Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Teatr Muzyczny Capitol, Wrocławskie Centrum Badań EIT+ i Rodzina w Formierozpoczęły współpracę. Z myślą o ludziach, których praca wymaga kreatywności, od których oczekuje się nieszablonowych koncepcji i myślenia poza utartymi ścieżkami – zapraszamy na cotygodniowe poranne zajęcia jogi na naszym PODWÓRKU AKTYWNOŚCI.

Jeśli jesteście aktywni zawodowo – w biurze, na uczelni, w laboratorium, macie stresującą pracę, stale musicie być skoncentrowani, w pełni dyspozycyjni i twórczy – spróbujcie zacząć dzień od jogi w Capitolu. Joga relaksuje, ale nie rozleniwia: ładuje energią na cały dzień i otwiera umysł.

Począwszy od 15 kwietnia 2015 r., w każdą środę o godz. 7.30 zapraszamy na Podwórko Teatru Muzycznego Capitol na ćwiczenia jogi. Zajęcia, które poprowadzi Dominika Fuga, dyplomowana nauczycielka jogi, przeznaczone są dla wszystkich – zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych, którzy z pewnością nie będą się nudzić, tylko doskonalić.

Dodatkową wartością zajęć jogi w Capitolu jest dobór muzyki. Ćwiczący podczas kolejnych spotkań będą słuchać utworów m.in. Meredith Monk, Phillipa Glassa i Steve’a Reicha: najwybitniejszych kompozytorów z kręgu minimalistów, Erika Satiego – niezwykłego prekursora muzyki ambientowej, czy Arvo Pärta, którego twórczość inspirowana była praktykami medytacyjnymi greckich mnichów. 

Takich zajęć nie ma nigdzie indziej: to jedyne w swoim rodzaju połączenie gimnastyki ciała i ducha plus szansa na obcowanie z wybitną muzyką w unikalnej architekturze wnętrz Capitolu. 

ZAPRASZAMY!

Zapisy pod adresem joga@teatr-capitol.pl – ilość miejsc ograniczona!

Zajęcia w każdą środę od 15 kwietnia 2015 r., godz. 7.30 (czas 45 min) Wejście do teatru od ul. Piłsudskiego 67, drzwi otwieramy o 7.15

Zapewniamy maty!

DLACZEGO JOGA?

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ zdecydowało się przyłączyć do projektu z kilku powodów. Po pierwsze uważamy za swoją misję promowanie m.in. zdrowego stylu życia, co pokazują projekty realizowane przez nas, w tym projekt Biobank. Po drugie chcemy pokazać, że innowacje, które wytwarza EIT+, to nie tylko technologie. Innowacją może być myśl, sztuka, kultura i sport. Po trzecie chcemy zmienić postrzeganie „dzisiejszego naukowca” – nie jako tkwiącego w laboratorium, oderwanego od rzeczywistości, skoncentrowanego na własnych badaniach, ale jako aktywnego człowieka, innowatora realizującego swoje pasje naukowe, również aktywnego pozazawodowo. Dlatego zachęcamy do udziału w tym projekcie naszych naukowców. Poza tym wierzymy, że aktywność fizyczna, wpływa na naszą wydajność intelektualną.

----------------------------------------------------------------------------

DOMINIKA FUGA – PROWADZĄCA

swoje pierwsze kroki nauczycielskie zaczynała u Lilianny Piotrowskiej. W 2007 roku zdobyła pierwsze uprawnienia nauczycielskie w systemie Ashtanga Vinyasa, w kolejnych latach zaś inne liczne uprawnienia oraz certyfikaty niezbędne do prowadzenia zajęć jogi na szczeblu nauczycielskim, wśród których najważniejsze to: Międzynarodowy Certyfikat Yoga Alliance zdobyty w Indiach (certyfikat ten upoważnia do nauczania jogi oraz kształcenia nauczycieli na całym świecie), szkolenie nauczycielskie Vinyasa Krama Jogi, Sharat Arora (Iyengar Joga – praca z podstawą), Kino MacGregor (Ashtanga Vinyasa Joga), Jaki Nett (Iyengar Joga – praca z dnem miednicy), David Keil (anatomia), Ronald Steiner (anatomia i terapia z jogą), Magnus Appelberg (anatomia), Magdalen Mecweld (yin joga), Marcia Monroe (skolioza), Tarik van Prem (Ashtanga Vinyasa Joga).

Dodatkowo poszerza swe horyzonty zajęciami z muzykoterapii oraz relaksacji z dźwiękiem, organizując i prowadząc wiele koncertów. Posiada wiele certyfikatów uprawniających do wykonywania masażów (m.in. lomi lomi nui, peloha, shiatsu).Ponadto uczestniczy aktualnie w zdobyciu najbardziej prestiżowego tytułu dlanauczycieli jogi w systemie Yoga Alliance. Prowadzi także cykliczne warsztaty o tematyce jogi, ajurwedy, zdrowia i odżywiania. 

Czy wiesz, że ...

Turritopsis nutricula (gatunek stułbiopława) posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność. Jednym z celów projektów BioMed jest opracowanie nowych leków przedłużających życie...

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres