Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Nauka i biznes, czyli między pomysłem a przemysłem - Laboratorium innowacji

Współpraca polskiej nauki z polskim biznesem przypomina małżeństwo z problemami. Nie mogą bez siebie żyć, ale trudno im się porozumieć. Zanim nauczą się ze sobą rozmawiać i rozumieć swoje potrzeby, minie jeszcze dużo czasu. Na szczęście są specjaliści, którzy pomagają im siebie nawzajem zrozumieć i nabrać zaufania.

O tym jak słuchać i rozumieć potrzeby naukowców oraz przedsiębiorców jednocześnie, i co tak naprawdę jest ważne na linii biznes – nauka opowiada Patrycja Radek, Wicedyrektor ds. marketingu i sprzedaży w rozmowie red. Barbarą Stanisz z Gazety Wyborczej w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej Laboratorium innowacji.

Pełen artykuł dostępny jest na stronie: www.wroclaw.gazeta.pl.

Laboratorium innowacji to nowa, ogólnopolska Akcję Społeczną Gazety Wyborczej, do której przyłączyło się m.in. Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Jej celem jest znalezienie odpowiedzi na palące polską gospodarkę pytania, ale również zmiana sposób myślenia Polaków na temat innowacji. W ramach zaplanowanych działań będziemy pokazywać dobre przykłady, ciekawe rozwiązania oraz kreatywne metody pracy. Podczas całej akcji będzie również funkcjonował specjalny serwis internetowy I-LAB, na którym można znaleźć informacje na temat innowacyjnych rozwiązań w różnych obszarach naszego życia.

 

Partnerami Akcji Społecznej "Laboratorium Innowacji" są:

- Wrocławskie Centrum Badań EIT+ wraz z projektami BioMed i NanoMat

- Capgemini Software Solutions Center

- Data Techno Park sp. z o.o.

- NOKIA Wrocław

- Tieto Poland Sp. z o.o.

- Wrocławski Park Technologiczny S.A.

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres