Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Ultra - czysta albumina

Ultra - czysta albumina

Surowicza albumina wołowa (BSA) jest białkiem powszechnie stosowanym w biochemii i biologii molekularnej. Jest ona również dostępna handlowo. Jej cena jest stosunkowo niska, jednak czystość do wielu zastosowań nie jest zadowalająca. W przypadku badań podstawowych, gdzie albumina wykorzystywana jest głównie jako białko modelowe, stopień czystości komercyjnie dostępnej albuminy jest wystarczający. Wyższa czystość niezbędna jest natomiast do innych zastosowań. Albumina pozbawiona zanieczyszczeń (w tym zanieczyszczeń cukrowych) jest wymagana między innymi w badaniach wykrywania białek, jonów metali, do konstruowania szczepionek, wytwarzania selektywnych przeciwciał czy jako nośnik substancji czynnych w leczeniu chorób zapalnych lub nowotworowych.

Dotychczas, pomimo dużego zapotrzebowania na albuminę wysokiej jakości, brakuje szybkich i wydajnych metod jej oczyszczania.

Zespół Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ opracował prosty sposób uzyskiwania, oczyszczania i identyfikacji ultra-czystej surowiczej albuminy wołowej z preparatów dostępnych komercyjnie. Zastosowanie opracowanej metody pozwoli na wprowadzenie na rynek wyższej jakości albuminy oraz na weryfikację czystości dostępnego handlowo produktu.

Wynalazek objęty jest projektem: „Międzynarodowa ochrona wynalazków w obszarze biotechnologii, wspierających wzrost konkurencyjności polskich przedsiębiorstw” realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013, Priorytet 1, Badania i rozwój nowoczesnych technologii Działanie 1.3 Wsparcie projektów B+R na rzecz przedsiębiorców realizowanych przez jednostki naukowe, Poddziałanie 1.3.2 Wsparcie ochrony własności przemysłowej tworzonej w jednostkach naukowych w wyniku prac B+R. Numer umowy: UDA-POIG.01.03.02-02-139/11-00.

Czy wiesz, że ...

Turritopsis nutricula (gatunek stułbiopława) posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność. Jednym z celów projektów BioMed jest opracowanie nowych leków przedłużających życie...

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres