Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

 

Nanotechnologie są obecne prawie we wszystkich dziedzinach nauki, m.in. w nowoczesnych materiałach dla optyki, elektroniki i sensoryki. Stosuje się je również w innowacyjnych technologiach opracowywanych na potrzeby energetyki, optoelektroniki i telekomunikacji.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+, poprzez realizację projektu NanoMat, jest wiodącym liderem w opracowywaniu nowych technologii i materiałów.

 

 

Nanomateriały

09.03.10

W ramach projektu NanoMat zostanie opracowana cała gama materiałów do zastosowań w elektronice, optyce, optoelektronice oraz magazynowaniu i konwersji energii.

Nanotechnolgie

09.03.10

W projekcie NanoMat opracowane zostaną technologie otrzymywania nanomateriałów, modyfikacji i obróbki materiałów oraz technologie projektowania procesów w skali nano. Szczególny nacisk położony zostanie na  przygotowanie technologii możliwych do bezpośredniego wdrożenia w przemyśle.

Nanoinżynieria

09.03.10

Nanoinżynieria jest to działalność polegająca na projektowaniu, konstrukcji, modyfikacji i utrzymaniu efektywnych kosztowo rozwiązań praktycznych problemów, z wykorzystaniem wiedzy naukowej oraz technicznej z dziedziny nanonauki.

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres