Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Rusza pierwszy międzynarodowy projekt badawczy EIT+ w ramach Horyzontu2020

Laboratorium Elektroniki Drukowanej i Ogniw Słonecznych uruchamia pierwszy we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ projekt badawczy w ramach Horyzontu2020.  Jest to kierowany przez dr. inż. Filipa Granka projekt CMOT  “Investigation and tuning of graphene electrodes for solution processable metal oxide thin-film transistors in the area of lowcost electronics” (Badanie elektrod grafenowych do zastosowań w tranzystorach typu MOTFT wytwarzanych metodami mokrej chemii w obszarze niskokosztowej elektroniki), który uruchomiony jest w ramach międzynarodowego konkursu M-era.NET.

Projekt realizowany będzie w konsorcjum polsko-niemieckim ze znaczącym udziałem przedstawicieli przemysłu. W skład konsorcjum badawczego wchodzą następujące jednostki: Ruhr-Universitaet Bochum, Wrocławskie Centrum Badań EIT+, 3D-Nano Sp. z o.o., Evonik Industries AG, 4-Jet Technologies GmbH oraz  Edge Wave GmbH. Koordynatorem projektu jest prof. Andreas Ostendorf z Ruhr-Universitaet Bochum (Niemcy). Udział polskiego i niemieckiego przemysłu zwiększa wagę i aplikacyjny charakter planowanych prac badawczych. Obecność zespołu LEDOS w tak prestiżowym i ambitnym projekcie międzynarodowym podkreśla znaczącą międzynarodową pozycję zespołu LEDOS w obszarze elektroniki drukowanej. Projekt CMOT wzmacnia tym samym program badawczy laboratorium LEDOS w zakresie tematycznym Elektroniki Drukowanej. Tematyka ta jest obok tematyki Ogniw Słonecznych filarem prac B+R w LEDOS. Projekt będzie trwał do kwietnia 2018 roku. 

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres