Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Innowacje w praktyce. Teraz komercjalizacja! Prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ wystąpi na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2015

W tym roku największa impreza biznesowa Europy Centralnej przyciągnęła ponad 7 tys. gości i nie zabrakło na niej znanych nazwisk. W Katowicach stawią się przewodnicząca Komisji Unii Afrykańskiej, czterech komisarzy Unii Europejskiej, euro parlamentarzyści, ministrowie i prezesi największych firm.

VII Europejski Kongres Gospodarczy rozpoczął się 20 kwietnia i potrwa do 22 kwietnia. To najważniejsze tego typu spotkanie w kraju. Wśród głównych tematów kongresu są wielki program inwestycyjny Unii Europejskiej i jego wpływ na grupę nowych państw członkowskich, rola państwa w gospodarce, innowacyjna Europa, wyzwania globalnej gospodarki, nowe rynki i kierunki.

Szeroko dyskutowane będę również zagadnienia związane z innowacyjnością, z praktycznym wykorzystaniem powstałej infrastruktury laboratoryjnej i tworzonych innowacji, z ich komercjalizacją oraz rolą państwa w tym zakresie. Jak skutecznie pozyskiwać i wykorzystywać środki finansowe z przeznaczeniem na rozwój innowacyjności? Jakie są optymalne modele komercjalizacji technologii i produktów innowacyjnych? Czy warto wdrażać ze „wsparciem” i jak stworzyć „ekosystem” innowacji w Europie i w Polsce? Do odpowiedzi na te i inne pytania zaproszony został m.in. prof. Jerzy Langer, Prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Partnerami sesji będą również: Leszek Grabarczyk – Narodowe Centrum Badań i rozwoju, Maciej Koński – Centrum Analiz Strategicznych i Baz Zasobowych, KGHM Polska Miedź S.A., Beata Stelmach – GE w Polsce i Krajach Nadbałtyckich, Arkadiusz Świerczewski – PKN Orlen S.A., Jerzy Wiśniewski – Fujitsu w Polsce i Tadeusz Woszczyński – Information System Group at Hitachu Europe.

Panel podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, w których będą uczestniczyć Prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+:

21 kwietnia 2015 r.:

• godz. 11.30-13.00; Innowacje w praktyce. Teraz komercjalizacja!

Prof. Jerzy Langer
Prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+

Więcej informacji: www.eecpoland.eu

 

Czy wiesz, że ...

Turritopsis nutricula (gatunek stułbiopława) posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność. Jednym z celów projektów BioMed jest opracowanie nowych leków przedłużających życie...

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres