Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Droga do SmartCity

Innowacja jest w cenie od zawsze, a Nokia lubi ją wspierać. Pomysłowi programiści mają szansę na wygranie 20 000 złotych w konkursie smartCity organizowanym przez wrocławski oddział Nokii. Do 15-tego sierpnia organizator czeka na projekt innowacyjnej aplikacji, programu czy też produktu, które uczynią życie w mieście bardziej interesującym i/lub wygodniejszym. Po pozytywnym przejściu pierwszej fazy eliminacji, uczestnik będzie miał dwa miesiące na dostarczenie realizacji swojego projektu. Laureaci konkursu będą mogli zaprezentować swój pomysł na ogólnopolskiej konferencji IT z udziałem światowych gwiazd programowania – Scottem Mayersem i Venkatem Subramanianem. Oprócz nagrody pieniężnej, Nokia gwarantuje finalistom dostęp do swoich technologii oraz pomoc przy wdrożeniu aplikacji na rynek.

Czym może być SmartCity?

Wystarczy rozejrzeć się po swoim sąsiedztwie i znaleźć obszar, w którym można coś poprawić czy udoskonalić. Tematem konkursu jest „inteligentne miasto”. Przykładem może być np. aplikacja, która pomaga kierowcom w szukaniu wolnego miejsca parkingowego.

„- Liczymy na zgłoszenia od wszystkich kreatywnych programistów, którzy chcą unowocześnić otaczającą ich przestrzeń oraz uczynić życie w mieście bardziej przyjaznym i ekscytującym. Z pewnością jest wiele obszarów, które mogą być inspiracją do stworzenia innowacyjnego rozwiązania na potrzeby społeczeństwa” – mówi jedne z organizatorów konkursu, Konrad Fuławka z wrocławskiego oddziału Nokii.

Warto pamiętać, że nie ma ograniczenia co do języka programowania, platformy czy też ilości osób pracujących nad projektem. Aplikacja nie musi być też mobilna, choć jest to dodatkowy atut. Tak naprawdę nie musi być to nawet program komputerowy. Do konkursu można zgłosić także urządzenia, maszyny czy kreatywne rozwiązania. Warunki są tylko dwa: gotowy produkt musi być innowacyjny i nowatorski, a jego głównym zadaniem ma być ułatwienie życia mieszkańcom miast. Liczy się pomysł i wykonanie.

Formularz rejestracyjny oraz szczegółowe informacje o konkursie i konferencji dostępne są na stronie www.codedive.pl

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres