Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Start-up Roku! - Saule Technologies otrzymało wyróżnienie z rąk marszałka sejmu Radosława Sikorskiego

Firma Saule Technologies, która ulokowała swoje laboratoria w Kampusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ otrzymała z rąk marszałka sejmu Radosława Sikorskiego tytuł Start-upu Roku. Firma została założona przez Olgę Malinkiewicz, która powróciła w ostanim czasie do Polski i pracuje nad nowym materiałem fotowoltaicznym bazującym na perowskitach.

Perowskity, to specyficzne materiały, występujące w wielu odmianach. Po raz pierwszy zostały sklasyfikowane przez Niemca Gustava Rose, badacza skał Uralu, który zakwalifikował do nich tytanian wapnia, ze względu na specyficzną strukturę atomów. To właśnie budowa, a nie skład materiału determinuje jego właściwości, które pozwalają na wykorzytwywanie ich na przykład do produkcji nowoczesnych ogniw słonecznych.

- Wierzę w tę technologię, wierzę w jej możliwości i jestem przekonana o jej przyszłym wielkim sukcesie. Komercjalizacja nowych pomysłów produkcji perowskitów przyczyni się do stworzenia czegoś, co może pozytywnie zmienić świat – mówiła badaczka w wywiadzie dla Pulsu Biznesu (artykuł pt. „Niesamowity materiał made in Poland”).

Pozostałymi firmami nominowanymi do miana start-upu roku były InPay i Brand24.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji na stronie Pulsu Biznesu.

Firma Saule Technologies, która ulokowała swoje laboratoria m.in. w Kapusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań otrzymała z rąk marszałka sejmu Radosława Sikorskiego tytuł Start-upu Roku. Firma została założona przez Olgę Malinkiewicz, która pracuje nad nowym materiałem fotowoltaicznym bazującym na perowskitach. Perowskity, to specyficzne materiały, występujące w wielu odmianach. Po raz pierwszy zostały sklasyfikowane przez Niemca Gustava Rose, badacza skał Uralu, który zakwalifikował do nich tytanian wapnia, ze względu na specyficzną strukturę atomów. To właśnie budowa, a nie skład materiału determinuje jego właściwości. Perowskity można wytwarzać w laboratoriach, ale część z nich występuje także w stanie naturalnym.
- Wierzę w tę technologię, wierzę w jej możliwości i jestem przekonana o jej przyszłym wielkim sukcesie. Komercjalizacja nowych pomysłów produkcji perowskitów przyczyni się do stworzenia czegoś, co może pozytywnie zmienić świat – mówiła badaczka w wywiadzie dla Pulsu Biznesu wywiadu pt. „Niesamowity materiał made in Poland”.
Pozostałymi firmami nominowanymi do miana start-upu roku były InPay i Brand24.

 

Czy wiesz, że ...

Wirusy mają wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje się terapię  poprzez modulacje aktywności katalitycznej RNA.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres