Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Przyjdź na „Pojedynek Mistrzów”, zobacz inny wymiar wrocławskiej nauki , exploruj EIT+

Chcesz porozmawiać o nauce w przystępny sposób? Pragniesz dowiedzieć się, z czym na co dzień zmagają się naukowcy zamknięci w swoich laboratoriach i jakie wyzwania stawia przed nimi dzisiejsza nauka? A może interesujesz się historią Wrocławia, fotografią i lubisz odkrywać miejsca na co dzień niedostępne dla wszystkich?

Dla wszystkich ciekawych świata nauki, niezwykłych tematów z obszaru nano- i biotechnologii oraz pasjonatów fotografowania i naszego miasta Wrocławia zapraszamy w dniu 9 maja br. do udziału w Dniu Otwartym Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, który w tym roku organizowany jest pod hasłem „Laboratorium innowacji”.

- Zeszłoroczne spotkanie w Kampusie Pracze cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, przyszło do nas prawie 2 tys. osób, które mogły zobaczyć przede wszystkim nasze pierwsze laboratoria oraz posłuchać krótkich wykładów na temat prowadzonych przez nas projektów badawczych - przypomina Klaudia Piątek, rzecznik prasowy Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. W tym roku przygotowaliśmy dla mieszkańców Wrocławia równie ciekawe atrakcje. Na początek wystartujemy z otwartą dla wszystkich debatą pn. „Pojedynek Mistrzów”, podczas której „postawimy naszych naukowców w ogniu pytań”, aby zgłębić świat nauki oraz spojrzeć na nich przez pryzmat walki z materią naukową, czasem i ludzkimi ograniczeniami. A „na deser” zaprosimy wszystkich na instameet, który przygotowujemy wspólnie z grupą Wroclovers w ramach nowego projektu „EXPLORE WROCŁAW by Wroclovers”. Z tej okazji przygotowaliśmy dla uczestników masę niespodzianek i oczywiście instagramowy konkurs.

Dzień Otwarty we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ rozpocznie się o godz. 12.00 i będzie trwał do godz. 16.00. Oprócz debaty i fotograficznego spaceru, którego trasa przebiega m.in. przez miejsca na co dzień zamknięte dla zwiedzających - nowe, niepokazywane jeszcze budynki laboratoryjne, dach rotundy w Humanitarium oraz zapomniany park - organizatorzy przygotowali atrakcje również w Ogrodach Doświadczeń. Humanitarium. W tym dniu będzie można zobaczyć suchy lód, zrobić ogromny plakat z farb twarożkowych oraz przygotować wielki wybuch piany.

Spotkania w Kampusie Pracze organizowane są w ramach II edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia będą zadania naukowe, które Wrocławskie Centrum Badań EIT+ prowadzi w ramach projektów badawczych BioMed i NanoMat oraz laboratoria powstające w ramach projektu infrastrukturalnego DCMiB, ulokowane m.in. w zrewitalizowanych budynkach, powstałych na początku XX wiek.

Więcej informacji:

 

DNI OTWARTE

 

Czy wiesz, że ...

Turritopsis nutricula (gatunek stułbiopława) posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność. Jednym z celów projektów BioMed jest opracowanie nowych leków przedłużających życie...

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres