Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

NanoMat BioMed DCMiB Akcelerator Patent Plus O projekcie Aktualności POF Homing Plus Projekty FNP - Metan FNP - Solar Aktualności Lider Projekty Lider H2Sens BioPatent PLACES EU 7PR TEPSIE EU 7PR ASPICE EU 7PR Acropolis EU 7PR BBMRI-LPC PRELUDIUM 6 Network Sunrise Dolnośląski Klaster Technologii Fotonicznych

Konkurs o stypendium naukowe dla studentów w ramach projektu badawczego Developing new technology for sensitive gas sensing and its application to methane monitoring.

Stypendium adresujemy do studentów pracujących nad pracą magisterską w zakresie fizyki, elektroniki, fotoniki, ochrony środowiska lub w innych pokrewnych dziedzinach w roku akademickim 2014/2015 (obrona pracy do końca czerwca 2015). W ramach naszego projektu oferujemy stypendia dla dwóch osób, na okres maksymalnie 12 miesięcy.

Szczegółowy zakres zadań w ramach stypendium zostanie ustalony wspólnie z wybranymi kandydatami oraz ich opiekunami w jednostce macierzystej. Może on obejmować m.in. zagadnienia związane z obróką danych pomiarowych (w tym np. programowanie w środowisku LabVIEW i Matlab), budowę układów optycznych i elektronicznych czy zagadnienia związane z analizą źródeł emisji metanu i wpływem tej emisji na środowisko.

Projekt badawczy, w ramach którego organizujemy stypendium, ma na celu rozwój nowej techniki CLaDS (chirped laser dispersion spectroscopy) służącej do detekcji stężenia gazów w atmosferze.  Wszelkie pytania związane z projektem oraz rekrutacją należy kierować na adres michal.nikodem@eitplus.pl.

 

Kwota stypendium: 1000 PLN/miesiąc (netto)

 

Oczekiwania wobec kandydatów:

1. Zaangażowanie i chęć zdobycia praktycznej wiedzy związanej z laserową detekcją gazów

2. Umiejętność pracy w zespole

3. Znajomość języka angielskiego

4. Mile widziana znajomość zagadnień z opto-elektroniki

 

Lista wymaganych dokumentów:

1. CV

2. Wykaz ocen i przedmiotów zaliczonych przez aplikanta (przynajmniej 3 ostatnie semestry)

 

Kierownik projektu:  dr inż. Michał Nikodem 

Adres przesyłania zgłoszeń: michal.nikodem@eitplus.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń: 19 maja 2014 r.

 

Po złożeniu aplikacji wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę.

 

Projekt badawczy finansowany jest przez Fundacje na Recz Nauki Polskiej w ramach programu Homing Plus (edycja 6/2012).

 

Prosimy o umieszczenie w dokumentach aplikacyjnych poniższej klauzuli:


"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w przesłanych przeze mnie dokumentach, niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji prowadzonego obecnie lub w przyszłości przez firmę Wrocławskie Centrum Badań EIT+ Sp. z o. o., ul. Stabłowicka 147, 54-066 Wrocław (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.). Zgoda na przetwarzanie moich danych obejmuje także przetwarzanie tych danych w przyszłości, o ile nie zmieni się cel ich przetwarzania. Oświadczam, że jestem świadomy(a) dobrowolności udostępnienia moich danych osobowych oraz że zostałem(am) poinformowany(a) o prawie wglądu do moich danych osobowych oraz do ich poprawiania". 

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres