Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

 

Nanotechnologie są obecne prawie we wszystkich dziedzinach nauki, m.in. w nowoczesnych materiałach dla optyki, elektroniki i sensoryki. Stosuje się je również w innowacyjnych technologiach opracowywanych na potrzeby energetyki, optoelektroniki i telekomunikacji.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+, poprzez realizację projektu NanoMat, jest wiodącym liderem w opracowywaniu nowych technologii i materiałów.

 

 

Nanomateriały

09.03.10

W ramach projektu NanoMat zostanie opracowana cała gama materiałów do zastosowań w elektronice, optyce, optoelektronice oraz magazynowaniu i konwersji energii.

Nanotechnolgie

09.03.10

W projekcie NanoMat opracowane zostaną technologie otrzymywania nanomateriałów, modyfikacji i obróbki materiałów oraz technologie projektowania procesów w skali nano. Szczególny nacisk położony zostanie na  przygotowanie technologii możliwych do bezpośredniego wdrożenia w przemyśle.

Nanoinżynieria

09.03.10

Nanoinżynieria jest to działalność polegająca na projektowaniu, konstrukcji, modyfikacji i utrzymaniu efektywnych kosztowo rozwiązań praktycznych problemów, z wykorzystaniem wiedzy naukowej oraz technicznej z dziedziny nanonauki.

Czy wiesz, że ...

Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadań badawczych projektu  NanoMat jest opracowanie  technologii ogniw paliwowych o wydajności ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!).

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres