Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Dzień otwarty Kampusu Pracze – relacja

Ponad dwa tysiące osób odwiedziło w dniu 10 maja Kampus Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Najwięcej chętnych zgromadziły ultranowoczesne laboratoria oraz science cafe, w których mieszkańcy Wrocławia mogli spotkać się z naukowcami oraz posłuchać o najnowszych cudach dzisiejszej nauki.

Dzień otwarły EIT+ został przygotowany z okazji rocznicy akcesji Polski do Unii Europejskiej. Specjalnie w tym dniu podzielono cały teren Kampus Pracze na cztery przestrzenie. W każdej można było zobaczyć inne niezwykłości.

Przestrzeń pierwsza – Europejskie laboratoria

Na co dzień szczelnie zamknięte dla zwiedzających tylko w tym wyjątkowym dniu zostały otwarte dla wszystkich. Każdy, kto chciał zobaczyć najnowocześniejsze w Polsce laboratoria, mógł to uczynić. Wystarczyło tylko przebrać się w odpowiedni strój i ruszyć w naukową podróż pod okiem naszych ekspertów.

Przestrzeń druga – Science cafe

W zabytkowej sali konferencyjnej odbyły się niecodzienne spotkania z pracownikami naukowymi Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, którzy wprowadzili wszystkich w niezwykły świat nauki. W tym dniu można było dowiedzieć się, dlaczego się starzejemy, czym są luminofory, kiedy nowotwór staje się złośliwy i jakie są fakty oraz mity dot. wykorzystania energii słonecznej na Ziemi.

Przestrzeń trzecia – The Electric Hotel

The Electric Hotel został sprowadzony do Wrocławia dzięki Stowarzyszeniu Climate-KIC. Ten innowacyjny bus zapewnił naukową zabawę małym i dużym. Niezwykła instalacja ze specjalistycznym wyposażeniem, napędzana odnawialnymi źródłami energii wyposażona w turbiny, panele słoneczne, koła wodne, generatory prądu i punkty do poboru energii oraz lampy LED, wszystkich wprowadziła w radosną eko-zabawę  i radosny nastrój.

Przestrzeń czwarta – Humanitarium

W sobotę w Humanitarium można było zrobić samodzielnie farby z twarogu i pokolorować nimi wielką mapę krajów Unii Europejskich; wziąć udział w spektakularnych pokazach fizycznych i chemicznych; wykonać pastę słoniową, gigantyczne bańki mydlane, ogromnego "glutka" oraz rakietę i wulkan.

Relacje z Dnia Otwartego Kampusu Pracze można również obejrzeć na stronie Telewizji Polskiej http://regionalna.tvp.pl/13136244/zapraszamy-na-kawe

i Gazety Wrocławskiej http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3431023,eit-otworzylo-dzis-laboratoria-dla-wroclawian-zdjecia,id,t.html

Czy wiesz, że ...

Wirusy mają wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje się terapię  poprzez modulacje aktywności katalitycznej RNA.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres