Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Studencki Program Stypendialny dla doktorantów – tylko do 30 czerwca br.

Ruszyła kolejna edycja Studenckiego Programu Stypendialnego dla doktorantów. W ramach programu można otrzymać stypendium nawet w wysokości 2000 zł miesięcznie.

Aby stać się uczestnikiem programu należy na stronie Wrocławskiego Centrum Akademickiego skorzystać ze specjalnej aplikacji, za pośrednictwem której można składać wnioski o przyznanie stypendium. Termin składania wniosków upływa w dniu 30 czerwca 2014 r. Podpisany wydruk w ostatecznej wersji wniosku należy dostarczyć do Biura Współpracy z Uczelniami Wyższymi, Rynek 13, 50-101 Wrocław.

Stypendia w wysokości 2000 zł miesięcznie ustanowione zostały przez Prezydenta i Radę Miejską Wrocławia i przyznawane są w ramach Studenckiego Programu Stypendialnego, którego zasady określa Uchwała nr LV/1693/10 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 14 października 2010 r. z późn. zm.

- Temat stypendiów to bardzo ważne zagadnienie. Od wielu lat wspieramy młode i zdolne osoby. Robimy to po cichu, ale bardzo skutecznie  –  tłumaczy prof. Tadeusz Luty, doradca prezydenta ds. współpracy z uczelniami wyższymi. - Wrocław był pierwszym miastem w Polsce, które 10 lat temu wspierało uczniów klas maturalnych, którzy zdawali matematykę na maturze. Już wtedy wiedzieliśmy, że warto pomagać młodym i utalentowanym – wyjaśnia prof. Luty.

Zasadniczym kryterium przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu nowych stypendiów studentom studiów III stopnia na uczelniach publicznych i niepublicznych oraz w placówkach naukowych prowadzących studia doktoranckie są wybitne osiągnięcia doktoranta w dziedzinach wiedzy, odpowiadających pięciu kategoriom stypendialnym:

  1. Stypendium im. Ludwika Hirszfelda: w zakresie nauk biologicznych i medycznych;
  2. Stypendium im. Hugona Steinhausa: w zakresie nauk matematycznych;
  3. Stypendium im. Maxa Borna: w zakresie nauk fizycznych i chemicznych.
  4. Stypendium im. Wincentego Stysia: w zakresie nauk społecznych i humanistycznych
  5. Stypendium im. Jerzego Grotowskiego: w zakresie sztuki

Stypendium może być udzielone doktorantowi jeden raz w ciągu studiów, na okres 9 miesięcy.

Dodatkowych informacji udzieli Państwu:
Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi
Urzędu Miejskiego we Wrocławiu
www.wca.wroc.pl

Czy wiesz, że ...

Turritopsis nutricula (gatunek stułbiopława) posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność. Jednym z celów projektów BioMed jest opracowanie nowych leków przedłużających życie...

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres