Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Początki współpracy Wspólnoty Leibniza z WCB EIT+

Do Wspólnoty Leibniza należy 86 pozauniwersyteckich instytutów i ośrodków badawczych o szerokiej tematyce zainteresowań (od technicznej po gospodarczą, aż do humanistycznej), która owocuje licznymi interdyscyplinarnymi sukcesami (również w dziedzinie badań kosmicznych).

         Prof. Jerzy Langer, Prof. Ernst Rietschel, Prof. Mirosław Miller

 

Na zaproszenie Prezydenta Wrocławia w dniach 10-11.2009r. przebywał z wizytą  naszym mieście Prof. Ernst Rietschel z małżonką. Profesor  Rietschel jest prezydentem jednej z największych niemieckich sieci naukowych, Wspólnoty Leibnitza (Leibnitz-Gemeinschaft).

Gość zwiedził Kampus Pracze i zapoznał się z projektami Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Profesor Rietschel bardzo wysoko ocenił koncepcję budowy Kampusu Pracze oraz projektu DolBioMat.

W trakcie rozmowy z kierownictwem Spółki poruszono kwestie przyszłej współpracy WCB EIT+ z siecią Wspólnoty Leibnitza.

Gość wziął udział w koncercie w ramach Wratislavia Cantans. Złożył również wizytę w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN oraz spotkał się z Rektorem Uniwersytetu, Prof. Markiem Bojarskim.

 

 

 

Leibniz-Gemeinschaft (pełna nazwa: Naukowe Stowarzyszenie Gottfrieda Wilhelma Leibniza) jest związkiem niemieckich instytutów badawczych, których początki współpracy sięgają 1949 roku.

Wspólnota Leibniza kładzie szczególny nacisk na współpracę wewnątrzniemiecką i zagraniczną. Sukcesy Instytutów Leibniza, które zatrudniają 14 200 pracowników, i których roczny budżet wynosi 1,1 miliarda Euro, opierają się na kooperacji ze szkołami wyższymi, przemysłem i innymi podmiotami gospodarczymi.

 

INFO:

http://www.leibniz-gemeinschaft.de/

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres