Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Laboratorium Innowacji - nowa, ogólnopolska Akcja Społeczna Gazety Wyborczej i EIT+

 

W czerwcu br. projekt „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+ był partnerem ogólnopolskiej debaty Agory S.A. pod nazwą „Innowacje w Polsce - nie kopiujmy Doliny Krzemowej, zróbmy swoją”. W wyniku tego spotkania zrodziła się świadomość, że należy zmienić sposób myślenia o innowacjach, a przyszłość naszego kraju zależy od intelektualnej sprawności naszych obywateli. 10 lat Polski w Unii Europejskiej pozwoliło na ogromny skok cywilizacyjny. Nowe drogi, światowej klasy laboratoria, parki technologiczne, organizacje badawczo-rozwojowe, to wszystko stwarza gigantyczne wręcz możliwości. Lecz mimo wszystko cały czas nie słabną pytania o sposoby na rozbudzenie polskiej gospodarki i o rodzime, przełomowe technologie. Nowa, ogólnopolska Aakcja Społeczna „Laboratorium innowacji”, do której przystąpiło Wrocławskie Centrum Badań EIT+, ma właśnie na celu znalezienie odpowiedzi na palące polską gospodarkę pytania, ale również zmienić sposób myślenia Polaków na temat innowacji.
Chcemy wspomóc innowatorów w polskich firmach, urzędach, organizacjach pozarządowych i szkołach - pokazać ich światu, wymienić się doświadczeniami, wesprzeć w ich zmaganiach. 
Pokażemy, jak obudzić w sobie kreatywność, jak powstają lepsze produkty, usługi, także te publiczne, innowacje społeczne. 

W czerwcu br. projekt „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+" był partnerem ogólnopolskiej debaty Agory S.A. pod nazwą „Innowacje w Polsce - nie kopiujmy Doliny Krzemowej, zróbmy swoją”. W wyniku tego spotkania zrodziła się świadomość, że należy zmienić sposób myślenia o innowacjach, a przyszłość naszego kraju zależy od intelektualnej sprawności naszych obywateli. 10 lat Polski w Unii Europejskiej pozwoliło na ogromny skok cywilizacyjny. Nowe drogi, światowej klasy laboratoria, parki technologiczne, organizacje badawczo-rozwojowe, to wszystko stwarza gigantyczne wręcz możliwości. Lecz mimo wszystko cały czas nie słabną pytania o sposoby na rozbudzenie polskiej gospodarki i o rodzime, przełomowe technologie.

Nowa, ogólnopolska Akcja Społeczna „Laboratorium innowacji” Gazety Wyborczej, do której m.in. przystąpiło Wrocławskie Centrum Badań EIT+, ma właśnie na celu znalezienie odpowiedzi na palące polską gospodarkę pytania, ale również zmienić sposób myślenia Polaków na temat innowacji.

Chcemy wspomóc innowatorów w polskich firmach, urzędach, organizacjach pozarządowych i szkołach - pokazać ich światu, wymienić się doświadczeniami, wesprzeć w ich zmaganiach. Pokażemy, jak obudzić w sobie kreatywność, jak sprawić, aby powstawały lepsze produkty, usługi, jak budować innowacje społeczne. 

Partnerami Akcji Społecznej "Laboratorium Innowacji" są:

  • Wrocławskie Centrum Badań EIT+ wraz z projektami BioMed i NanoMat
  • Capgemini Software Solutions Center
  • Data Techno Park sp. z o.o.
  • NOKIA Wrocław
  • Tieto Poland Sp. z o.o.
  • Wrocławski Park Technologiczny S.A.

 

Serwis dotyczący Akcji Społecznej "Laboratorium Innowacji" dostępny jest na stronach Gazety Wyborczej.

 

Czy wiesz, że ...

Turritopsis nutricula (gatunek stułbiopława) posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność. Jednym z celów projektów BioMed jest opracowanie nowych leków przedłużających życie...

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres