Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Start-up Roku! - Saule Technologies otrzymało wyróżnienie z rąk marszałka sejmu Radosława Sikorskiego

Firma Saule Technologies, która ulokowała swoje laboratoria w Kampusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ otrzymała z rąk marszałka sejmu Radosława Sikorskiego tytuł Start-upu Roku. Firma została założona przez Olgę Malinkiewicz, która powróciła w ostanim czasie do Polski i pracuje nad nowym materiałem fotowoltaicznym bazującym na perowskitach.

Perowskity, to specyficzne materiały, występujące w wielu odmianach. Po raz pierwszy zostały sklasyfikowane przez Niemca Gustava Rose, badacza skał Uralu, który zakwalifikował do nich tytanian wapnia, ze względu na specyficzną strukturę atomów. To właśnie budowa, a nie skład materiału determinuje jego właściwości, które pozwalają na wykorzytwywanie ich na przykład do produkcji nowoczesnych ogniw słonecznych.

- Wierzę w tę technologię, wierzę w jej możliwości i jestem przekonana o jej przyszłym wielkim sukcesie. Komercjalizacja nowych pomysłów produkcji perowskitów przyczyni się do stworzenia czegoś, co może pozytywnie zmienić świat – mówiła badaczka w wywiadzie dla Pulsu Biznesu (artykuł pt. „Niesamowity materiał made in Poland”).

Pozostałymi firmami nominowanymi do miana start-upu roku były InPay i Brand24.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji na stronie Pulsu Biznesu.

Firma Saule Technologies, która ulokowała swoje laboratoria m.in. w Kapusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań otrzymała z rąk marszałka sejmu Radosława Sikorskiego tytuł Start-upu Roku. Firma została założona przez Olgę Malinkiewicz, która pracuje nad nowym materiałem fotowoltaicznym bazującym na perowskitach. Perowskity, to specyficzne materiały, występujące w wielu odmianach. Po raz pierwszy zostały sklasyfikowane przez Niemca Gustava Rose, badacza skał Uralu, który zakwalifikował do nich tytanian wapnia, ze względu na specyficzną strukturę atomów. To właśnie budowa, a nie skład materiału determinuje jego właściwości. Perowskity można wytwarzać w laboratoriach, ale część z nich występuje także w stanie naturalnym.
- Wierzę w tę technologię, wierzę w jej możliwości i jestem przekonana o jej przyszłym wielkim sukcesie. Komercjalizacja nowych pomysłów produkcji perowskitów przyczyni się do stworzenia czegoś, co może pozytywnie zmienić świat – mówiła badaczka w wywiadzie dla Pulsu Biznesu wywiadu pt. „Niesamowity materiał made in Poland”.
Pozostałymi firmami nominowanymi do miana start-upu roku były InPay i Brand24.

 

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres