Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Wizyta prezesa Climate-KIC Beartanda van Ee we Wrocławiu

Departament Klimatu i Energii, prowadzący na co dzień projekty w ramach stowarzyszenia Climate-KIC, miał przyjemność gościć w poniedziałek 12.01.2015 prezesa Climate-KIC Beartanda van Ee.

Pierwsza wizyta w Polsce urzędującego od października 2014 prezesa miała charakter roboczy i została poświęcona prezentacji działań dolnośląskiego biura regionalnego Climate-KIC. Bertrand van Ee miał okazję zapoznać się ze specyfiką działań związanych z ochroną klimatu w Polsce i Europie Środkowej. Poświęcił dużo uwagi perspektywom rozwoju Climate-KIC oraz zwiększającej się świadomości naszego społeczeństwa w dziedzinie przeciwdziałania zmianom klimatu.

Bertrand van Ee spotkał się z działającymi na Dolnym Śląsku partnerami Climate-KIC: przedstawicielami Urzędu Miejskiego Wrocławia i Urzędu Marszałkowskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego, Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Centrum Rozwiązań Systemowych, Porta Capeny, Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość, a także z władzami wrocławskiego ZOO, gdzie odbyła się część rozmów.

Czy wiesz, że ...

Biomimetyka to naśladowanie przyrody. W projekcie BioMed są opracowywane inteligentne formy leków, które rozpoznają chore komórki; działanie leków jest wzorowane na zasadzie funkcjonowania wirusów, które rozpoznają a następnie infekują komórkę.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres