Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Kids’ Lab firmy BASF znajdzie siedzibę we wrocławskim Humanitarium!

Niezwykłe wydarzenie szykuje się we wrocławskim Humanitarium, które od dłuższego czasu współpracuje aktywnie z firmą BASF, w coraz większym stopniu i z rosnącym zaangażowaniem inwestującą na Dolnym Śląsku. Planuje się, że owocem tej współpracy będzie otwarcie Kids’ Labu, drugiego w Polsce laboratorium chemicznego BASF, po otwartym w 2011 r. Teens Lab w Centrum Nauki Kopernik.

Kid’s Lab to globalny projekt edukacyjny firmy BASF. Polega na tworzeniu w pełni wyposażonych laboratoriów o najwyższych standardach i atestach przygotowanych dla specjalnych i bardzo wymagających odbiorców - dzieci w wieku 6-12 lat. W tych laboratoriach eksperyment chemiczny staje się wspaniałą zabawą. Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do nauki poprzez doświadczenie, fascynowanie, trudnym i wymagającym przedmiotem, jakim jest chemia. W takich warunkach mogą rozwijać się talenty a decyzje zawodowe młodych ludzi przeobrażać w fascynację i plany rozwoju przez naukę.

Kids’ Lab BASF to już rozpoznawalna na świecie marka. Laboratoria działają w ponad 30 krajach świata m.in. Kanadzie, USA, Australii, Turcji, Chinach czy na Węgrzech. Wszędzie tam, w laboratoriach BASF Kids' Lab, na jeden dzień dzieci zamieniają się w prawdziwych naukowców i w formie zabawy prowadzą doświadczenia chemiczne, ucząc się przy tym, jakie zasady determinują zjawiska chemiczne. Energię do tego działania daje głęboka wiara, że w przyszłości te dzieci zadziwią świat. Dzięki wsparciu zaangażowanej społecznie firmy BASF, dzieci uczestniczą w warsztatach, zamieniając się w małych naukowców.

Takie podejście idealnie wpisuje się w misję Humanitairum, które już od ponad dwóch lat skutecznie zachwyca dzieci nauką. Dlatego BASF i Humanitarium od dłuższego czasu zacieśniały współpracę. Zaczęło się od kooperacji przy konkursie „Chain reaction”, na tyle udanej, że planuje się dalsze zaawansowane działania. Ich rezultatem jest projekt utworzenia Kids’ Lab właśnie w Humanitarium!

Podpisaliśmy z BASF Polska Sp z o.o. list intencyjny, w którym mowa o podjęciu wspólnych działań, mających na celu stworzenie oraz rozwój w ramach Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ laboratorium chemicznego dla dzieci – mówi Tomasz Gondek – Wiceprezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. To globalna firma, niezwykle ważny dla nas Partner, który otworzył przez chwilą w Środzie Śląskiej największy zakład produkcji katalizatorów samochodowych. To wielki gracz rynkowy, ale też firma niezwykle zaangażowana społecznie. Aktywnie myśli o wsparciu najbliższego otoczenia, zwłaszcza w zakresie wydarzeń edukacyjnych. Stąd wybór naszego Humanitarium. – podkreśla.

Jakie eksperymenty chemiczne będzie można wykonać w Kids Lab BASF w Humanitarium – to na razie tajemnica, którą odkryjemy w 2015 r. Pewnym jest jednak, że dzieci nawet przez sekundę nudzić się nie będą, a spontaniczna reakcja „wow!” będzie dla prowadzących zajęcia, specjalnie przeszkolonych animatorów, chlebem codziennym. Zainteresowanie dynamicznym światem chemii, zapewni zabawa, praktyczne doświadczanie zjawisk naukowych, fachowe objaśnianie eksperymentów i ich wyników, profesjonalny komentarz dostosowany do odbiorcy - dzieci, nauczycieli i rodziców. Wszyscy będą mieli szansę odkrywać chemię poprzez bezpieczne i wciągające doświadczenia, połączone z interaktywnym systemem „pytań i odpowiedzi”, i potwierdzających teorię demonstracji.

To dla nas ogromne wyróżnienie, gdyż Kids Lab w Polsce znajdzie się w Humanitarium na terenie Kampusu Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+! – cieszy sie Tomasz Gondek. I choć Humanitarium posiada już silną markę, współpraca z BASF, jeszcze bardzie ją rozwinie. Zaczynamy od „małej nauki”, ale pragnę podkreślić, ze to działanie również dobrze wróży dla „dużej nauki”, którą już „uprawiamy” w Laboratoriach Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ - uśmiecha się tajemniczo.

Czy wiesz, że ...

Wirusy mają wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje się terapię  poprzez modulacje aktywności katalitycznej RNA.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres