Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Dotychczasową ekspozycję „Play the Music” w Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ odwiedziło prawie 40 000 osób. Najliczniejszą grupę stanowili oczywiście uczniowie wraz z nauczycielami (68%). Jednakże nasz wrocławski park rozrywki edukacyjnej cieszy się również coraz większą popularnością wśród klientów indywidualnych.

- Z roku na rok zwiększa się liczba gości odwiedzających Humanitarium. Powtarza się to zarówno w grupie klientów indywidualnych, jak i w tzw. grupie szkolnej obejmującej również grupy zorganizowane oraz biura podróży – komentuje Kamila Rak, kierownik Humanitarium. – Ta wzrostowa tendencja bardzo nas cieszy, ponieważ centra nauki są doskonałym uzupełnieniem tradycyjnej edukacji szkolnej.

Stara ekspozycja „Play the Music” jest właśnie pakowana, a na jej miejsce z początkiem września ma pojawić się nowa. Co będzie tematem przewodnim nowej ekspozycji? Tego organizatorzy nie chcą szczegółowo zdradzać.

- Humanitarium oferuje bliskie spotkania ze światem nauki oraz wiedzę, która przekazywana jest w sposób innowacyjny i często zaskakujący. Nowa ekspozycja na pewno zrealizuje dotychczasowe założenia, a na zachętę dodam tylko, że przeniesie nas w świat, w którym nic nie jest takie, na jakie wygląda. – zapowiada Kamila Rak.

Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, to park rozrywki edukacyjnej we Wrocławiu. Przygotowywany przez animatorów program edukacyjny jest skierowany do wszystkich grup wiekowych. Centrum organizuje autorskie warsztaty w laboratoriach dla dzieci i młodzieży, niezwykłe pokazy oraz ciekawe prelekcje w otoczeniu interaktywnych eksponatów. Oferta Humanitarium wzbogacona jest również o organizację przyjęć okazjonalnych, urodzinowych, spotkań, seminariów oraz konferencji.

Czy wiesz, że ...

Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadań badawczych projektu  NanoMat jest opracowanie  technologii ogniw paliwowych o wydajności ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!).

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres