Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

W ramach projektu NanoMat zostanie opracowana cała gama materiałów do zastosowań w elektronice, optyce, optoelektronice oraz magazynowaniu i konwersji energii. Będą one bazowały na strukturach niskowymiarowych (jak studnie czy kropki kwantowe), nanokrystalitach,  układach core shell, strukturach trójwymiarowych, strukturach porowatych i sieciowych.  Materiały te mogą mieć postać kompozytów objętościowych lub ściśle zdefiniowanych struktur wielowarstwowych. Celem prowadzonych badań jest uzyskanie materiałów przewyższających będące obecnie w użyciu.


Wśród licznych typów badanych materiałów można wymienić:

  • struktury półprzewodnikowe na  bazie materiałów wieloskładnikowych (Ga,In,Al)(Sb,N) oraz (Al,In, Ga)N przeznaczonych do zastosowań w konstrukcji czujników gazów, biosensorów oraz emiterów promieniowania,
  • materiały magnetyczne typu SMART oparte na cieczach magneto- i ferroreologicznych, stosowanych jako składniki semiaktywnych tłumików w konstrukcjach militarnych i cywilnych, oraz inteligentnych nośników leków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że ...

Biomimetyka to naśladowanie przyrody. W projekcie BioMed są opracowywane inteligentne formy leków, które rozpoznają chore komórki; działanie leków jest wzorowane na zasadzie funkcjonowania wirusów, które rozpoznają a następnie infekują komórkę.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres