Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Wielkie wyróżnienie – światowej klasy magazyn Nature zauważa Polskę i Wrocławskie Centrum Badań EIT+

„Pockets of excellence”, tak o Polsce napisał najlepszy na świecie magazyn naukowy „Nature”, wskazując Wrocławskie Centrum Badań EIT+ jako przykład i podkreślając, że nasz kraj bardzo mocno wzmocnił swoją pozycję w świecie nauki. 

Zmiana, która przeszła przez Europę Środkowo-Wschodnią oraz upadek żelaznej kurtyny przyniósł tej części świata nie tylko wolność osobistą, ale również intelektualną. Widać to na przykładzie Polski, która została wskazana, jako miejsce tworzące potęgę polityczną i gospodarczą w regionie oraz dynamicznie rozwijającą się naukę. „Nature” podkreśla konsekwentne i zdeterminowane działania Wrocławia gdzie powstało EIT+ i opisuje na tym przykładzie sposób postępowania, zgodnie z którym nasz kraj może budować silną przyszłość.

„Dzisiejszy artykuł w „Nature” to dla mnie dowód na to, że kilka lat temu mieliśmy rację walcząc o Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Z mojej perspektywy jako naukowca, to wyróżnienie na skalę Nobla” – relacjonuje niezwykle zadowolony Prof. Jerzy Langer, Prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej, działalność Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, ale również zmieniająca się świadomość polityków, osób otoczenia biznesu oraz samych naukowców, sprawia, że Polska ma szansę na jakościowy skok, który już dzisiaj doceniany jest przez Zachód. Jak wskazuje Magazyn do pełni szczęści brakuje dopracowania standardów nauczania przedmiotów ścisłych oraz kolejnych równie innowacyjnych instytutów jak EIT+, ale zaznacza, że to zadanie Polska zaczyna już realizować.

Link do artykułu:

www.nature.com

Czy wiesz, że ...

Turritopsis nutricula (gatunek stułbiopława) posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność. Jednym z celów projektów BioMed jest opracowanie nowych leków przedłużających życie...

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres