Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

GRAFENIUSZ DROBNODZIEJEK - tak brzmi imię najmniejszego, wrocławskiego krasnoludka

Najmniejszy, mikrometrowy krasnoludek, który zadomowił się w Laboratorium Mikroskopii Elektronowej Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ otrzymał imię Grafeniusz Drobnodziejek.

Zwycięzcami konkursu są:
Anonim o adresie mail: sargass@onet.eu - Autor imienia Grafeniusz
Michał Świątkowski (adres mail: michal.swiatkowski@pwr.edu.pl - Autor imienia Drobnodziejek
Wybór imienia został dokonany przez Komisję w składzie: dr inż. Katarzyna Komorowska (Kierownik Laboratorium Nanotechnologii i Struktur Półprzewodnikowych), mgr Rafał Kubik, mgr inż. Piotr Słupski oraz mgr inż. Karol Spunda, którzy po burzliwej naradzie zdecydowali się na obie propozycje.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy pomysłu i zapraszamy do Laboratorium Mikroskopii Elektronowej Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w dniu 13 września br. o godz. 11.00. po odbiór nagrody - ziarnka piasku z wizerunkiem krasnoludka bliźniaka 
Ze względu na to, że najmniejszy, mikrometrowy krasnoludek wzbudził dużo ciepłych i pozytywnych emocji oraz zachęcił wiele osób do uczestniczenia w konkursie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ postanowiliśmy umożliwić wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy, zwiedzanie Laboratorium, do którego zawitał skrzat. Wobec tego, jeżeli ktoś z osób biorących w konkursie, chciałby jeszcze zobaczyć pod mikroskopem najmniejszego na świecie krasnoludka oraz zwiedzić światowej klasy laboratorium naukowo-badawcze, prosimy o przesłanie takiej informacji do dnia 7 września br. na adres: imiedlaskrzata@eitplus.pl. 
Specjalny dzień otwarty w Laboratorium Mikroskopii Elektronowej zostanie przygotowany dla uczestników konkursu w dniu 13 września 2014 r. (sobota) o godz. 11.00. 
Proszę jednak pamiętać, że wejście do laboratoriów będzie możliwe tylko i wyłącznie po uprzednim zapisaniu się i wysłaniu informacji na wskazany powyżej adres e-mail. 
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i życzymy wszystkim pozytywnej wiary w krasnoludki!
Zespół Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ wraz z …

Zwycięzcami ogłoszonego w dniu 13 sierpnia br. konkursu są: 

  1. Pani Anna Adamowicz - Autorka imienia Grafeniusz
  2. Pan Michał Świątkowski - Autor imienia Drobnodziejek

Wybór imienia został dokonany przez Komisję w składzie: dr inż Marta Kargol (Wicedyrektor Departamentu Nanotechnologii), dr inż. Katarzyna Komorowska (Kierownik Laboratorium Nanotechnologii i Struktur Półprzewodnikowych), dr inż Michał Nikodem (Kierownik Laboratorium Laserowych Systemów Pomiarowych) oraz mgr inż. Karol Spunda, którzy po burzliwej naradzie zdecydowali się na dwie propozycje.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy pomysłu i zapraszamy do Laboratorium Mikroskopii Elektronowej Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w dniu 13 września br. o godz. 11.00. po odbiór nagrody - ziarnka piasku z wizerunkiem krasnoludka bliźniaka :-)

Ze względu na to, że najmniejszy, mikrometrowy krasnoludek wzbudził dużo ciepłych i pozytywnych emocji oraz zachęcił wiele osób do uczestniczenia w konkursie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ postanowiliśmy umożliwić wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy, zwiedzanie Laboratorium, do którego zawitał skrzat. Wobec tego, jeżeli ktoś z osób biorących w konkursie, chciałby jeszcze zobaczyć pod mikroskopem najmniejszego na świecie krasnoludka oraz zwiedzić światowej klasy laboratorium naukowo-badawcze, prosimy o przesłanie takiej informacji do dnia 7 września br. na adres: imiedlakrasnoludka@eitplus.pl. 

Specjalny dzień otwarty w Laboratorium Mikroskopii Elektronowej zostanie przygotowany dla uczestników konkursu w dniu 13 września 2014 r. (sobota) o godz. 11.00

Proszę jednak pamiętać, że wejście do laboratoriów będzie możliwe tylko i wyłącznie po uprzednim zapisaniu się i wysłaniu informacji na wskazany powyżej adres e-mail. 

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i życzymy wszystkim pozytywnej wiary w krasnoludki!

Zespół Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ wraz z Grafeniuszem Drobnodziejkiem.


 

Czy wiesz, że ...

Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadań badawczych projektu  NanoMat jest opracowanie  technologii ogniw paliwowych o wydajności ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!).

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres