Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Piknik rodzinny - Powitanie wakacji w Humanitarium

humanitarium piknikNa powitanie wakacji (28 czerwca) Wrocławskie Humanitarium przygotowało mnóstwo atrakcji. Organizatorzy zachęcają nie tylko do wizyty na wystawie "Play the Music".

Atrakcji będzie tak wiele, że każdy powinien pomyśleć o zabraniu kocyka piknikowego. 

Już od godziny 11.00 będzie czekać na gości mnóstwo atrakcji.

W Humanitarium:

Warsztaty naukowe - zapraszamy wszystkoich do zapisów.

11.15 - Wytwarzamy Krem (warsztaty z BASF)
12.15 - Domowe CSI
13.15 - Szalona Piana
14.15 - Kuchnia Molekularna
15.15 - Konstruktor Oczyszczalni (warsztaty z BASF)
16.15 - Przyśpieszay Reakcje 
17.15 - Wytwarzamy Żel (warsztaty z BASF)

Play the Music – to już ostatnie dni kiedy można zwiedzać cieszącą się ogromnym zainteresowaniem wystawę Play the Music – od fizyki do muzyki. Zarówno dorośli jak i dzieci przeżyją fascynującą przygodę w świecie dźwięku.

Krótkofalowcy – wstęp do interesującego hobby jakim jest krótkofalarstwo. Za pomocą najnowocześniejszego sprzętu postaramy się połączyć z najdalszymi zakątkami świata.

Roboty - Warsztaty budowania robotów to świetna rozrywka dla dzieci i rodziców. Podczas zajęć każdy uczestnik będzie mógł zaprogramować robota czyli ,,ożywić maszynę” tak by reagowała na polecenia człowieka. Najpierw zawodnicy dowiedzą się z jakich części składa się robot i zdobędą tajemną wiedzę jak szybko zaprogramować robota by odnieść zwycięstwo w zawodach. Następnie rozegramy konkursy i wyścigi ze zbudowanymi konstrukcjami.

Porady dietetyczne – W hallu Humanitarium dla wszystkich zainteresowanych rodziców porad dietetycznych dot. żywienia dzieci udzielać będzie Pani Agnieszka Mihułka. Autorka programu „Rola odżywiania w procesie uczenia” Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie propagowania zdrowego stylu życia.

W Ogrodach Humanitarium:

Darmowe pokazy naukowe – nasi Animatorzy zapraszają na godzinę 13, 14, 15 i 16 na darmowe pokazy naukowe z chemią BASF, w trakcie których dzieci obejrzą najbardziej kolorowe i widowiskowe pokazy naukowe min.: wybuch kolorowej piany, kwaśne laboratorium, wytwarzanie kremu i żelu. Po każdym pokazie zorganizujemy mały quiz dotyczący prezentowanej wiedzy a każde dziecko będzie miało szansę wygrać drobne upominki (m.in.: gadżety, wejściówki, darmowe przejażdżki kucykami).

Chcemy aby wakacje były bezpieczne dlatego też przygotowaliśmy wraz ze Strażą Miejską program, który obejmuje:

Wykłady Straży Miejskiej – na temat prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drogach, prawidłowego zachowania kiedy zaczepia nas nieznajoma osoba i wiele innych ciekawych prezentacji.

Gra dla dorosłych - w której po założeniu specjalnych okularów imitujących stan upojenia alkoholowego będziemy mieli do przejścia specjalny tor przeszkód.

Namiot Straży Miejskiej – z grami i atrakcjami dla dzieci ustawiony w centralnym punkcie eventu.

Pokazy ratownictwa medycznego – specjalne pokazy z wykorzystaniem fantoma wyjaśniające prawidłowy sposób postępowania w razie nagłego wypadku zarówno z osobą dorosłą jak i z dzieckiem.

Przejażdżki kucykami – za symboliczną opłata dzieci będą mogły skorzystać z przejażdżek na kucykach organizowanych przez zaprzyjaźnioną stadninę koni.

Bezpiecznie z pieskiem – hodowcy rasowych owczarków niemieckich nauczą dzieci w jaki sposób postępować z obcymi pieskami.

Warsztaty z ekorecyklingu – stowarzyszenie PANATO przeprowadzi warsztaty z tworzenia biżuterii z materiałów z odzysku. To wspaniała zabawa nie tylko dla maluchów.

Bezpieczeństwo – nad bezpieczeństwem imprezy czuwać będzie konny patrol straży miejskiej. To wspaniała okazja aby lepiej poznać tę formację i z bliska przyjrzeć się „czworonożnym funkcjonariuszom”.

Grillowanie – w ogrodach Humanitarium stanie grill, przy którym nasi goście w bardzo atrakcyjnych cenach będą mogli pożywić się pyszną kiełbaską lub jeszcze lepszą grochówką.

Zapraszamy wszystkich rodziców do spędzenia całego dnia w Ogrodach Humanitarium. Weźcie ze sobą kocyki piknikowe, piłki, gry i zabawy.

Humanitarium zapewnia świetną zabawę, ciszę i spokój ogrodów oraz pobliskiego lasku Prackiego (cały teren zielony jest do Państwa dyspozycji), obiad i pyszny deser można zamówić w znajdującej się na terenie Cafe Inspiracje.

Czy wiesz, że ...

Wirusy mają wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje się terapię  poprzez modulacje aktywności katalitycznej RNA.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres