Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Humanitarium odkrywa tajemnicę światła

humanitarium„SZKIEŁKO I OKO – TAJEMNICE OPTYKI”, to temat nowej wystawy we wrocławskim Humanitarium, którą będzie można zobaczyć już 10 września w Kampusie Pracze.

Człowiek i jego zmysły, to tematy przewodnie parku edukacyjnego Humanitarium, który powstał po to, aby umożliwić małym i dużym bliskie spotkania z nauką oraz w innowacyjny sposób przekazywać wiedzę na temat otaczającego nas świata.

- Pierwsza wystawa dotyczyła ciała człowieka, kolejna tłumaczyła fenomen słuchu, a nowa ekspozycja oczarowuje kolorami, światłem i przenosi nas w świat, w którym nic nie jest takie, na jakie wygląda – zachęca Kamila Rak, kierownik Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Czym jest światło? Jak powstaje obraz? W jaki sposób powstaje bańka mydlana? I dlaczego niebo jest niebieskie? To typowe pytania, które rodzice słyszą niejednokrotnie od swoich pociech. Odpowiedź nie zawsze jest prosta, ale będzie można ją poznać właśnie zwiedzając nową wystawę. Dla wszystkich chętnych tworzony jest specjalny labirynt optyczny z 25 eksponatami prezentującymi najczęstsze złudzenia oraz iluzje optyczne. Wśród eksponatów będzie m. in. laserowa harfa. Przecinając dłonią promienie lasera, każdy będzie mógł „zagrać” i „usłyszeć światło”. Będziemy też mogli sprawdzić, jak to jest być uwięzionym w kalejdoskopie albo wcielić się w rolę czarownicy i polatać na miotle nad Ostrowem Tumskim.

- W tej chwili cały czas trwają prace przygotowawcze do nowej ekspozycji. Przyjeżdżają nowe elementy wystawowe, których w sumie ma być ponad 50, zmieniamy kolory ścian, montujemy dodatkowe oświetlenie. Humanitarium zmieni się nie do poznania również pod względem kolorystyki. – dodaje Kamila Rak. – Wzrok, to kolejny zmysł, który będzie można odkryć w Humanitarium, dlatego chcemy, aby wystawa zachwyciła wszystkich nową paletą barw.

Wszystkich chętnych, którzy chcą się dowiedzieć, czym jest m.in. światło, dyfrakcja, interferencja i efekt fotoelektryczny zapraszamy do Humanitarium już od 10 września br.

Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, to park rozrywki edukacyjnej we Wrocławiu. Przygotowywany przez animatorów program edukacyjny jest skierowany do wszystkich grup wiekowych. Centrum organizuje autorskie warsztaty w laboratoriach dla dzieci i młodzieży, niezwykłe pokazy oraz ciekawe prelekcje w otoczeniu interaktywnych eksponatów. Oferta Humanitarium wzbogacona jest również o organizację przyjęć okazjonalnych, urodzinowych, spotkań, seminariów oraz konferencji. Więcej na stronie: http://humanitarium.eu/

Czy wiesz, że ...

Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadań badawczych projektu  NanoMat jest opracowanie  technologii ogniw paliwowych o wydajności ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!).

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres