Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Rusza pierwszy międzynarodowy projekt badawczy EIT+ w ramach Horyzontu2020

Laboratorium Elektroniki Drukowanej i Ogniw Słonecznych uruchamia pierwszy we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ projekt badawczy w ramach Horyzontu2020.  Jest to kierowany przez dr. inż. Filipa Granka projekt CMOT  “Investigation and tuning of graphene electrodes for solution processable metal oxide thin-film transistors in the area of lowcost electronics” (Badanie elektrod grafenowych do zastosowań w tranzystorach typu MOTFT wytwarzanych metodami mokrej chemii w obszarze niskokosztowej elektroniki), który uruchomiony jest w ramach międzynarodowego konkursu M-era.NET.

Projekt realizowany będzie w konsorcjum polsko-niemieckim ze znaczącym udziałem przedstawicieli przemysłu. W skład konsorcjum badawczego wchodzą następujące jednostki: Ruhr-Universitaet Bochum, Wrocławskie Centrum Badań EIT+, 3D-Nano Sp. z o.o., Evonik Industries AG, 4-Jet Technologies GmbH oraz  Edge Wave GmbH. Koordynatorem projektu jest prof. Andreas Ostendorf z Ruhr-Universitaet Bochum (Niemcy). Udział polskiego i niemieckiego przemysłu zwiększa wagę i aplikacyjny charakter planowanych prac badawczych. Obecność zespołu LEDOS w tak prestiżowym i ambitnym projekcie międzynarodowym podkreśla znaczącą międzynarodową pozycję zespołu LEDOS w obszarze elektroniki drukowanej. Projekt CMOT wzmacnia tym samym program badawczy laboratorium LEDOS w zakresie tematycznym Elektroniki Drukowanej. Tematyka ta jest obok tematyki Ogniw Słonecznych filarem prac B+R w LEDOS. Projekt będzie trwał do kwietnia 2018 roku. 

Czy wiesz, że ...

Wirusy mają wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje się terapię  poprzez modulacje aktywności katalitycznej RNA.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres