Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Studencki Program Stypendialny dla doktorantów – tylko do 30 czerwca br.

Ruszyła kolejna edycja Studenckiego Programu Stypendialnego dla doktorantów. W ramach programu można otrzymać stypendium nawet w wysokości 2000 zł miesięcznie.

Aby stać się uczestnikiem programu należy na stronie Wrocławskiego Centrum Akademickiego skorzystać ze specjalnej aplikacji, za pośrednictwem której można składać wnioski o przyznanie stypendium. Termin składania wniosków upływa w dniu 30 czerwca 2014 r. Podpisany wydruk w ostatecznej wersji wniosku należy dostarczyć do Biura Współpracy z Uczelniami Wyższymi, Rynek 13, 50-101 Wrocław.

Stypendia w wysokości 2000 zł miesięcznie ustanowione zostały przez Prezydenta i Radę Miejską Wrocławia i przyznawane są w ramach Studenckiego Programu Stypendialnego, którego zasady określa Uchwała nr LV/1693/10 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 14 października 2010 r. z późn. zm.

- Temat stypendiów to bardzo ważne zagadnienie. Od wielu lat wspieramy młode i zdolne osoby. Robimy to po cichu, ale bardzo skutecznie  –  tłumaczy prof. Tadeusz Luty, doradca prezydenta ds. współpracy z uczelniami wyższymi. - Wrocław był pierwszym miastem w Polsce, które 10 lat temu wspierało uczniów klas maturalnych, którzy zdawali matematykę na maturze. Już wtedy wiedzieliśmy, że warto pomagać młodym i utalentowanym – wyjaśnia prof. Luty.

Zasadniczym kryterium przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu nowych stypendiów studentom studiów III stopnia na uczelniach publicznych i niepublicznych oraz w placówkach naukowych prowadzących studia doktoranckie są wybitne osiągnięcia doktoranta w dziedzinach wiedzy, odpowiadających pięciu kategoriom stypendialnym:

  1. Stypendium im. Ludwika Hirszfelda: w zakresie nauk biologicznych i medycznych;
  2. Stypendium im. Hugona Steinhausa: w zakresie nauk matematycznych;
  3. Stypendium im. Maxa Borna: w zakresie nauk fizycznych i chemicznych.
  4. Stypendium im. Wincentego Stysia: w zakresie nauk społecznych i humanistycznych
  5. Stypendium im. Jerzego Grotowskiego: w zakresie sztuki

Stypendium może być udzielone doktorantowi jeden raz w ciągu studiów, na okres 9 miesięcy.

Dodatkowych informacji udzieli Państwu:
Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi
Urzędu Miejskiego we Wrocławiu
www.wca.wroc.pl

Czy wiesz, że ...

Wirusy mają wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje się terapię  poprzez modulacje aktywności katalitycznej RNA.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres