Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ Partnerem Programu E(x)plory

Program E(x)plory, realizowany od 2012 r. roku przez Fundację Zaawansowanych Technologii, to świat naukowej przygody, niezwykłych badań i zaskakujących rozwiązań. Jego celem jest pobudzenie wśród dzieci i młodzieży ciekawości świata oraz popularyzowanie osiągnięć nauki. Od lutego br. Partnerem Wspierającym Programu będzie również Wrocławskie Centrum Badań EIT+ wraz z projektami BioMed i NanoMat.

Główną ideą E(x)plory jest wspieranie zdolnych, młodych naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz umożliwienie im współpracy z organizacjami i instytucjami opierającymi swoją działalność na nauce i nowych technologiach. Elementami Programu E(x)plory są ogólnopolski Konkurs Naukowy E(x)plory skierowany do osób w wieku 14-20 lat, w ramach którego młodzież może tworzyć projekty naukowe, Regionalne Festiwale Naukowe E(x)plory popularyzujące w społeczeństwie naukę i nowe technologie, Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory oraz Kongres E(x)plory Innowacje będący prestiżowym spotkaniem biznesu, przemysłu i nauki poświęcony w całości innowacjom i rozwojowi technologicznemu.

- Pozyskanie tytułu Partnera Wspierającego Programu E(x)plory oraz Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu jest szansą na pokazanie uczestnikom tego wydarzenia, że Wrocławskie Centrum Badań EIT+ jest miejscem, gdzie naukowe pasje mogą się rozwijać i nie trzeba wyjeżdżać w tym celu za granicę. Zależy nam na tym, aby współpracować z najlepszymi, a Program Explory jest dedykowany właśnie dla nich. – tłumaczy Alicja Kliber, koordynator projektu po stronie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Współpraca EIT+ z Fundacją Zaawansowanych Technologii będzie trwała do końca czerwca br. W tym czasie odbędą się: Konkurs Naukowy E(x)plory, Regionalne Festiwale Naukowe E(x)plory w Toruniu (13.02.2015 r.) i we Wrocławiu (27.02.2015 r.), Gdynia E(x)plory Week (25-28 marca 2015 r.), międzynarodowe Konkursy oraz uruchomiony zostanie Program Staży Badawczo-Rozwojowych E(x)plory.

Więcej informacji na temat Programu na www.explory.pl

 

Czy wiesz, że ...

Wirusy mają wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje się terapię  poprzez modulacje aktywności katalitycznej RNA.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres