Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Oferta Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ dla małych i średnich przedsiębiorstw

NCBiR ogłosił pierwszy konkurs w programie „Inteligentny rozwój” z pulą 1,6 mld zł. Pieniądze zostaną przyznane na projekty badawczo-rozwojowe realizowane przez mikro małe i średnie przedsiębiorstwa. To część nowego programu dla firm w ramach podzadania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa", potocznie zwanego tzw. „szybką ścieżką”.

Te ogromne fundusze przeznaczone są dla małych i średnich przedsiębiorstw, w celu podjęcia lub kontynuacji działalności badawczo – rozwojowej (B+R). Do „szybkiej ścieżki” będą kwalifikowały się badania przemysłowe mające na celu zdobycie nowej wiedzy i następujące po tym prace rozwojowe, których założeniem jest utworzenie prototypów. Projekt powinien wpisywać się też w krajowe inteligentne specjalizacje zdefiniowane przez Ministerstwo Gospodarki.

- Ten program, to idealne rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy chcą wykorzystać szansę jaką dają środki unijne i optymalizować koszty uruchomienia działalności B+R w przedsiębiorstwie lub planują outsourcing działań B+R. – komentuje Patrycja Radek, Z-ca Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu we Wrocławskim Centrum Badań EIT+. – Do programu powinny zatem przystąpić firmy, które chcą prowadzić prace badawczo-rozwojowe, ale też wprowadzić nowy produkt na rynek, bo to jest podstawowe założenie tzw. „szybkiej ścieżki”. Badania mogą wykonać samodzielnie lub zlecić je zaufanej jednostce naukowej takiej, jak na przykład Wrocławskie Centrum Badań EIT+, które jest gotowe prowadzić usługi badawczo-rozwojowe, usługi doradztwa technologicznego i posiada odpowiednią infrastrukturę laboratoryjną.

Budżet tego konkursu wynosi aż 1,6 mld zł, w tym 1,46 mld zł przeznaczono dla projektów zlokalizowanych poza województwem mazowieckim, które otrzymało tylko 140 mln zł. Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych to 2 mln zł, a maksymalna wartość dofinansowania – w zależności od projektu – wynosi 15 mln euro (eksperymentalne prace rozwojowe) do 20 mln euro (badania przemysłowe). Narodowe Centrum Badań i Rozwoju będzie przyjmować wnioski o dotację od 4 maja do 31 grudnia, niemniej jednak decyzja o przyznaniu dotacji będzie już znana po 60 dniach od złożenia aplikacji.

Oferta Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ dla małych i średnich przedsiębiorstw.

 

Czy wiesz, że ...

Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadań badawczych projektu  NanoMat jest opracowanie  technologii ogniw paliwowych o wydajności ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!).

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres