Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

W projekcie NanoMat opracowane zostaną technologie otrzymywania nanomateriałów, modyfikacji i obróbki materiałów oraz technologie projektowania procesów w skali nano. Szczególny nacisk położony zostanie na  przygotowanie technologii możliwych do bezpośredniego wdrożenia w przemyśle.

 

Przykładami technologii, które zostaną opracowane są:

  • technologia otrzymywania nanoluminoforów dotowanych pierwiastkami ziem, bazująca na metodzie zol-żel dla zastosowań w obszarze medycyny, , bezpieczeństwa oraz optoelektroniki,
  • technologia ogniw paliwowych z membraną polimerową (Polymer Electrolyte Membrane Fuel Cell – PEMFC) pracujących w temperaturze < 200oC i wysokotemperaturowych ogniwach tlenkowych (Solid Oxide Fuel Cell – SOFC) o obniżonej do 650-700oC temperaturze pracy na bazie  cienkich i ultracienkich warstw ceramicznych, polimerowych i kompozytowych materiałów jonoprzewodzących.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że ...

Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadań badawczych projektu  NanoMat jest opracowanie  technologii ogniw paliwowych o wydajności ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!).

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres