Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Odpowiedzialność w biznesie źródłem rozwoju Twojej firmy

Pod tym hasłem odbyła się w dniu 28 października 2014 r. na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu konferencja poświęcana Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) - jednej z wiodących koncepcji strategicznego zarządzania przedsiębiorstwem. Prelegentami tego spotkania byli również przedstawiciele Wrocławskiego Centrum Badań EIT+: Patrycja Radek – Wicedyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu oraz Katarzyna Pala – po. Kierownik Działu Komercjalizacji i Zarządzania IP.

Społeczna odpowiedzialność biznesu rozumiana jest jako strategiczne podejście do zarządzania przedsiębiorstwem, które charakteryzuje się dobrowolnym włączaniem do strategii przedsiębiorstwa celów społecznych i środowiskowych. Przedsiębiorstwo kierując się świadomością nienarzuconej odpowiedzialności za podejmowane działania buduje efektywne i trwałe relacji zarówno z pracownikami, jak i z otoczeniem (klienci, partnerzy biznesowi, środowisko naturalne oraz społeczność lokalna) przyczyniając się do poprawy życia współczesnych społeczeństw. Tym samym społeczna odpowiedzialność biznesu ma swój wkład w urzeczywistnianie koncepcji zrównoważonego rozwoju.

W spotkaniu wzięły udział przede wszystkim firmy, organizacje i instytucje, które zaprezentują alternatywne, a przy tym nowatorskie rozwiązania w metodach zarządzania przedsiębiorstwem w kontekście Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). Wrocławskie Centrum Badań EIT+ przedstawiło podczas konferencji rozwiązania w tym obszarze, które są możliwe dzięki współpracy nauki i biznesu.

Szczegółowe materiały na temat konferencji można znaleźć na stronie: www.ue.wroc.pl

 

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres