Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Rozmowa o nauce i jej perspektywach – prof. Jerzy Langer w programie telewizyjnym Barbary Czajkowskiej „Kod Dostępu”

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie jest jednym z najstarszych uniwersytetów na świecie, niemniej jednak w rankingach plasuje się dopiero na 479 pozycji, podobnie Uniwersytet Warszawski, który uzyskał 419 miejsce. Czy wobec tego Polska ma szansę na prowadzenie nauki na najwyższym światowym poziomie, co z kolei przyczyni się do rozwoju gospodarczego naszego kraju? Czy system grantowy pomógł polskim uczelniom, tak abyśmy w pełni mogli wykorzystać ich potencjał? I gdzie powstają innowacyjne punkty na mapie naszego kraju?


Na te oraz inne pytania w rozmowie z Barbarą Czajkowską, redaktorką prowadzącą program „Kod Dostępu” w Telewizji Polskiej odpowiada prof. Jerzy Langer, prezes zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+

 

„Kod dostępu” – prof. Jerzy Langer, od. 132, 01.05.2015 r. 

 

Program KOD DOSTĘPU - to program Barbary Czajkowskiej o najważniejszych programach kraju. Najważniejsi politycy, najpoważniejsi przedsiębiorcy, przedstawiciele Kościoła, życia kulturalnego, naukowego i działacze społeczni, rozmawiają o problemach Polski. Prowadzi dziennikarka znana z „Linii Specjalnej”.

 

 

 

Czy wiesz, że ...

Biomimetyka to naśladowanie przyrody. W projekcie BioMed są opracowywane inteligentne formy leków, które rozpoznają chore komórki; działanie leków jest wzorowane na zasadzie funkcjonowania wirusów, które rozpoznają a następnie infekują komórkę.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres