Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Design thinking i „Laboratorium innowacji” we Wrocławskim Centrum Badań EIT+

Co łączy rzecznika patentowego, informatyka, programistę, konstruktora mostów, architekta, artystę, blogera i dziennikarza? 16 lutego br. przede wszystkim udział w warsztacie z design thinkingu, który organizowany jest we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Laboratorium innowacji”.

Design Thinking to metoda tworzenia innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników. Celem metody jest kreowanie i wdrażanie nowatorskich rozwiązań m.in. w postaci nowych produktów, innowacyjnych technologii, usług, strategii, procesów, programów edukacyjnych, a nawet modeli biznesowych. We Wrocławskim Centrum Badań EIT+ spotkają się osoby, które wspólnie mają opracować prototyp nowoczesnego i inteligentnego przystanku komunikacji miejskiej. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele magistratu, producenci infrastruktury transportu miejskiego, przedstawiciele innowacyjnych wrocławskich firm oraz podróżnicy, studenci i osoby niepełnosprawne. Warsztat zostanie poprowadzony przez pracowników EIT+: Patrycję Radek – Z-cę Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu, Martę Rot – Z-cę Dyrektora ds. HR, Beatę Bocian – St. Specjaliste ds. HR i Przemysława Hałuba - Key Account Manager'a.

Spotkanie z design thinking zostało przygotowane w ramach akcji społecznej Gazety Wyborczej „Laboratorium innowacji”, która tworzona jest wspólnie wraz z Wrocławskim Centrum Badań EIT+, Europejskim Centrum Inżynierii i Oprogramowania Nokia Networks we Wrocławiu, Capgemini, Tieto , Data Techno Parkiem i Wrocławskim Parkiem Technologicznym. Celem akcji jest pokazanie, że innowacja jest wszędzie i w każdym z nas. Aby zakończyła się sukcesem należy jednak otworzyć się na wymianę wiedzy, dialog oraz współpracę.

Więcej informacji na stronie „Laboratorium innowacji” - wyborcza.pl oraz wroclaw.gazeta.pl

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres