Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Niepowtarzalne zdjęcia spod mikroskopów – Galeria Fotografii Naukowej EIT+

Skaningowe mikroskopy elektronowe nie tylko mogą dostarczyć bezcennych danych naukowcom, lecz mogą służyć także sztuce. Jeśli nie wierzycie - zobaczcie nową galerię fotografii naukowej Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Laboratorium Mikroskopii Elektronowej Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ na co dzień wykonuje specjalistyczne analizy materiałowe m.in. minerałów, materiałów poprodukcyjnych lub półproduktów.

Dzięki temu, że wyposażone jest w najnowocześniejsze mikroskopy elektronowe SEM, które zbadać służą badaniu m.in. składu, porowatości, rozmiaru, kształtu czy rozmieszczenia ziaren w danym materiale lub substancji, można było stworzyć niezwykłą galerię fotografii naukowej.

- Postanowiliśmy pokazać, że nauka może być inspiracją i tematem fotografii. Użyliśmy mikroskopów elektronowych do powiększenia powierzchni różnych materiałów, takich jak węgiel drzewny, orzech nerkowca, stokrotka polna czy pszczoła miodna, a następnie sfotografowaliśmy to, co widać pod mikroskopem. W efekcie udało się uzyskać nietypowe, przepiękne zdjęcia, które śmiało można nazwać sztuką – część z nich wygląda jak płaskorzeźby, a inne jak wspaniałe malarstwo abstrakcyjne. Niesamowite kolory, faktury – trudno uwierzyć, że to co widać pod mikroskopem jest np. owadem. – komentuje przedsięwzięcie Klaudia Piątek, rzecznik prasowy Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

16 wyjątkowych i niepowtarzalnych fotografii będzie można zobaczyć już od 17 października br. do 31 października br. przed Halą Stulecia, a od 1 listopada br. do 12 listopada br. na ul. Świdnickiej. Zdjęcia przybliżające projekty realizowane przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+, łączy hasło „Nauka – przestrzeń dla innowacji”.

Czy wiesz, że ...

Turritopsis nutricula (gatunek stułbiopława) posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność. Jednym z celów projektów BioMed jest opracowanie nowych leków przedłużających życie...

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres