Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Prof. Jerzy Langer członkiem Konwentu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

W czasie majowego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przyjęto Uchwałę w sprawie powołania do Konwentu nowych członków. Zostali nimi prof. Jerzy Langer – Prezes zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ oraz prof. Wojciech Witkiewicz – Dyrektor naczelnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Zmianę Senat przyjął jednomyślnie, zatwierdzając uzupełniony skład tego gremium.

Konwent jest organem doradczym i opiniodawczym. Do jego kompetencji i głównych zadań należy m.in. podejmowanie inicjatyw służących nawiązywaniu i pogłębianiu współpracy Uczelni z podmiotami gospodarczymi oraz organami władzy państwowej i samorządu, promowanie Uczelni w kraju i za granicą, wspieranie w zakresie powiększania i modernizacji bazy materialnej oraz podejmowanie inicjatyw ułatwiających start zawodowy absolwentów. 

W skład konwentu wchodzą nie tylko przedstawiciele organów samorządu administracji publicznej, instytucji i stowarzyszeń naukowych oraz finansowych, ale również przedstawiciele renomowanych przedsiębiorstw, instytucji oraz organizacji pro-biznesowych współpracujących z Uczelnią. 

Zaproszenie do tego grona przedstawiciela Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ będzie zatem doskonałą okazją do wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy obiema instytucjami oraz kolejny krokiem na drodze do współpracy środowiska naukowego z wrocławskim centrum badawczo-rozwojowym. 

 

Posiedzenie Konwentu, fot. Tomasz Lewandowski (źródło: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, strona www)

 

Pełne sprawozdanie z posiedzenia konwentu dostępne jest na stronie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

 

Konwent jest organem doradczym i opiniodawczym. Do jego kompetencji i głównych zadań należy m.in. podejmowanie inicjatyw służących nawiązywaniu i pogłębianiu współpracy Uczelni 
z podmiotami gospodarczymi oraz organami władzy państwowej i samorządu, promowanie Uczelni 
w kraju i za granicą, wspieranie w zakresie powiększania i modernizacji bazy materialnej oraz podejmowanie inicjatyw ułatwiających start zawodowy absolwentów. 
W skład konwentu wchodzą nie tylko przedstawiciele organów samorządu administracji publicznej, instytucji i stowarzyszeń naukowych oraz finansowych, ale również przedstawiciele renomowanych przedsiębiorstw, instytucji oraz organizacji pro-biznesowych współpracujących z Uczelnią. 
Zaproszenie do tego grona przedstawiciela Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ będzie zatem doskonałą okazją do wymiany myśli i doświadczeń oraz do zacieśniania związków środowiska naukowego z wrocławskim centrum badawczo-rozwojowym. 
Pełne sprawozdanie z posiedzenia konwentu dostępne jest na stronie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. 

 

 

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres