Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Spotkanie poświęcone współpracy wrocławskich wyższych szkół artystycznych z przedstawicielami Wrocławskiego Centrum Badań

  

W spotkaniu udział wzięli: JM Rektor Akademii Muzycznej Prof. Krystian Kiełb, JM Rektor Wyższej Szkoły Teatralnej Prof. Krzysztof Kuliński, JM Rektor ASP Prof. Jacek Szewczyk oraz Prof. Wiesław Gołuch, z ramienia WCB EIT+ Prezes Zarządu Prof. Mirosław Miller, w-ce przewodniczący dr hab. Sławomir Schafert, Dyrektor Biura Zarządzania Projektami dr hab. inż. Andrzej Tiukało, Dyrektor ds. komercjalizacji dr inż. Jerzy Składzień.

Omawiano formy współpracy oraz możliwości uczestnictwa wrocławskich wyższych szkół artystycznych na prawach udziałowców w spółce WCB EIT+. Zamiarem obecnych było zainicjowanie unikatowego w Polsce modelu do wspólnych działań opartych na kompetencjach zespołów budujących gospodarkę opartą na wiedzy, z jednej strony, oraz ludzi świata sztuki, z drugiej.

Podkreślono, że tak jak innowacyjna gospodarka potrzebuje wsparcia poprzez artystyczne działania, jako kanału komunikacji skierowanego do obywateli i ludzi związanych z gospodarka, tak projekty różnych obszarów sztuki mogą być źródłem inspiracji nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Mówiono o roli młodzieży akademickiej szkół artystycznych, jaką mogłaby spełniać w rozwoju Kampusu Pracze, jak i możliwościach udostępnienia terenu i obiektów WCB EIT+ do konkretnych działań artystycznych (np. SURVIVAL - przegląd młodej sztuki w ekstremalnych warunkach).

Zastanawiano się nad możliwościami włączenia się twórców do nowoczesnej estetyzacji, jak i możliwościami wspólnych ponadregionalnych promocyjnych działań, których celem byłoby kreowanie Kampusu Pracze, jako miejsca nie tylko technologicznych innowacji ale i otwartego na różne formy działań kulturalnych.

 

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres