Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Rząd wyda 723 mln złotych na badania naukowe

Pieniądze, które rozdysponuje Ministerstwo pochodzą z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Konkurs został rozpisany w ramach "Poddziałania 1.1.2 Strategiczne programy badań naukowych i prac rozwojowych" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, w latach 2007-2013.

Ideą jaka ma przyświecać programom, które wystartują w konkursie jest budowa gospodarki opartej na wiedzy i związany z nią rozwój polskiego społeczeństwa. Koszty jakie będą ponosiły zwycięskie podmioty będą pokryte w 100 proc. Przy czym 85 proc. będą stanowiły środki Unii Europejskiej, a 15 proc. pokryją środki budżetowe.  

W ramach konkursu o dofinansowanie mogą się starać jednostki naukowe, wchodzące w skład konsorcjów naukowo - przemysłowych (z wyłączeniem centrów badawczo - rozwojowych), uczelnie oraz spółki z udziałem wymienionych wyżej instytucji, które nie działają dla zysku. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz wzór wniosku dostępne są na stronie MNiSW ( www.nauka.gov.pl/mn/index.jsp?place=Lead08&news_cat_id=1235&news_id=7803&layout=9&page=text )

Czy wiesz, że ...

Biomimetyka to naśladowanie przyrody. W projekcie BioMed są opracowywane inteligentne formy leków, które rozpoznają chore komórki; działanie leków jest wzorowane na zasadzie funkcjonowania wirusów, które rozpoznają a następnie infekują komórkę.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres