Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Wizyta prezesa Climate-KIC Beartanda van Ee we Wrocławiu

Departament Klimatu i Energii, prowadzący na co dzień projekty w ramach stowarzyszenia Climate-KIC, miał przyjemność gościć w poniedziałek 12.01.2015 prezesa Climate-KIC Beartanda van Ee.

Pierwsza wizyta w Polsce urzędującego od października 2014 prezesa miała charakter roboczy i została poświęcona prezentacji działań dolnośląskiego biura regionalnego Climate-KIC. Bertrand van Ee miał okazję zapoznać się ze specyfiką działań związanych z ochroną klimatu w Polsce i Europie Środkowej. Poświęcił dużo uwagi perspektywom rozwoju Climate-KIC oraz zwiększającej się świadomości naszego społeczeństwa w dziedzinie przeciwdziałania zmianom klimatu.

Bertrand van Ee spotkał się z działającymi na Dolnym Śląsku partnerami Climate-KIC: przedstawicielami Urzędu Miejskiego Wrocławia i Urzędu Marszałkowskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego, Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Centrum Rozwiązań Systemowych, Porta Capeny, Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość, a także z władzami wrocławskiego ZOO, gdzie odbyła się część rozmów.

Czy wiesz, że ...

Turritopsis nutricula (gatunek stułbiopława) posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność. Jednym z celów projektów BioMed jest opracowanie nowych leków przedłużających życie...

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres