Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Międzynarodowa Rada Doradcza Wrocławskiego Centrum Badań EIT+

Od lewej: prof. Langer, prof. Soboll, prezydent Dutkiewicz i prof. Salje fot.Karolina KosowiczW składzie MRD EIT+ znalazło się dwóch Polaków oraz trzech Niemców. Przewodniczącym został dr Horst Soboll, który kieruje także pracami Rady Naukowej przy Komisji Europejskiej. Prof. Alfred Forchel, to jeden z największych autorytetów w dziedzinie nanotechnologii. Prof. Ekhard Salje od ponad dwudziestu lat prowadzi swoje badania dotyczące minerałów i paliw kopalnych na uniwersytecie w Cambridge. Polskę w tym gronie reprezentują dwaj uczeni bardzo zaangażowani w walkę Wrocławia o EIT: eurodeputowany i były premier prof. Jerzy Buzek oraz prof. Jerzy Langer, wybitny fizyk z PAN.

- Nasze przedsięwzięcie jest unikalne na skalę Polski. Jesteśmy na początku drogi i szukamy przykładów – mówi prof. Mirosław Miller, prezes spółki WCB EIT+. – Osoby w naszej Radzie Doradczej pochodzą ze środowisk, gdzie udało się podobne programy przeprowadzić. Oczywiście nie da się skopiować Cambridge. Fachowcy, których tu mamy, znają wrocławską specyfikę, dzięki temu będą w stanie efektywnie nam doradzać. Ta Rada ma być naszym dobrym ojcem, podpowiadającym drogi rozwoju.

Członkowie Rady Doradczej WCB EIT+ wierzą w potencjał Wrocławia.

- Wrocław rzeczywiście spełnia wszelkie przesłanki, by pomyślnie wdrożyć trójkąt wiedzy, składający się z badań, edukacji i innowacyjnego biznesu – chwali dr Soboll. – Bardzo ważny jest zapał młodych ludzi i poziom wsparcia ze strony polityków. Muszę powiedzieć, że prezydent Dutkiewicz wykazuje niezwykły entuzjazm dotyczący naszych działań.

Pierwsze posiedzenie Rady Doradczej WCB EIT+ miało miejsce 24 września we wrocławskim Ratuszu. Kolejne będą organizowane kilka razy w roku.

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres