Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Twórcy gry Createrria otrzymali nagrodę za najlepszą na świecie aplikację na smartfony.

World Summit Award powstało z inicjatywy Zgromadzenia Światowego Społeczeństwa Informacyjnego ONZ i jest wspierane przez UNESCO, UNIDO i UNGAID. Nagrodę Global Champion World Summit Award - Mobile Content przyznaje się twórcom najbardziej oryginalnych aplikacji. Cztery lata temu w kategorii Mobile Content wyróżniona została gra Angry Birds. W tym roku po raz pierwszy nagroda trafiła do Polski.

Grę Createrria stworzył katowicki start-up Incuvo, powstały m.in. w wyniku dofinansowania Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. To pierwsza aplikacja na urządzenia mobilne, która pozwala graczom tworzyć i publikować własne gry należące do najpopularniejszych gatunków i jednocześnie nie wymaga umiejętności programowania. Wszystko dzieje się za pomocą intuicyjnego interfejsu. Użytkownik w kilka minut może stworzyć nową platformówkę lub grę logiczną.

W ciągu pierwszych dni po premierze gra znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu gier w amerykańskim App Store i została pobrana przez ponad 300 tysięcy użytkowników. Aplikacja jest dostępna za darmo na iPhone'y i iPady. Twórcy zarabiają przede wszystkim na mikrotransakcjach wewnątrz gry. Płacąc prawdziwymi pieniędzmi, można kupić dodatkowe elementy do wykorzystania w edytorze. Przykłady gier stworzonych przy pomocy Createrii można zobaczyć na everyplay.com

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres