie oddanych do użytku ok. 8800 m kw. powierzchni (w tym 3300 mkw. w budynku 7 i 5500 m kw. w budynku 9).

Źródło: Nauka w Polsce PAP.

"Sto milionów na EIT+"

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ rozpoczęło przebudowę i rozbudowę dwóch budynków w Kampusie Pracze. Powstaną tam nowoczesne laboratoria i pracownie badawcze. Inwestycja, będącą kolejnym etapem budowy centrum naukowego, pochłonie ponad 100 mln złotych,

Źródło: manager.pl.

" Wrocławskie Centrum Badań EIT+, czyli nauka i innowacyjny biznes"

Prezes Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ prof.  Mirosław Miller w tekście dla magazynu "Fundusze Europejskie" opowiada o roli, jaką w rozwoju spółki odegrały fundusze strukturalne z Unii Europejskiej.

- Wrocławskie Centrum Badań EIT+ powstało dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej - jest to pierwsza i podstawowa kwestia. EIT+ powstało bowiem dzięki funduszom strukturalnym i bez tej pomocy powstać nie mogłoby. Należy jednak zaznaczyć, że same środki UE – choć konieczne – nie były przecież wystarczające do stworzenia naszej instytucji. Bez strategii miasta Wrocławia, oparcia rozwoju metropolii na uniwersytetach, bez wizjonerskiego Programu EIT+ stanowiącego projekt implementacji Strategii Lizbońskiej w regionie, trudno byłoby o tak skuteczne przygotowanie i uruchomienie projektu EIT+ oraz spółki - pisze prof. Mirosław Miller.

Kierujący spółką prof. Miller dodaje też, że członkostwo Polski w UE daje EIT+ dodatkowe atuty. Pozwala m.in. budować szerokie sieci kontaktów i szukać partnerów biznesowych oraz badawczych na całym Starym Kontynencie.

Budujemy regionalną infrastrukturę badawczą nakierowaną na projekty, a nie na jedną instytucję. Poszukujemy regionalnych specjalności typu smart, tworzymy też środowisko open innovation. Budujemy też nowoczesne laboratoria. Tworząc taki ekosystem we Wrocławiu, liczymy nie tylko na powrót mądrych Polakó do kraju, na wrocławskie Pracze, ale też na to, że naukowcy i inwestorzy sektora innowacji z innych krajów zaczną do nas dołączać - kończy prof. Mirosław Miller.

Źródło: "Fundusze Europejskie".

"EIT+ zdobywa firmy i pisze strategię"

Stolica Dolnego Śląska zaczyna udowadniać, że potrafi połączyć naukę z biznesem. Jeszcze w marcu Wrocławskie Centrum Badań EIT+, firma kontrolowana przez miejski samorząd, podpisze umowę z firmą Hasco-Lek. Rodzimy producent leków ulokuje w najbliższych latach w Kampusie Pracze zależną spółkę Novasome. Zaawansowane są rozmowy z giełdową Seleną. I w tym przypadku chodzi o laboratoria badawcze. – Firma wykorzysta część naszej kadry i laboratoriów. Liczymy, że Selena będzie magnesem dla innych firm – mówi prof. Mirosław Miller, Prezes Zarządu EIT+.

Źródło: "Puls Biznesu" z dnia 13 marca 2012 r.

"Hybrid Glass Technologies Poland w projekcie Akcelerator EIT+"

Hybrid Glass Technologies Poland jako dziewiąta spółka rozpoczęła działalność w ramach realizacji projektu Akcelerator EIT+.

Źródło: evertiq.pl

"Obrady Europejskiego Parlamentu Młodzieży w EIT+"

- Siedziba Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ na Kampusie Pracze jest jednym z miejsc, gdzie odbywa się 19. Sesja Regionalna Europejskiego Parlamentu Młodzieży (EYP) Poland. Wrocław, jako miejsce organizacji tego wydarzenia, zostały wybrany nieprzypadkowo - tematyka będzie bowiem mocno związana z szeroko pojętą kulturą, a Wrocław słynie z kultury wysokiej, co zaowocowało zdobyciem przez miasto tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 - czytamy w portalu TuWroclaw.com.

Źródło: TuWroclaw.com.

"Polski wynalazek będzie chronić tajne informacje"

Portal Onet Biznes opisuje firmę BOSSG Data Security - jedną ze spółek, którą utworzyliśmy w ramach projektu Akcelerator EIT+.

Zdaniem serwisu, technologia niszczenia danych z nośników cyfrowych opracowana przez firmę może stać się, jak czytamy w serwisie, innowacyjnym towarem eksportowym z Polski na rynku międzynarodowym.  Jak zauważa w rozmowie z Onetem płk Tadeusz Koczkowski, kierujący Krajowym Stowarzyszeniem Ochrony Informacji Niejawnych:

- Opracowana przez BOSSG technologia LiquiDATA to innowacja na skalę światową. W wyniku jej działania dyski twarde zamieniają się w ciecz i tym samym nie ma żadnej możliwości odzyskania zapisanych na nich pierwotnie danych.

Przypomnijmy, że firma BOSSG & EIT+ Technologies Sp. z o.o. to jedna ze spółek, która powstała w ramach realizowanego przez nas projektu Akcelerator EIT+. Umowę spółki podpisaliśmy w grudniu 2011 r.. BOSSG & EIT+ Technologies Sp. z o.o. to szósta powołana w ramach projektu spółka. Listę wszystkich podjętych przez nas w Akceleratorze EIT+ inwestycji znajdą Państwo tutaj.

Cały tekst opublikowany na łamach portalu Onet.pl można znaleźć pod tym linkiem.

"Po sukcesie Kopernika - rozbudową centrów nauki zainteresowały się inne miasta"

Portal Samorządowy opisuje rosnącą popularność centrów nauki, łączących multimedialną rozrywkę z edukacją. Zdaniem redakcji, to efekt powstania największej tego typu placówki w Polsce, czyli warszawskiego Centrum Kopernika. W tym kontekście, portal wspomina m.in. o otwartych w grudniu 2011 r. na Kampusie Pracze EIT+ "Ogrodach Doświadczeń. Humanitarium".

Źródło: Portal Samorządowy.

"EIT+ zbliża się do biznesu"

W internetowym wydaniu "Pulsu Biznesu" z dnia 27 lutego br. ukazała się informacja o powołaniu Pana Tomasza Gondka w skład Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. - "PB" przypomina, że przed pracą w EIT+ Pan Tomasz Gondek pracował w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW). - Od 2011 r. agencja prowadzi program Polski Czempion, w ramach którego wspiera krajowe firmy z międzynarodowymi ambicjami. Jedną z form wsparcia ma być współpraca z EIT+ - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Źródło: "Puls Biznesu" z dnia 27 lutego 2012 r.

"Przebudowują wrocławskie Pracze. Będą nowe laboratoria"


- W rozbudowanym Kampusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ powstaną nowe laboratoria. Badacze i naukowcy dostaną w sumie kilkanaście tys. mkw. powierzchni do badań - czytamy w "Gazecie Wyborczej" o budowie nowych laboratoriów na Praczach Odrzańskich.

Źródło: "Gazeta Wyborcza Wrocław".

Tomasz Gondek w zarządzie EIT +

- Tomasz Gondek został powołany przez Radę Nadzorczą Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ na stanowisko Członka Zarządu Spółki. Pracę w EIT+ Tomasz Gondek rozpocznie w dniu 1 marca 2012 r. - czytamy na łamach portalu "Biznes Dolnośląski".

Źródło: portal "Biznes Dolnośląski".

Wywiad z dr. Cezarym Iwanem, szefem projektu Akcelerator EIT+, w portalu Biotechnologia.pl

- Mamy wypracowane wzorce postępowania na każdym etapie oceny projektów,  przy opracowywaniu biznesplanów i sporządzaniu umów. Oferujemy w tym zakresie duże wsparcie naszym pomysłodawcom. Dzięki temu podczas realizacji każdego następnego przedsięwzięcia jesteśmy w stanie szybko i sprawnie wszystko skoordynować i dopiąć na ostatni guzik. Posiadamy młody dynamiczny zespół analityków, biznesplanerów, osób z doświadczeniem w funduszach inwestycyjnych - opowiada dr Cezary Iwan o projekcie Akcelerator EIT+ w rozmowie z portalem Biotechnologia.pl.

Źródło: portal biotechnologia.pl.

"Wrocław: będzie biobank - będą badania populacji"

Komisja Bioetyczna przy Akademii Medycznej we Wrocławiu pozytywnie oceniła projekt banku, który zbiera materiał biologiczny od pacjentów z Dolnego Śląska. Placówka, której pomysłodawcą jest Wrocławskie Centrum Badań EIT+ wystartuje w drugim kwartale 2012 r.

Źródło: Rynekzdrowia.pl.

"Wrocławski bank będzie pobierał krew od mieszkańców Dolnego Śląska"

W drugim kwartale 2012 roku ruszy Biobank - miejsce, w którym będzie pobierany materiał biologiczny od Dolnoślązaków. Na początku lutego Komisja Bioetyczna przy Akademii Medycznej we Wrocławiu pozytywnie oceniła projekt przygotowany przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Źródło: tuWroclaw.com.

"Biobank pozytywnie oceniony. Ruszy za kilka miesięcy"

Komisja Bioetyczna przy Akademii Medycznej we Wrocławiu pozytywnie oceniła projekt banku, który zbiera materiał biologiczny od pacjentów z Dolnego Śląska. Placówka, której pomysłodawcą jest Wrocławskie Centrum Badań EIT+ wystartuje w drugim kwartale 2012 r

Źródło: "Gazeta Wyborcza Wrocław".

"Wrocław: Wezmą Twoją krew do banku"

W drugim kwartale tego roku przy Wrocławskim Centrum Badań EIT Plus na Praczach powstanie biobank. W biobanku każdy będzie mógł oddać próbkę krwi, którą naukowcy wykorzystają do badań nad leczeniem nietypowych chorób. Przede wszystkim dotyczących układu krążenia.

Źródło: "Gazeta Wrocławska".

"EIT+ - szansa nie tylko dla Wrocławia" - druga część wywiadu z Prezesem Zarządu EIT+ prof. Mirosławem Millerem.

- Na naszym Kampusie zrobiliśmy już mnóstwo rzeczy, które jednak tak łatwo do społeczeństwa nie trafiają. Bo jeśli powiem, że otworzyliśmy projekty badawcze o wartości 200 mln zł, to są niewyobrażalne rzeczy dla Spółki, która dopiero co zaczęła żyć. Uruchomiliśmy budowę Kampusu, którego wartość to ponad 500 mln zł. To największa inwestycja sektora B+R w Polsce realizowana w latach 2007-2013. Wielka budowa trwa i to nasz ogromny sukces, osiągnięty w tak krótkim czasie - opowiada Prezes Zarządu EIT+ prof. Mirosław Miller w wywiadzie dla magazynu "Komentator. Europa-Niemcy-Polska-Dolny Śląsk".

Źródło: "Komentator. Europa-Niemcy-Polska-Dolny Śląsk".

"Wrocław wyrasta na polską stolicę biznesu"

- Wrocław jest zdecydowanym liderem pod względem centrów badawczo-rozwojowych. U nas jest w nich zatrudnionych ponad 30 proc. wszystkich osób pracujących w tym sektorze. Kluczowe jest to, żebyśmy stawiali na coraz bardziej zaawansowane procesy, stąd potrzebne jest całe otoczenie biznesowe, potrzebny jest Kampus Pracze i Wrocławskie Centrum Badań EIT+, potrzebne są działania, jakie prowadzi Wrocławskie Centrum Akademickie czy ARAW. Model wrocławski, czyli ułożenie tych trzech instytucji na rogach trójkąta wiedzy (przy biznesie, nauce i uczelniach) otrzymał nagrodę Ministerstwa Rozwoju Regionalnego - opowiada Tomasz Gondek, dyrektor ds. strategii i rozwoju w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Źródło: tuWroclaw.com.

"EIT+ wyławia innowatorów"

- Wrocławskie Centrum Badań EIT+ poszukuje pomysłowych zespołów. Razem z nimi opracowuje innowacyjne rozwiązania. W ramach projektu Akcelerator EIT+ inwestuje w innowacyjne projekty, oparte na unikalnym know-how lub patentach z sektorów bio- lub nanotechnologii, energii oraz IT, które mają szansę stać się dochodowymi biznesami - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Źródło: "Puls Biznesu" z dnia 6 lutego 2012 r.

"Innowacyjność nagrodzona"

- Wrocławskie Centrum Badań EIT+ wspólnie z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Wrocławskim Centrum Akademickim zwyciężyło w konkursie "Dobre praktyki zarządzania strategicznego rozwojem w Polsce", ogłoszonym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Wrocławia.

Źródło: Wroclaw.pl.

"Zgromadzą dane tysięcy pacjentów. By lepiej nas leczyć"

- Naukowcy z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ będą współpracować ze szpitalami. Wspólnie chcą wyjaśnić przyczyny najczęściej występujących na Dolnym Śląsku chorób i ułatwić ich leczenie. Ma im w tym pomóc biobank, gdzie gromadzone będą dane tysięcy dolnośląskich pacjentów - czytamy we wrocławskim wydaniu "Gazety Wyborczej".

Źródło: "Gazeta Wyborcza Wrocław".

"EIT+ - Szansa nie tylko dla Wrocławia"

W wywiadzie dla magazynu "Komentator. Europa-Niemcy-Polska-Dolny Śląsk", Prezes Zarządu EIT+ prof. Mirosław Miller opowiada o dotychczasowych sukcesach spółki.

- Jednym z głównych projektów EIT+ jest budowa Kampusu na Praczach Odrzańskich – naszej siedziby, gdzie znajdą miejsce laboratoria materiałowe i biotechnologiczne służące projektom badawczym, realizowanym przez EIT+. Budujemy ultranowoczesną infrastrukturę laboratoryjną, otwartą na zespoły, które do nas przyjdą z projektem, którego nie mają gdzie realizować. Będzie ona do dyspozycji i dla środowiska wrocławskiego i, oczywiście, dla przemysłu, dla gospodarki. Pierwsze laboratoria będą gotowe za dwa lata. Będziemy mieć 25000 metrów kwadratowych laboratoriów ze światowej klasy wyposażeniem i tzw. open space dla firm, dla zespołów badawczych. Reszta Kampusu Pracze – cały teren to ok. 30 ha - będzie miejscem inwestycji prywatnych. Powstaną tu centra badawczo-rozwojowe, edukacyjne. Ale też infrastruktura „do życia”, jak hotel czy restauracja. To ma być nowe miasto naukowo-technologiczne Wrocławia.

Źródło: "Komentator. Europa-Niemcy-Polska-Dolny Śląsk".

"BOSSG & EIT+ Technologies Sp. z o.o. opracuje innowacyjną technologię niszczenia danych"

W ramach projektu „Akcelerator EIT+ spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym”, realizowanego przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+, firma BOSSG Data Security i Wrocławskie Centrum Badań EIT+ powołały nową spółkę BOSSG & EIT+ Technologies Sp. z o.o., której celem będzie stworzenie innowacyjnej technologii niszczenia danych. Spółka będzie bazować na dotychczasowym doświadczeniu firmy BOSSG Data Security, a opracowana przez nią technologia będzie rozwinięciem i udoskonaleniem założeń technologii chemicznego niszczenia nośników danych LiquiDATA, udostępnianej w Mobilnym Centrum Utylizacji Danych.

Źródło: 24pr.pl.

"Szef na trudne czasy. Innowacyjnośc i otwartość na nowe metody zarządzania - to siła menadżerów"

Dziennik "Polska The Times - Gazeta Wrocławska" opisuje dolnośląskich menadżerów, którzy prowadzą swoje firmy - mimo kryzysu gospodarczego - do sukcesów. Jednym z menadżerów zaprezentowanych przez gazetę jest Prezes Zarządu EIT+ prof. Mirosław Miller.

- Patrząc na moje najbliższe otoczenie, zauważyłem duży skok jakościowy. Wraz z przybyciem do nas wielkich firm z Zachodu, dużo nauczyliśmy się, jeśli chodzi o zarządzanie przedsiębiorstwem. Cieszy też, że na tle reszty Polski mamy bardzo młode kadry menadżerskie i już tak zdolną. Nie mamy się czego wstydzić - tłumaczy prof. Mirosław Miller.

Szef EIT+ w tekście opowiada też o działalności spółki i jej obszarach badawczych, m.in. w dziedzinie bio- i nanotechnologii.

Źródło: "Polska The Times - Gazeta Wrocławska" z dnia 26 stycznia 2012 r.

"Wystawa EIT+ w Brukseli. Polski debiut na międzynarodowym rynku nowych technologii"

- W dniach od 6 do 8 grudnia 2011 roku w Parlamencie Europejskim w Brukseli i pod jego patronatem odbyła się wystawa Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, jednocześnie połączona z debatą "European Academia to Industry Forum", w której wzięli udział przedstawiciele międzynarodowych instytucji badawczych i firm inwestujących w nowe technologie - czytamy w miesięczniku "Świat Nauki".

Źródło: Świat Nauki.

"Wrocławskie instytucje nagrodzone za badania i rozwój"

Wrocławskie Centrum Badań EIT Plus, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Wrocławskie Centrum Akademickie zwyciężyły w konkursie ministerstwa rozwoju regionalnego pt."Dobre praktyki zarządzania strategicznego rozwojem w Polsce".

Źródło: Gazeta Wrocławska.

"Jak będzie wyglądać kampus EIT+ na Praczach Odrzańskich?"

Spółka chwali się na You Tube przyszłym wyglądem i pracami wrocławskiego kampusu badawczego. Docelowo w kampusie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ znajdzie się ponad 50 laboratoriów. Oprócz remontu starych budynków ma tu powstać nowoczesna konstrukcja.

Źródło: MM Wrocław.

"EIT+ pokazuje się na filmach"

Jak będzie wyglądać kampus EIT+ na Praczach Odrzańskich? Teraz możemy to zobaczyć nie tylko na wizualizacjach architektów, ale także w krótkich filmach wideo, które spółka umieściła na YouTube. W kompleksie EIT Plus na wrocławskich Praczach powstanie ponad 50 laboratoriów w trzech wyremontowanych budynkach i jednym postawionym od fundamentów.

Źródło: "Gazeta Wyborcza Wrocław".

"Wrocław chce się stać stolicą Facebooka w Polsce"

Po tym jak jedna z agencji przestała być oficjalnym partnerem Facebooka w Polsce, internauci zastanawiają się, kogo teraz wybierze Mark Zuckerberg. Z własną inicjatywą wyszli organizatorzy akcji „Wybieram Wrocław”, która powstała… na Facebooku. Zachęcają internetowego giganta do założenia siedziby portalu w stolicy Dolnego Śląska. Wśród opinii przemawiających za Wrocławiem, najczęściej padają odpowiedzi, że powstał tu najlepszy polski start-up w historii, czyli Nasza-Klasa. Poza tym stolica Dolnego Śląska inwestuje m.in. w projekt EIT+, czyli centrum rozwoju nauki, w tym teleinformatyki.

Źródło: tuWroclaw.com.

"Na ferie - Humanitarium!"

Dziennik "Polska The Times - Gazeta Wrocławska" zachęca czytelników do wizyty w Humanitarium podczas szkolnych ferii zimowych.

- Czy wiesz, co się dzieje wewnątrz Twojej ręki, gdy myjesz zęby? Jak zbadać refleks, łapiąc światło? Dowiesz się tego, odwiedzając „Ogrody Doświadczeń. Humanitarium”. Co to za miejsce? Muzeum? Jeśli tak, to nietypowe. Prezentowane eksponaty można nie tylko oglądać, ale też dotknąć, powąchać czy wprawić je w ruch.

Źródło: "Gazeta Wrocławska".

"Wrocławskie EIT+ i amerykański uniwersytet razem poszukają leku na raka"

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ i amerykański University of Louisville będą wspólnie prowadzić badania nad polimerami, bio- i nanotechnologią, a także nad opracowaniem innowacyjnych metod leczenia nowotworów oraz chorób związanych ze starzeniem się. Prezes Zarządu EIT+ prof. Mirosław Miller i stojący na czele UoL prof. James Ramsey podpisali na początku stycznia porozumienie w tej sprawie.

Źródło: tuWroclaw.com.

"EIT+ i Uniwersytet z Louisville"

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ rozpoczęło współpracę z amerykańską uczelnią University of Louisville (UoL). Memorandum w tej sprawie 9 stycznia 2012 r. podpisał w Louisville Prezes Zarządu EIT+ prof. Mirosław Miller i stojący na czele UoL prof. James Ramsey. Umowa o współpracy między EIT+ i University of Louisville przewiduje realizację wspólnych projektów w dziedzinie badań nad polimerami, bio- i nanotechnologią, a także nad opracowaniem innowacyjnych metod leczenia nowotworów oraz chorób związanych ze starzeniem się.

Źródło: portal DzielniceWroclawia.pl.

"Jak pokonać nowotwór?"

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ podpisało umowę o współpracy z Uniwersytetem w Louisville. Pracownicy obu instytucji mają uczyć się od siebie i prowadzić wspólne projekty. W planach są badania chorób związanych ze starzeniem się.

Źródło: Radio Wrocław.

"We Wrocławiu powstanie bank materiałów biologicznych"

Przygotowania do otwarcia powoli dobiegają końca. Bank ma ruszyć w drugim kwartale tego roku - przy wrocławskim Centrum Badań EIT+. Dzięki zgromadzonemu w nim materiałowi biologicznemu (m.in. próbkom krwi) naukowcy będą mogli przeprowadzać szczegółowe analizy najpopularniejszych wśród Dolnoślązaków chorób. Będą zastanawiać się na przykład, jak skuteczniej wykrywać i leczyć m.in.: schorzenia sercowo-naczyniowe czy niektóre choroby autoimmunologiczne.

Źródło: "Gazeta Wyborcza Wrocław".

"Nietypowy bank powstaje na wrocławskich Praczach Odrzańskich"

Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia biobanku Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Będzie to pierwszy tego typu bank materiału biologicznego na Dolnym Śląsku. Celem naukowców pracujących w biobanku jest zgromadzenie materiału biologicznego od ok. 10 tysięcy pacjentów zamieszkujących teren Dolnego Śląska. W planie biobanku Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ jest również rozszerzenie usług o przechowywanie komórek macierzystych i innych produktów na potrzeby medycyny regeneracyjnej.

Źródło: tuWroclaw.com.

"Pierwszy biobank w regionie"

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ zamierza uruchomić placówkę, w której będzie gromadzony materiał biologiczny w drugim kwartale tego roku. Zadaniem biobanku jest gromadzenie próbek materiału biologicznego (m.in. próbki krwi), na których w przyszłości naukowcy  będą  prowadzić badania nad skuteczniejszym wykrywaniem i leczeniem rożnych  schorzeń.

Źródło: PRW.pl.

"Naukowców walka z próchnicą"

Naukowcy i stomatolodzy działający w ramach polskiej spółki NuMed stworzyli innowacyjne diagnozujące najpowszechniejsze odmiany próchnicy. Pomysłodawcy, aby zrealizować swój projekt, zawiązali spółkę z Wrocławskim Centrum Badań EIT+, które jest interdyscyplinarną organizacją wiedzy, pozwalającą na wsparcie zespołów naukowych w realizacji ich projektów. Centrum ma charakter globalny, co pozwala współpracującym z nim podmiotom na promocję międzynarodową oraz nawiązywanie kontaktów na całym świecie.

Źródło: Biomedical.pl.

ROK 2011

 

"Dwie nowe spółki wrocławskiego EIT+"

- Incuvo i BioPixCell - tak nazywają się nowe spółki typu spin-off, które powstały w ramach działającego na Praczach Odrzańskich EIT+. Jedna zajmie się aplikacjami multimedialnymi, druga analizą obrazów mikroskopowych. Nawiązanie współpracy z Wrocławskim Centrum Badań EIT+ jest szansą dla naukowców na rozwijanie projektów, które z powodu braku funduszy, nie wychodzą poza sferę teoretyczną - czytamy w portalu tuWroclaw.com.

Źródło: tuWroclaw.com.

"We Wrocławiu prężnie działa Wrocławskie Centrum Badań EIT+"

"Puls Biznesu" opisując starania Wrocławia o miano organizatora światowych igrzysk sportów nieolimpijskich World Games w 2017 r. wspomina o Wrocławskim Centrum Badań EIT+.

- W stolicy Dolnego Śląska prężnie działa Wrocławskie Centrum Badań EIT+ (budżet na pierwsze badania i inwestycje to 200 mln euro), w którym znalazła się część jednego z węzłów EIT+ - dotyczącego klimatu - czytamy na łamach gazety.

Źródło: "Puls Biznesu" z dnia 3 stycznia 2012 r.

"Wrocławskie Centrum Badań EIT+ rozszerza zakres swoich badań"

Dwie nowe spółki powołało do życia Wrocławskie Centrum Badań EIT+ - Incuvo i BioPixCell. Incuvo zajmie się opracowaniem platformy sieciowej, która posłuży do tworzenia i udostępniania multimedialnych aplikacji, opartych o dotyk, głos czy gesty użytkownika. Celem firmy BioPixCell jest stworzenie zaawansowanego systemu analizy obrazów spod mikroskopów na potrzeby medycyny i nauki.

Źródło: Gazeta Wrocławska.

"Ze szkieletem na rowerze i wielką szczotką do zębów"

Można w nim wyszczotkować ogromne zęby, zajrzeć do wnętrza czaszki, pojeździć ze szkieletem na rowerze i posłuchać bicia serca płodu - Humanitarium, czyli pierwsze wrocławskie centrum multimedialne, już otwarte. To część większego projektu naukowo-edukacyjnego "Ogrody Doświadczeń", jakie powstaje na wrocławskich Praczach. Humanitarium składa się z ponad 30 interaktywnych instalacji odsłaniających tajniki budowy i funkcjonowania ciała człowieka. Dziś zobaczyli je pierwsi zwiedzający. Zachwycone były nie tylko dzieci, ale i biegający za nimi dorośli. - Zabawa niesamowita. Wrocław ma się czym poszczycić wreszcie - cieszyła się pani Ewa, która do Humanitarium przyszła z całą rodziną.

Źródło: www.tvn24.pl.

"Humanitarium - multimedialne centrum nauki otwarte na Praczach"

20 grudnia na terenie kampusu EIT Plus we Wrocławiu otwarto Humanitarium - pierwszą część Ogrodów Doświadczeń, multimedialną ekspozycję poświęconą człowiekowi. Multimedialne eksponaty Humanitarium pokazują człowieka i jego otoczenie. 20 grudnia byłem na otwarciu, zwiedzałem, oglądałem i podobało mi się coraz bardziej - pisze dziennikarz portalu MMWroclaw.pl.

Źródło: mmwroclaw.pl.

"Humanitarium - zafascynować człowieka człowiekiem"

- Po świętach, 27 grudnia, dla wszystkich wrocławian otwarte zostanie „Humanitarium” na terenie Kampusu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ na Praczach Odrzańskich. Cały projekt „Ogrodów Doświadczeń” jest unikatowy w skali kraju.

Źródło: wroclove2012.com.

"Na Praczach powstają niezwykłe ogrody doświadczeń ludzkiego ciała"

- Humanitarium to miejsce, w którym wiedzy można dosłownie zasmakować. A także ją poczuć, zobaczyć, usłyszeć i dotknąć – wystawę w nowo otwartym pawilonie w Centrum Badań EIT+ zwiedza się bowiem wszystkimi zmysłami. To pierwsza zakończona inwestycja w ramach powstających na Praczach Odrzańskich „Ogrodów Doświadczeń”, czyli obiektów łączących zabawę z edukacją.

Źródło (tekst i film wideo): tuWroclaw.com.

"Prawie jak Kopernik - zobacz wrocławskie centrum nauki"

- Humanitarium, czyli pierwsza część Ogrodów Doświadczeń, już jest otwarte na terenie EIT Plus na Praczach Odrzańskich - czytamy we wrocławskim wydaniu "Gazety Wyborczej". W materiale można też znaleźć bogatą galerię zdjęć.

Źródło: "Gazeta Wyborcza Wrocław".

"Ogrody Doświadczeń: rusza Humanitarium"

We wtorek, 20 grudnia na wrocławskich Praczach Odrzańskich swoją działalność rozpocznie Humanitarium - pierwszy pawilon Ogrodów Doświadczeń, poświęcony człowiekowi i otaczającemu go środowisku.

Źródło: dlaStudenta.pl.

"Humanitarium - Ogrody Doświadczeń"

- "Humanitarium. Ogrody Doświadczeń" to projekt multimedialnych i interaktywnych wystaw naukowych, w których wiedza przedstawiana jest w przystępny sposób. Inwestorem przedsięwzięcia jest miasto Wrocław, a opiekunem Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Źródło: Radio RAM, Radio Wrocław.

"Wrocław: Mamy swoje małe centrum Kopernika"

- Jak szybko bije Twoje serce? Jak wysoko potrafisz skakać? Jak szkielet i mięśnie wprawiają Twoje ciało w ruch? Na te wszystkie pytania znajdziemy odpowiedź ucząc się i jednocześnie bawiąc w otwartym we Wrocławiu Humanitarium, czyli centrum nauki, które poświęcone jest człowiekowi i otaczającemu go środowisku. Znajdziemy tu wystawę z elementami multimedialnymi, którą nie tylko będzie można oglądać. Bo Humanitarium zwiedzimy wszystkimi zmysłami. Wszystko będzie można poczuć, usłyszeć czy powąchać. To wrocławska odpowiedź na robiące furorę w Warszawie Centrum Nauki Kopernik. Humanitarium znajduje się na terenie kampusu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ na Praczach, gdzie powstają "Ogrody Doświadczeń"- czyli miejsce łączące edukacje z zabawą.

Źródło: "Gazeta Wrocławska".

"Humanitarium - wystawa o człowieku"

- Ponad 30 interaktywnych instalacji przedstawiających anatomię człowieka i środowisko w jakim żyje znalazło się na wystawie Humanitarium, którą we wtorek otwarto w Centrum Badań EIT + na wrocławskich Praczach. Humanitarium jest pierwszą częścią "Ogrodów Doświadczeń" - centrum naukowo-edukacyjnego, które powstaje na terenie Kampusu Wrocławskiego Centrum Badań EIT +.

Źródło: wiadomosci.onet.pl.

"Wrocław jest idealnym miejscem do rozwoju nauki"

- Ideą Kampusu Pracze jest szeroka współpraca naukowców reprezentujących różne dziedziny, co pozwoli stworzyć unikalną społeczności, osadzoną i funkcjonującą w realiach nowoczesnych technologii. Zamysł ten odwzorowuje główny koncept EIT+ jako interdyscyplinarnego ośrodka i wyjątkowego miejsca, zapewniającego przestrzeń zarówno do prowadzenia badań, jak i kreującego nową jakość życia oraz regionalną gospodarkę opartą na wiedzy - opowiada prof. Mirosław Miller, Prezes Zarządu EIT+ w wywiadzie dla portalu tuWroclaw.com.

Źródło: portal tuWroclaw.com

"Sukces wystawy EIT+ w Brukseli"

- Ekspozycja promowała projekty badawczo-biznesowe Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ oraz największy w Polsce projekt infrastrukturalny, powstający z funduszy Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka – Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów. Jednym z najważniejszych wydarzeń wystawy była debata „European Academia to Industry Forum”, podczas której spotkali się przedstawiciele międzynarodowych instytucji badawczych, firm stawiających na nowe technologie oraz reprezentanci świata polityki.  Wydarzenie zostało objęte Patronatem Parlamentu Europejskiego, któremu przewodniczy prof. Jerzy Buzek.

Źródło: Miastowroclaw.pl

"Wrocławskie Centrum Badań EIT+ pokaże się w Brukseli"

- Wrocławskie Centrum Badań EIT+ pokaże się w czwartek w Brukseli. Na wystawie zaprezentowany zostanie nowoczesny ośrodek, w którym do 2014 r. powstaną nowoczesne laboratoria bio- i nanotechnologiczne.

Źródło: Radio Wrocław.

"Szczyt w Parlamencie Europejskim, na którym promujemy książkę o europejskich innowacjach"

- 7 grudnia odbywa się w Parlamencie Europejskim working lunch z udziałem autorów książki "Europejskie innowacje - teoria i praktyka", organizowany przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Konferencji towarzyszy wystawa, której inicjatywą będzie usprawnienie działalności innowacyjnej w Europie - czytamy w portalu internetowym Eurofundsnews.pl.

Źródło: www.eurofundsnews.pl.

"Wystawa o EIT+ w gmachu Parlamentu Europejskiego"

- Wystawa promująca Wrocławskie Centrum Badań EIT+, polskie przedsięwzięcie ukierunkowane na tworzenie i rozwijanie nowych sposobów współpracy sektora nauki i edukacji z samorządem i biznesem, będzie prezentowana od 6 grudnia w gmachu Parlamentu Europejskiego w Brukseli - czytamy w serwisie Nauka w Polsce agencji informacyjnej PAP.

Źródło: naukawpolsce.pap.pl

"EIT+ się promuje"

- Upowszechnienie innowacji na globalnym rynku - m.in. o tym rozmawiają naukowcy na międzynarodowej konferencji w EIT+. Goście z całego świata podczas dwudniowych obrad (1-2 grudnia br.) zastanawiają się, jak rozwijać regionalne centra badawcze i klastry technologii, by uczynić w ten sposób Europę globalnym centrum innowacyjności w gospodarce i przemyśle.

Źródło: "Polska - Gazeta Wrocławska" z dnia 1 grudnia 2011 r.

"Wrocław liderem edukacji"

- Wrocławski samorząd został wyróżniony certyfikatem Lidera Edukacji, przyznanym przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Podczas gali w Krakowie prezydent Rafał Dutkiewicz został wyróżniony m.in. za powołanie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Źródło: "Gazeta Wyborcza Wrocław" z 1 grudnia 2011 r.

"Podyskutują o biznesie i nauce we Wrocławskim Centrum Badań EIT+

- W Kampusie Pracze przy ul. Stabłowickiej eksperci z całego świata będą zastanawiać się, jak poszerzać współpracę biznesu i nauki.

Źródło: Polskie Radio Wrocław.

"Wrocławskie Centrum Badań EIT+ jedzie promować się w Brukseli"

- Przez trzy dni Wrocławskie Centrum Badań EIT+ będzie promowało się w Parlamencie Europejskim. W programie brukselskiej prezentacji są spotkania z politykami i naukowcami, a także multimedialna wystawa "Research & Technology Between Us". Prezes EIT+ prof. Mirosław Miller podkreśla, że celem akcji jest zwrócenie uwagi na EIT+ jako ośrodek, w którym przenikają się interesy świata nauki i gospodarki.

Źródło: "Gazeta Wyborcza" z dnia 30 listopada 2011 r.

"Nagrody dla EIT+ na targach innowacji w Brukseli"

- Projekty przygotowane przez naukowców współpracujących z EIT+ zdobyły dwa złote medale targów wynalazczości i transferu technologii Brussels Innova 2011, jeden srebrny oraz specjalne wyróżnienie rządu Rumunii.

Źródło: "Gazeta Wyborcza Wrocław" z dnia 30 listopada 2011 r.

"Polski event w Parlamencie Europejskim"

- Wrocławskie Centrum Badań EIT+ będzie promować swoje laboratoria oraz wynalazki w Parlamencie Europejskim w Brukseli. To jedno z najważniejszych przedsięwzięć wizerunkowych Spółki podczas jej pięcioletniej historii. Wydarzenie zostało objęte patronatem Parlamentu Europejskiego, któremu przewodniczy prof. Jerzy Buzek.

Źródło: portal internetowy inwestycje.pl

"We Wrocławiu będą się zastanawiać, jak rozwijać centra R&D w Europie"

- "Innowacyjne centra badawcze - regionalne klastry technologii" to główny temat trzeciej międzynarodowej konferencji "European Research Infrastructures for Innovation and Development ERIFID 2011, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2011 r. w Kampusie Pracze we Wrocławiu. Jej organizatorem jest Wrocławskie Centrum Badań EIT+ - czytamy w magazynie "The Warsaw Voice".

Źródło: "The Warsaw Voice"

"Nagrody za wynalazki"

- Naukowcy pracujący we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ zdobyli cztery nagrody podczas Międzynarodowych Targów Wynalazków, Badań Nauukowych i Nowych Technik "Brussels Innova 2011". W czasie tej prestiżowej imprezy zaprezentowali m.in. ceramiczną izolację odporną na temperaturę nawet tysiąca stopni Celsujsza - czytamy w dzienniku "Fakt" z dnia 25 listopada br.

  "Cenią nas za innowacyjność"

- Dolny Śląsk znany jest w Europie z otwartości, energii w budowaniu silnej pozycji. Zwracają na to uwagę nasi zagraniczni goście. Są pod wrażeniem liczby studiujących we Wrocławiu młodych ludzi. Z uwagi na obecność w regionie licznych uczelni wyższych, ośrodków badawczych (Wrocławskie Centrum Badań EIT+), przedsiębiorstw i instytucji otoczenia biznesu, Dolny Śląsk stanowi centrum opracowywania i wdrażania najnowszych technologii - mówi przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jerzy Pokój w rozmowie z "Polską The Times - Gazetą Wrocławską", wydanie z 24 listopada 2011 r.

"Ceniony naukowiec chwali w swojej książce wrocławskie EIT+"

Prof. Tomasz Mroczkowski z Kogod School of Business w American University w Waszyngtonie opublikował nową książkę pt. "Nowi gracze w nauce o życiu. Najlepsze inicjatywy z całego świata". W swojej pracy zawarł szereg pochlebnych opinii na temat Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ - pisze "Gazeta Wrocławska".

Źródło: "Gazeta Wrocławska".

"Chcę, by EIT+ stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Europie"

- Wrocławskie Centrum Badań EIT+  to dziś dojrzała firma, która zarządza największymi w Polsce projektami w zakresie budowy infrastruktury badawczej pod kątem nauki i biznesu. Moim marzeniem jest zbudować miejsce, które przyciąga ludzi ze świata, żeby EIT+ było jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Europie. Już budujemy trójkąt współrpracy pomiędzy Wrocławiem, Dreznem i Pragą. I ten link byłby początkiem tego międzynarodowego wymiaru - mówi Prezes Zarządu EIT+ prof. Mirosław Miller w wywiadzie dla magazynu Wrocławskiej Unii Akademickiej "Spektrum".

Źródło: Magazyn Wrocławskiej Unii Akademickiej "Spektrum"

"Wrocław w gronie europejskich miast-czempionów dzięki EIT+"

Były Komisarz Unii Europejskiej Günter Verheugen gościł we Wrocławiu. Z rąk Prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza otrzymał nagrodę "Zasłużony dla Wrocławia". Polityk wskazał stolicę Dolnego Śląska jako miasto, które może dołączyć do grona europejskich czempionów. - Prawie dziesięcioprocentowy spadek bezrobocia, ponad 100 000 nowych miejsc, mnóstwo inwestycji, nowe projekty naukowe jak chociażby EIT+. To wszystko bezpośredni efekt tego, że Wrocław jest członkiem Unii Europejskiej – wylicza Prezydent Rafał Dutkiewicz.

Źródło: tuWroclaw.com.

"Ogrody doświadczeń" przy EiT+

Na Praczach powstają "Ogrody Doświadczeń". To miejsce łączące edukację z zabawą. Na 7 hektarach parku przy EIT+ znajdzie się kilka tematycznych pawilonów z multimedialnymi wystawami.

Źródło: prw.pl.

"Wrocław: Na Praczach w EIT+ powstanie biobank"

Trwają prace nad utworzeniem biobanku we Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Placówka powstanie na Praczach, prawdopodobnie na początku 2012 roku.

Źródło: Portal dolnyslask.naszemiasto.pl.

Kolejne inwestycje EIT+ w projekcie Akcelerator. Powstanie nowe "laboratorium"

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ podpisało umowę z krakowską spółką Simply User, który w grodzie Kraka stworzy profesjonalne laboratorium specjalizujące się w badaniach i projektach ergonomicznych oraz marketingowych w oparciu o badania neuropsychologiczne.

Źródło: tuWroclaw.com.

"W kampusie EIT+ na Praczach pojawią się nowoczesne laboratoria"

Wśród planowanych pracowni można wymienić laboratorium zastosowań światłowodów czy wzmacniaczy i laserów światłowodowych. Budynek zostanie oddany do użytku za dwa lata. Cała inwestycja pochłonie 72,5 mln złotych.

Źródło: MMwroclaw.pl.

"EIT+ powoli się rozwija"

Rozbudowuje się wrocławski kampus naukowy na Praczach Odrzańskich. Dziś szefowie EIT+ podpisali umowę na budowę nowoczesnego obiektu. To inwestycja warta ponad 72 mln zł, a jej zakończenie przewidziano na październik 2013 roku.

Źródło: Radio RAM.

"Wrocław: Rozbudują EIT+ o nowe laboratoria"

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ przy ul. Stabłowickiej rozpoczęło modernizację budynku w Kampusie Pracze, oznaczonego jako jedna część B i C. Na bazie trzech zrewitalizowanych budynków oraz jednego obecnie budowanego powstanie nowe centrum naukowo-badawcze o łącznej powierzchni ponad 23,5 tys. mkw.

Źródło: Wrocław Nasze Miasto.

"EIT+ rozbudowuje kampus na wrocławskich Praczach"

Ponad 50 laboratoriów powstanie w trzech wyremontowanych budynkach i jednym postawionym od fundamentów w kompleksie EIT+ na wrocławskich Praczach Odrzańskich. Prace budowlane ruszą w poniedziałek. Inwestycje to część projektu Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów, które chce stworzyć u siebie Wrocławskie Centrum Badań EIT Plus. W kampusie na Praczach Odrzańskich placówka gruntownie wyremontuje trzy budynki, z których najstarsze powstały jeszcze przed pierwszą wojną światową (prace będą prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków), oraz wyburzy zabudowania powstałe w latach 70., by na ich miejsce postawić nowy budynek laboratoryjny.

Źródło: "Gazeta Wyborcza Wrocław".

"Trening przedsiębiorczości dr Haima Levy'ego już w poniedziałek w EIT+"

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ organizuje bezpłatne seminaria dla przedsiębiorców i naukowców "Entrepreneurship Training", które poprowadzi menadżer nauki, badacz i wynalazca dr Haim V. Levy. Zapisy trwają do 10 czerwca.

Źródło: tuWroclaw.com.

"Ziemie rzadkie, które zmieniają świat"

Specyficzne właściwości pierwiastków ziem rzadkich, wykorzystywane w dynamicznie rozwijających się gałęziach przemysłu, są w ostatnim czasie mocno podkreślane. W obliczu dominacji Chin na rynku metali ziem rzadkich światowi inwestorzy szukają możliwości uniezależnienia się od rynku dalekowschodniego. Międzynarodowa konferencja naukowa Remat’11, dotycząca postępów w syntezie, badaniach i zastosowaniu metali ziem rzadkich, będzie okazją do podjęcia debaty nad przyszłością tych wyjątkowych surowców. Eksperci, badający ziemie rzadkie, spotkają się we Wrocławiu w dniach 13-15 czerwca 2011 roku.

Źródło: naukaigospodarka.pl.

"Miliony czekają w EIT+"

Twoja firma ma ciekawy projekt badawczy i szuka pieniędzy? Trzeba jechać do Wrocławia. EIT+, które ma 200 mln zł unijnych funduszy na badania i rozwój, właśnie wprowadziło nowy program. Kilka pierwszych firm przygotowuje już zgłoszenia. Na Forum Akademia dla Biznesu EIT+ wygospodarowało z obecnego budżetu ponad 30 mln zł.

Źródło: "Puls Biznesu".
 

"Wrocław dofinansuje EIT+"

Gmina Wrocław daje 4 mln zł spółce EIT+. Udziały miasta rosną, maleją udziały uczelni. Wrocławskie Centrum Badań Naukowych z unijnej kasy ma zagwarantowane 700 mln zł, ale żeby je wydać najpierw musi zainwestować.

Źródło: TVP.pl.

"Finansowanie innowacyjnych pomysłów - Akcelerator EIT+"

O tym czym jest innowacyjny pomysł, jak pozyskać fundusze na rozwój pomysłów w obszarach bio i nanotechnologii, na co zwraca się największą uwagę przy składaniu wniosków oraz czym się różni projekt Akcelerator od funduszy VC – tłumaczyli podczas czata przedstawiciele Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Źródło: ipo.pl.

"Od pomysłu do realizacji, czyli gdzie mogą szukać wsparcia projektodawcy innowacyjnych rozwiązań"

Źródło: ipo.pl.

"W poszukiwaniu żyły złota"


Źródło: ipo.pl.

ROK 2010



"Szeroki horyzont Dolnego Śląska"

Co decyduje o innowacyjności firmy? Przede wszystkim kapitał ludzki, ale także infrastruktura B+R oraz dostęp do kapitału. Instytucje wspierające innowacyjność na Dolnym Śląsku mają wyjątkowo szeroką ofertę – zarówno jeśli chodzi o dostęp do infrastruktury badawczej, jak i o finansowanie przełomowych przedsięwzięć.

Źródło: Portal Innowacji.

 

"Afirmacja przyrody po wrocławsku"

Wiele polskich miast stawia na prężny rozwój. Jednak zazwyczaj intratne projekty nie idą w parze z rewerencją dla środowiska. Inwestorzy często pomijają dobro przyrody w swoich wysokobudżetowych programach. Co więcej, zapominają o jej zbawiennym wpływie na człowieka. Wrocław jako pierwszy w Polsce powiedział stanowcze „nie” tego typu działaniom.

Źródło: KRN.pl.

"Najpierw infrastruktura, potem przedsiębiorczość"

Najwięcej unijnych dotacji trafia do spółek państwowych. Drugi zbiorowy lider to komunalne zakłady wodno-kanalizacyjne... Są też i inne spółki samorządowe, jak np. Wrocławskie Centrum Badań EIT+, powołane przez największe wrocławskie uczelnie i samorządy Wrocławia i woj. dolnośląskiego... Trzecie miejsce w rankingu spółek, które uzyskały najwyższe dotacje z UE.

Źródło: Rzeczpospolita 20.11.2010.

"Podwrocławskie Biskupice walczą o centrum badawcze LG"

Kierownictwo LG rozważa ulokowanie w Biskupicach Podgórnych centrum badawczo-rozwojowego. Konkurentami są fabryki koncernu w Czechach i na Słowacji. O lokalizacji pod Wrocławiem może zadecydować większa liczba wykwalifikowanej kadry.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław, 06.09.2010.

"Wrocław obiecuje, że będzie ekologiczny"

Wrocław chce stać się pierwszym środkowoeuropejskim miastem przyjaznym dla klimatu. Ogłosił to wczoraj prezydent Rafał Dutkiewicz. Gotowy jest projekt badań, które wykażą, w jakich dziedzinach możemy zaoszczędzić energię i stać się proekologiczną metropolią. Ich harmonogram poznamy na początku przyszłego roku. EIT+ już pracuje na konto wrocławskich Uczelni.

Źródło: Gazeta Wrocławska, 03.09.2010.

"Wrocław zadba o klimat. Walcząc z dwutlenkiem węgla"

Stolica Dolnego Śląska będzie pierwszym miastem w Europie Środkowej, które rozpocznie program redukcji emisji dwutlenku węgla. Do udziału w projekcie "Wrocław dla klimatu" władze miasta zaprosiły ekspertów z McKinsey and Company i naukowców z EIT+.

Źródło: Gazeta Wyborcza, 02.09.2010.

"EIT Plus już pracuje na konto wrocławskich uczelni"

Dzisiaj musimy kreować rynek komercyjnych badań naukowych w Polsce. To może mało skromne, ale mam poczucie, że to my, w EIT Plus, tak naprawdę tworzymy w Polsce taki rynek - mówi prof. Mirosław Miller, prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Źródło: Gazeta Wyborcza, 10.04.2010.

"Rektor Politechniki Wrocławskiej wreszcie zdobył plus"

Rektor PWr Tadeusz Więckowski zezwolił w końcu swoim naukowcom na udział w projektach badawczych międzyuczelnianej spółki EIT+. Czy to przełom w relacjach politechniki i EIT+?

Źródło: Gazeta Wyborcza, 08.04.2010.

"Wiceprezydent Wrocławia szefem rady nadzorczej EIT+"

Wiceprezydent Adam Grehl został nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej Wrocławskiego Centrum Badań EIT Plus. Zastąpił na tym stanowisku prof. Tadeusza Lutego, którego odwołania domagał się obecny rektor Politechniki Wrocławskiej.

Źródło: Gazeta Wyborcza, 26.02.2010.

"EIT+: Wrocławianie w koalicji na rzecz klimatu"

Naukowcy z Wrocławia będą w międzynarodowej ekipie pracować nad odnawialnymi źródłami węgla, zmianami klimatycznymi i gospodarką wodną. Na Uniwersytecie Wrocławskim zakończyła się dwudniowa konferencja, która zainaugurowała działalność klimatycznego węzła wiedzy w ramach Europejskiego Instytutu Technologii i Innowacji.

Źródło: Gazeta Wyborcza, 20.01.2010.

"Wrocławska inauguracja węzła wiedzy EIT Plus"

Rozpoczynająca się w poniedziałek na Uniwersytecie Wrocławskim dwudniowa konferencja naukowa zainauguruje działalność regionalnego węzła wiedzy w ramach Europejskiej Wspólnoty Wiedzy i Innowacji, do którego należy także Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Źródło: Gazeta Wyborcza, 17.01.2010.

ROK 2009



"Nie zmarnujmy EIT+, takiej szansy już nie będzie"

Wrocławskie Centrum Badan EIT Plus to niebywała szansa na cywilizacyjne przesilenie, którego motorem będzie nauka. Najwyższa pora docenić okazję i uciąć gorszącą walkę o wpływy i doraźne korzyści.

Źródło: Gazeta Wyborcza, 22.11.2009.

 

"EIT+ zbuduje nam komputerową sieć doskonałości"

Naukowcy i przedsiębiorcy z kilkudziesięciu uniwersytetów, instytutów badawczych i firm wykorzystujących nowe technologie przyjechali do Polski na zaproszenie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Źródło: Gazeta Wyborcza, 26.10.2009.

"EIT Plus rozpocznie budowę laboratoriów"

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ dostanie 140 mln euro na budowę nowoczesnego centrum badawczego na Praczach Odrzańskich.

Źródło: Gazeta Wyborcza, 29.09.2009.

"Sukces naukowców EIT+"

Aż trzy propozycje Wrocławskiego Centrum Badań EIT Plus zostały wybrane w ogólnoeuropejskim konkursie na projekty telekomunikacyjne i informatyczne.

Źródło: Gazeta Wyborcza, 29.07.2009.

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres