Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Rząd wyda 723 mln złotych na badania naukowe

Pieniądze, które rozdysponuje Ministerstwo pochodzą z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Konkurs został rozpisany w ramach "Poddziałania 1.1.2 Strategiczne programy badań naukowych i prac rozwojowych" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, w latach 2007-2013.

Ideą jaka ma przyświecać programom, które wystartują w konkursie jest budowa gospodarki opartej na wiedzy i związany z nią rozwój polskiego społeczeństwa. Koszty jakie będą ponosiły zwycięskie podmioty będą pokryte w 100 proc. Przy czym 85 proc. będą stanowiły środki Unii Europejskiej, a 15 proc. pokryją środki budżetowe.  

W ramach konkursu o dofinansowanie mogą się starać jednostki naukowe, wchodzące w skład konsorcjów naukowo - przemysłowych (z wyłączeniem centrów badawczo - rozwojowych), uczelnie oraz spółki z udziałem wymienionych wyżej instytucji, które nie działają dla zysku. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz wzór wniosku dostępne są na stronie MNiSW ( www.nauka.gov.pl/mn/index.jsp?place=Lead08&news_cat_id=1235&news_id=7803&layout=9&page=text )

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres