EIT+ || Nanotechnolgie
Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

W projekcie NanoMat opracowane zostanÄ… technologie otrzymywania nanomateriaÅ‚ów, modyfikacji i obróbki materiaÅ‚ów oraz technologie projektowania procesów w skali nano. Szczególny nacisk poÅ‚ożony zostanie na  przygotowanie technologii możliwych do bezpoÅ›redniego wdrożenia w przemyÅ›le.

 

PrzykÅ‚adami technologii, które zostanÄ… opracowane sÄ…:

  • technologia otrzymywania nanoluminoforów dotowanych pierwiastkami ziem, bazujÄ…ca na metodzie zol-żel dla zastosowaÅ„ w obszarze medycyny, , bezpieczeÅ„stwa oraz optoelektroniki,
  • technologia ogniw paliwowych z membranÄ… polimerowÄ… (Polymer Electrolyte Membrane Fuel Cell – PEMFC) pracujÄ…cych w temperaturze < 200oC i wysokotemperaturowych ogniwach tlenkowych (Solid Oxide Fuel Cell – SOFC) o obniżonej do 650-700oC temperaturze pracy na bazie  cienkich i ultracienkich warstw ceramicznych, polimerowych i kompozytowych materiaÅ‚ów jonoprzewodzÄ…cych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że ...

Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadaÅ„ badawczych projektu  NanoMat jest opracowanie  technologii ogniw paliwowych o wydajnoÅ›ci ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!).

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum badañ i rozwoju
dolnoœl¹ski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres