Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Światowej klasy chemik prof. dr hab. Henryk Kozłowski dyrektorem departamentu biotechnologii EIT+

Wybitny chemik, twórca polskiej chemii bionieorganicznej, pracujący na pograniczu chemii i biologii objął stanowisko dyrektora departamentu biotechnologii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Prof. dr hab. Henryk Kozłowski należy do grona światowych ekspertów, zajmujących się zagadnieniami z pogranicza chemii, biologii i medycyny. W swoich badaniach zajmuje się strukturą i funkcją biomolekuł oraz wpływem jonów metali na chemię i biochemię leków. Jest także specjalistą z zakresu elektrochemii układów bionieorganicznych, chemii bionieorganicznej metali toksycznych oraz mechanizmów chorób neurodegeneracyjnych.

Naukowiec na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego stworzył jedną z najbardziej prężnych grup badawczych – Zespół Chemii Bionieorganicznej i Biomedycznej (http://faculty.chem.uni.wroc.pl/zaklad/Zespol-chemii-bionieorganicznej-i-biomedycznej/pl). Jest również Profesorem wizytującym na Uniwersytetach w Strasbourgu, Sienie, Ferrarze, Florencji, Sassari, Cagliari, Lille, Dunkierce i Paryżu. Dorobek prof. Kozłowskiego to m.in. indeks Hirscha 42, ponad 500 oryginalnych prac, 17 rozdziałów w książkach, ponad 500 komunikatów prezentujących wyniki prac własnych na konferencjach naukowych oraz 400 wykładów wygłoszonych na zaproszenie na konferencjach międzynarodowych i krajowych oraz na różnych uniwersytetach.

Pełna informacja na temat prof. Henryka Kozłowskiego.

Czy wiesz, że ...

Turritopsis nutricula (gatunek stułbiopława) posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność. Jednym z celów projektów BioMed jest opracowanie nowych leków przedłużających życie...

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres