Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Zapraszamy na wykład "Energia wiatrowa i solarna – potrzeby i rozwiązania" - 29 maja 2014 r.

Dzisiejsza gospodarka europejska zmierza nieuchronnie w stronę pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Jak sprostać wyzwaniom związanym z utworzeniem paneuropejskiej sieci energetycznej opartej na energii wiatrowej i solarnej? Jaki model działania rozwiązuje problemoptymalnego łączenia tych dwóch źródeł energii, jej magazynowania oraz płynnego odejścia od energii konwencjonalnej?

Na te i inne pytania podczas swojego wykładu odpowie specjalista w modelowaniu OZE, prof. Martin Greiner, członek Europejskiego Towarzystwa Fizycznego, Niemieckiego Towarzystwa Fizycznego oraz Academia Europaea, profesor Uniwersytetu Aarhus w Danii.

Wykład pt. „A 100% renewable European energy system — let the weather decide!” odbędzie się 29 maja 2014 r., w czwartek o godz. 15.30, we Wrocławskim Centrum Badań EIT+, Kampus Pracze, ul. Stabłowicka 147.

Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim i będzie otwarte dla wszystkich. Wykład organizowany jest przez Climate-KIC Dolny Śląsk oraz Centrum Wiedzy Academia Europaea, organizację zrzeszającą naukowców i noblistów z całego świata. Działający we Wrocławskim Centrum Badań Climate-KIC jest jedynym w Polsce ośrodkiem działań europejskiego Stowarzyszenia, które prowadzi projekty związane z ograniczaniem zmian klimatu.

Plakat informujący na temat wykładu.

Kontakt:

Paulina Drzastwa
Koordynator Regionalny Pioneers into Practice
Departament Klimatu i Energii
Wrocławskie Centrum Badań EIT+ Sp. z o.o.
ul. Stabłowicka 147
54-066 Wrocław
Tel. kom. +48 727 663 301
e-mail: paulina.drzastwa@eitplus.pl

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres