Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Konferencja „Nauka. Infrastruktura. Biznes.”

W dniach 13-15 października br. w Warszawie odbyła się interdyscyplinarna konferencja Nauka.Infrastruktura.Biznes. zorganizowana przez Politechnikę Warszawską, Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele największych polskich instytutów badawczych oraz czołowych firm stawiających na innowacyjne rozwiązania – Samsung Electronics, Vigo System, Grupa Adamed, IBM Polska oraz PESA Bydgoszcz. Wrocławskie Centrum Badań EIT+ było reprezentowane w tym dniu m.in. przez prof. Jerzego Langera - Prezesa Zarządu, Tomasza Gondka - Wiceprezesa Zarządu i prof. Detlefa Hommela - Dyrektora Departamentu Nanotechnologii. Patronem honorowym konferencji było Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konferencja Nauka.Infrakstruktura.Biznes. była jedną z nielicznych okazji do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami prestiżowych polskich instytucji badawczych. Organizatorom udało się zgromadzić na terenie kampusu Politechniki Warszawskiej reprezentantów wiodących jednostek naukowo-badawczych z całej Polski, m.in. z Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii, Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej, Głównego Instytutu Górnictwa, Instytutu Fizyki Jądrowej PAN, Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW, Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH, Centrum Zaawansowanych Technologii AERONET-Dolina Lotnicza, Śląskiej BIO-FARMY oraz konsorcjum Eco-Tech Complex z Lublina. Zaproszeni goście omówili podczas panelu instytutowego osiągnięcia, potencjał naukowy oraz możliwości i pola współpracy reprezentowanych ośrodków naukowych.

Główną ideą wydarzenia było zacieśnienie relacji między środowiskiem naukowym a biznesem oraz zapoczątkowanie współpracy, która pozwoliłaby na bardziej efektywne wykorzystanie nowoczesnej infrastruktury badawczej jaka na przestrzeni ostatnich lat powstała w Polsce. Wystąpienia na forum oraz wspólne rozmowy przedstawicieli nauki i biznesu miały na celu wzajemną wymianę doświadczeń i oczekiwań, lepsze zrozumienie specyfiki działania obu tych środowisk, a w konsekwencji poprawę skuteczności współpracy oraz osiągnięcie obopólnych korzyści i lepszego zaspokojenia potrzeb rynku. W założeniu organizatorów bezpośrednim rezultatem konferencji ma być powstanie licznych start-up’ów oraz wspólnych linii produkcyjnych.

Prezentację na temat Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ wygłosił prof. Jerzy Langer, Prezes Zarządu, który zaznaczył, że celem EIT+ jest bycie kluczową organizacją badawczo-technologiczną w Polsce, która prowadzi sfokusowane badania naukowe na poziomie wymaganym przez ERC nakierowane na sektor biznesowy, tworzy przestrzeń intelektualną dla rozwoju młodych talentów w biznesie mającym swe korzenie w nauce i jest kluczowym partnerem dla Regionalnych Czempionów innowacyjnej gospodarki.

Gościem specjalnym konferencji był również Andreas Wild, dyrektor zarządzający Wspólnej Inicjatywy Technologicznej ECSEL (Electronic Components and Systems for European Leadership) powołanej przez Unię Europejską. Andreas Wild wygłosił prezentację na temat pozyskiwania funduszy poprzez partnerstwo publiczno-prywatne w ramach programu „Horyzont 2020” na badania naukowe i innowacje w kluczowych obszarach mogących przyczynić się do wzrostu konkurencyjności Unii Europejskiej.

Więcej informacji na stronach:
www.cezamat.eu
www.facebook.com/CEZAMAT

 

Czy wiesz, że ...

Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadań badawczych projektu  NanoMat jest opracowanie  technologii ogniw paliwowych o wydajności ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!).

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres