Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Światowej klasy chemik prof. dr hab. Henryk Kozłowski dyrektorem departamentu biotechnologii EIT+

Wybitny chemik, twórca polskiej chemii bionieorganicznej, pracujący na pograniczu chemii i biologii objął stanowisko dyrektora departamentu biotechnologii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Prof. dr hab. Henryk Kozłowski należy do grona światowych ekspertów, zajmujących się zagadnieniami z pogranicza chemii, biologii i medycyny. W swoich badaniach zajmuje się strukturą i funkcją biomolekuł oraz wpływem jonów metali na chemię i biochemię leków. Jest także specjalistą z zakresu elektrochemii układów bionieorganicznych, chemii bionieorganicznej metali toksycznych oraz mechanizmów chorób neurodegeneracyjnych.

Naukowiec na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego stworzył jedną z najbardziej prężnych grup badawczych – Zespół Chemii Bionieorganicznej i Biomedycznej (http://faculty.chem.uni.wroc.pl/zaklad/Zespol-chemii-bionieorganicznej-i-biomedycznej/pl). Jest również Profesorem wizytującym na Uniwersytetach w Strasbourgu, Sienie, Ferrarze, Florencji, Sassari, Cagliari, Lille, Dunkierce i Paryżu. Dorobek prof. Kozłowskiego to m.in. indeks Hirscha 42, ponad 500 oryginalnych prac, 17 rozdziałów w książkach, ponad 500 komunikatów prezentujących wyniki prac własnych na konferencjach naukowych oraz 400 wykładów wygłoszonych na zaproszenie na konferencjach międzynarodowych i krajowych oraz na różnych uniwersytetach.

Pełna informacja na temat prof. Henryka Kozłowskiego.

Czy wiesz, że ...

Biomimetyka to naśladowanie przyrody. W projekcie BioMed są opracowywane inteligentne formy leków, które rozpoznają chore komórki; działanie leków jest wzorowane na zasadzie funkcjonowania wirusów, które rozpoznają a następnie infekują komórkę.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres