Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Teatr Muzyczny Capitol, Wrocławskie Centrum Badań EIT+ i Rodzina w Formierozpoczęły współpracę. Z myślą o ludziach, których praca wymaga kreatywności, od których oczekuje się nieszablonowych koncepcji i myślenia poza utartymi ścieżkami – zapraszamy na cotygodniowe poranne zajęcia jogi na naszym PODWÓRKU AKTYWNOŚCI.

Jeśli jesteście aktywni zawodowo – w biurze, na uczelni, w laboratorium, macie stresującą pracę, stale musicie być skoncentrowani, w pełni dyspozycyjni i twórczy – spróbujcie zacząć dzień od jogi w Capitolu. Joga relaksuje, ale nie rozleniwia: ładuje energią na cały dzień i otwiera umysł.

Począwszy od 15 kwietnia 2015 r., w każdą środę o godz. 7.30 zapraszamy na Podwórko Teatru Muzycznego Capitol na ćwiczenia jogi. Zajęcia, które poprowadzi Dominika Fuga, dyplomowana nauczycielka jogi, przeznaczone są dla wszystkich – zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych, którzy z pewnością nie będą się nudzić, tylko doskonalić.

Dodatkową wartością zajęć jogi w Capitolu jest dobór muzyki. Ćwiczący podczas kolejnych spotkań będą słuchać utworów m.in. Meredith Monk, Phillipa Glassa i Steve’a Reicha: najwybitniejszych kompozytorów z kręgu minimalistów, Erika Satiego – niezwykłego prekursora muzyki ambientowej, czy Arvo Pärta, którego twórczość inspirowana była praktykami medytacyjnymi greckich mnichów. 

Takich zajęć nie ma nigdzie indziej: to jedyne w swoim rodzaju połączenie gimnastyki ciała i ducha plus szansa na obcowanie z wybitną muzyką w unikalnej architekturze wnętrz Capitolu. 

ZAPRASZAMY!

Zapisy pod adresem joga@teatr-capitol.pl – ilość miejsc ograniczona!

Zajęcia w każdą środę od 15 kwietnia 2015 r., godz. 7.30 (czas 45 min) Wejście do teatru od ul. Piłsudskiego 67, drzwi otwieramy o 7.15

Zapewniamy maty!

DLACZEGO JOGA?

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ zdecydowało się przyłączyć do projektu z kilku powodów. Po pierwsze uważamy za swoją misję promowanie m.in. zdrowego stylu życia, co pokazują projekty realizowane przez nas, w tym projekt Biobank. Po drugie chcemy pokazać, że innowacje, które wytwarza EIT+, to nie tylko technologie. Innowacją może być myśl, sztuka, kultura i sport. Po trzecie chcemy zmienić postrzeganie „dzisiejszego naukowca” – nie jako tkwiącego w laboratorium, oderwanego od rzeczywistości, skoncentrowanego na własnych badaniach, ale jako aktywnego człowieka, innowatora realizującego swoje pasje naukowe, również aktywnego pozazawodowo. Dlatego zachęcamy do udziału w tym projekcie naszych naukowców. Poza tym wierzymy, że aktywność fizyczna, wpływa na naszą wydajność intelektualną.

----------------------------------------------------------------------------

DOMINIKA FUGA – PROWADZĄCA

swoje pierwsze kroki nauczycielskie zaczynała u Lilianny Piotrowskiej. W 2007 roku zdobyła pierwsze uprawnienia nauczycielskie w systemie Ashtanga Vinyasa, w kolejnych latach zaś inne liczne uprawnienia oraz certyfikaty niezbędne do prowadzenia zajęć jogi na szczeblu nauczycielskim, wśród których najważniejsze to: Międzynarodowy Certyfikat Yoga Alliance zdobyty w Indiach (certyfikat ten upoważnia do nauczania jogi oraz kształcenia nauczycieli na całym świecie), szkolenie nauczycielskie Vinyasa Krama Jogi, Sharat Arora (Iyengar Joga – praca z podstawą), Kino MacGregor (Ashtanga Vinyasa Joga), Jaki Nett (Iyengar Joga – praca z dnem miednicy), David Keil (anatomia), Ronald Steiner (anatomia i terapia z jogą), Magnus Appelberg (anatomia), Magdalen Mecweld (yin joga), Marcia Monroe (skolioza), Tarik van Prem (Ashtanga Vinyasa Joga).

Dodatkowo poszerza swe horyzonty zajęciami z muzykoterapii oraz relaksacji z dźwiękiem, organizując i prowadząc wiele koncertów. Posiada wiele certyfikatów uprawniających do wykonywania masażów (m.in. lomi lomi nui, peloha, shiatsu).Ponadto uczestniczy aktualnie w zdobyciu najbardziej prestiżowego tytułu dlanauczycieli jogi w systemie Yoga Alliance. Prowadzi także cykliczne warsztaty o tematyce jogi, ajurwedy, zdrowia i odżywiania. 

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres