Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

NAUKA DLA SZTUKI – Galeria Fotografii Naukowej EIT+ w przestrzeniach Akademii Sztuk Pięknych

W przestrzeniach Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu w ramach współpracy Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ z Katedrą Mediacji Sztuki od dnia 18.11.2014  będzie prezentowana wystawa fotografii naukowej.

Galeria Fotografii Naukowej prezentuje zdjęcia wykonane w Laboratorium Mikroskopii Elektronowej Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, które dzięki swej intrygującej formie mogą stać się dla artystów niezwykle cennym źródłem inspiracji.

- Przygotowując wystawę pragnęliśmy, aby wartością towarzyszącą galerii była przede wszystkim wymiana myśli i refleksji. Być może sformułowane zostaną sądy na temat estetyki otaczającego nas świata i miejsca dla sztuki najnowszej, która powoli wchodząc w interakcję z nauką oddala się od swych klasycznych kanonów. – podsumowuje projekt Renata Krzyżaniak, koordynatorka wystawy na Akademii Sztuk Pięknych po stronie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ i historyk sztuki z wykształcenia.

Odważne, nieszablonowe połączenia środowisk tak odległych, jak artyści i naukowcy, są bowiem podwaliną najbardziej innowacyjnych i edukacyjnych miejsc na świecie, a takim miejscem już wkrótce stanie się Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Zapraszamy Państwa na wystawę.

Miejsce ekspozycji:

Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

ul. Traugutta 19/21

Hol wejściowy

Czy wiesz, że ...

Biomimetyka to naśladowanie przyrody. W projekcie BioMed są opracowywane inteligentne formy leków, które rozpoznają chore komórki; działanie leków jest wzorowane na zasadzie funkcjonowania wirusów, które rozpoznają a następnie infekują komórkę.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres