Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Innowacje w praktyce. Teraz komercjalizacja! Prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ wystąpi na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2015

W tym roku największa impreza biznesowa Europy Centralnej przyciągnęła ponad 7 tys. gości i nie zabrakło na niej znanych nazwisk. W Katowicach stawią się przewodnicząca Komisji Unii Afrykańskiej, czterech komisarzy Unii Europejskiej, euro parlamentarzyści, ministrowie i prezesi największych firm.

VII Europejski Kongres Gospodarczy rozpoczął się 20 kwietnia i potrwa do 22 kwietnia. To najważniejsze tego typu spotkanie w kraju. Wśród głównych tematów kongresu są wielki program inwestycyjny Unii Europejskiej i jego wpływ na grupę nowych państw członkowskich, rola państwa w gospodarce, innowacyjna Europa, wyzwania globalnej gospodarki, nowe rynki i kierunki.

Szeroko dyskutowane będę również zagadnienia związane z innowacyjnością, z praktycznym wykorzystaniem powstałej infrastruktury laboratoryjnej i tworzonych innowacji, z ich komercjalizacją oraz rolą państwa w tym zakresie. Jak skutecznie pozyskiwać i wykorzystywać środki finansowe z przeznaczeniem na rozwój innowacyjności? Jakie są optymalne modele komercjalizacji technologii i produktów innowacyjnych? Czy warto wdrażać ze „wsparciem” i jak stworzyć „ekosystem” innowacji w Europie i w Polsce? Do odpowiedzi na te i inne pytania zaproszony został m.in. prof. Jerzy Langer, Prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Partnerami sesji będą również: Leszek Grabarczyk – Narodowe Centrum Badań i rozwoju, Maciej Koński – Centrum Analiz Strategicznych i Baz Zasobowych, KGHM Polska Miedź S.A., Beata Stelmach – GE w Polsce i Krajach Nadbałtyckich, Arkadiusz Świerczewski – PKN Orlen S.A., Jerzy Wiśniewski – Fujitsu w Polsce i Tadeusz Woszczyński – Information System Group at Hitachu Europe.

Panel podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, w których będą uczestniczyć Prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+:

21 kwietnia 2015 r.:

• godz. 11.30-13.00; Innowacje w praktyce. Teraz komercjalizacja!

Prof. Jerzy Langer
Prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+

Więcej informacji: www.eecpoland.eu

 

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres