Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

PARP rozpoczął nabór wniosków na duży bon na innowacje

Małe i mikro firmy, które chcą we współpracy z naukowcami, tworzyć nowe technologie i produkty, mają szansę na jej rozpoczęcie. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła właśnie nabór wniosków o dofinansowanie w ramach "dużego bonu na innowacje". To już trzecia edycja programu. Firmy mogą otrzymać nawet 50 tys. zł.

Program skierowany jest do mikro i małych przedsiębiorców prowadzących przede wszystkim działalność produkcyjną. W ramach bonu przedsiębiorca może kupić u naukowców opracowanie nowego wyrobu, projektu wzorniczego lub nowej technologii produkcji, albo "znaczne ulepszenie" istniejącego już produktu czy technologii. Dodatkowo bon może obejmować opracowanie oceny potencjału i otoczenia funkcjonowania przedsiębiorcy, plan rozwoju, prognozę rynku oraz strategię wprowadzenia nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu do obrotu.

Ograniczenia dotyczą przede wszystkim wykonawców usług. Zlecenia dla firm mogą realizować jednostki naukowe, które mają kategorię A +, A lub B.

Bon z PARP-u może opiewać na kwotę do 50 tys. zł, natomiast wielkość wsparcia może wynosić do 80 proc. wartości projektu. Co ważne, przedsiębiorcy, którzy już w poprzednich latach otrzymali od PARP-u bony na innowacje, w tym roku ponownie mogą ubiegać się o nowe dofinansowanie.

Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne są na stronach Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

www.parp.gov.pl

Czy wiesz, że ...

Wirusy mają wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje się terapię  poprzez modulacje aktywności katalitycznej RNA.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres