Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Spotkanie Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego w Kampusie Pracze

W dniu 2 lipca 2014 r. w siedzibie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ odbyło się spotkanie organizacyjne Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego, którego status otrzymało Wrocławskie Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dnia 14 maja 2014 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnęło konkurs o nadanie prestiżowego statusu Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego w dziedzinach Nauk Biologicznych, Nauk Rolniczych i Naukach o Ziemi. Nagrodzone zostały 4 ośrodki naukowe w Polsce, wśród nich Wrocławskie Centrum Biotechnologii, którego Liderem jest Wydział Biotechnologii UWr. KNOW, to rządowy program wspierania najlepszych jednostek naukowych, by przyspieszyć pionierskie badania oraz ułatwić drogę do polskich odkryć oraz technologii. Ośrodki, które otrzymały ww. status mają tworzyć centra doskonałości kumulujące wiedzę i umiejętności oraz realizować nowatorskie tematy badawcze i budować silną, rozpoznawalną w świecie naukową markę.

- Znalezienie się w prestiżowym gronie liderów polskiej nauki – w czołówce polskich jednostek naukowych jest bez wątpienia potwierdzeniem potencjału naukowego oraz znakomitych osiągnięć Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego – napisała w liście gratulacyjnym Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Lena Kolarska-Bobińska.

Spotkanie KNOW we Wrocławskim Centrum Badań EIT+

Spotkanie we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ odbyło się na zaproszenie prof. Jerzego Langera, Prezesa EIT+ i miało na celu ustalenie struktury organizacyjnej KNOW, wspólnych działań oraz opracowanie ramowej strategii współpracy z kluczowymi podmiotami miasta i regionu, mającymi wpływ na rozwój wdrożeń, nauki oraz edukacji.

 

------------------------------------------------------------------------------

Wrocławskie Centrum Biotechnologii tworzą: Wydział Biotechnologii i Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej, Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk, Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt, Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Wydział Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Centrum specjalizuje się badaniach w dziedzinie biotechnologii, żywności funkcjonalnej, innowacyjnych technologii oraz badań nad naturalnymi biosubstancjami w prewencji i terapii chorób cywilizacyjnych, w zakresie biotechnologii czerwonej (medycznej) i żółtej (żywienie i pasze).


Czy wiesz, że ...

Wirusy mają wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje się terapię  poprzez modulacje aktywności katalitycznej RNA.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres