Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Co się wydarzy we wrocławskiej nauce w 2009 roku

Od nowego roku pełną parą ruszy proces rozbudowy kampusu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ na Praczach Odrzańskich. Co prawda właściwe prace rozpoczną się dopiero za rok, ale 2009 r. to czas, kiedy zostaną skompletowane niezbędne dokumenty oraz wyłonieni wykonawcy. Rozbudowa zakończy się w 2014 r. Czytaj więcej>>>

 

W czerwcu swoją decyzję dotyczącą lokalizacji Węzłów Wiedzy i Innowacji (KIC) ogłosi Rada Zarządzająca Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT). Wrocław starał się o centralę tej prestiżowej instytucji, ale ostatecznie znalazła się ona w Budapeszcie.

RZ EIT będzie kierowała się potencjałem naukowym ośrodka, kadrą naukową oraz partycypacją w projekcie minimum trzech innych państw. Wrocław walczy o oba KIC. Jeden zajmie się teleinformatyką, drugi elektroniką. Węzeł miałby mieścić się w Kampusie Pracze.

Przez cały czas będą też trwały badania we wrocławskich ośrodkach naukowych. Oby nadchodzący rok okazał się pełen przełomowych prac badawczych, czego wszystkim naukowcom i wrocławianom serdecznie życzymy.

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres