Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Science cafe Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ podczas American Film Festival

Podczas tegorocznego American Film Festival (21 – 26.10.2014) będzie można spotkać się naukowcami Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Przed wybranymi seansami odbędą się science cafe, podczas których będzie można dowiedzieć się, dlaczego się starzejemy, kiedy nowotwór staje się złośliwy i co oznaczają drukowane ogniwa słoneczne.

American Film Festival (AFF) jest okazją do zapoznania się ze współczesną kinematografią amerykańską, a przez nią również z kulturą i rzeczywistością Stanów Zjednoczonych. Na festiwalu będą prezentowane zarówno najnowsze tytuły uznanych reżyserów, jak również dzieła nieznanych twórców. Pomysł stworzenia science cafe podczas AFF zaproponowało Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Innowacyjność i wychodzenie o krok naprzód to nasz chleb powszedni. Dla nas nauka jest ciekawą i niezwykłą przestrzenią dla innowacji; chcemy o tym mówić i chcemy pokazać, że badania, które prowadzimy w Kampusie Pracze dotyczą każdego z nas i są dla każdego z nas. – komentuje Patrycja Radek, Wicedyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu we Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Mamy też nadzieję, że spotkania z naszymi naukowcami będą dla wszystkich przyczynkiem do dalszych dyskusji na tematy społeczne, polityczne i kulturowe.

Science cafe odbędą się nieodpłatnie w ramach zakupionego biletu i będą trwały 15 minut przed danym seansem. Spotkania z nauką będą wzbogacone o wystawę fotografii naukowej, która będzie prezentowana podczas całego festiwalu. Fotografie wykonane zostały za pomocą mikroskopów elektronowych i przedstawiają obrazy, których nie można zobaczyć gołym okiem. To potwierdza zatem fakt, że nauka może być inspiracją dla każdej dziedziny sztuki.

Harmonogram science cafe:

22.10.14 godz. 18.15, środa
Film pt.: Handlarze złudzeń
Prof. Detlef Hommel, Wrocławskie Centrum Badań EIT+
Temat science cafe: Energooszczędne i przyjazne dla środowiska źródła światła

23.10.14 godz. 18.00, czwartek
Po prostu życie / Life Itself
Prof. Piotr Dzięgiel, Wrocławskie Centrum Badań EIT+
Temat science cafe: Kiedy nowotwór staje się złośliwy?

25.10.14 godz. 12.45, sobota
Film pt.: Niewidzialna katastrofa
Dr inż. Filip Granek, Wrocławskie Centrum Badań EIT+
Temat science cafe: Fotowoltaika - fakty i mity wykorzystywania energii słonecznej na Ziemi.

26.10.14 godz. 15.30, niedziela
Film pt.: Land Ho!
Dr Krzysztof Marycz, Wrocławskie Centrum Badań EIT+
Temat science cafe: Dlaczego się starzejemy?

 

Czy wiesz, że ...

Biomimetyka to naśladowanie przyrody. W projekcie BioMed są opracowywane inteligentne formy leków, które rozpoznają chore komórki; działanie leków jest wzorowane na zasadzie funkcjonowania wirusów, które rozpoznają a następnie infekują komórkę.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres