Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

CLIMATHON – międzynarodowa akcja na rzecz odnawialnych źródeł energii

14 miast na świecie, w tym Kopenhaga, Frankfurt, Helsinki, Londyn oraz Wałbrzych, będą w dniu 18 czerwca br. organizatorami międzynarodowej akcji pn. „Climathon”. Inicjatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Climate-KIC, które ma swoje biuro regionalne biuro we Wrocławskim Centrum Badań EIT+.

- Nasza akcja CLIMATHON bazuje na pomyśle tzw. hackathonów, czyli 24 godzinnych eventów podczas, których ich uczestnicy mają wypracować rozwiązania dla postawionych problemów – tłumaczy założenia Hanna Domagała, Outreach Manager z Departamentu Klimatu i Energii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Wyzwaniem czerwcowego CLIMATHONU będą odnawialne źródła energii, dlatego uczestnicy spotkania zmierzą się z m.in. pytaniami, jak zwiększyć aktywność mieszkańców w wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii, jakimi działaniami zaangażować wszystkich mieszkańców i partnerów w postawy prosumenckie, tak by ograniczyć wysoką emisję w Wałbrzychu i jak rozwijać aktywność obywateli we wdrażaniu OZE w swoich domach i zakładach.

- W akcji mogą wziąć udział mieszkańcy Wałbrzycha, lokalne organizacje, urzędnicy, przedsiębiorcy, przedstawiciele mediów oraz wszyscy, którym zależy na zmianach w mieście. Im większe zróżnicowanie i zaangażowanie różnych grup, tym większa efektywność i ciekawsze pomysły – zaprasza Hanna Domagała. - Wypracowywanie rozwiązań odbywać się będzie w 2-5 osobowych grupach, które będą mogły liczyć na pomoc mentorów, ekspertów i dostęp do wiedzy, którą zapewnią organizatorzy, Climate-KIC i ich partnerzy – dodaje.

Celem całego Climathonu jest wypracowanie innowacyjnych pomysłów, które będą rozwijane przez kolejne 5 miesięcy, tak aby te najlepsze przedstawić w grudniu br. przy okazji ogólnoświatowej konferencji klimatycznej COP21 w Paryżu. Miasto Wałbrzych zaangażowało się nie tylko w przygotowanie akcji oraz udział w niej, ale również zobowiązało się do współpracy przy rozwijaniu wyłonionego przez jury rozwiązania. W drugim etapie wyłonione koncepcje będą bowiem sprawdzane pod kątem ich wykonalności, a jury będzie skupiać się przede wszystkim na aspektach biznesowych i technicznych.

Aby wziąć udział w Climathonie trzeba zarejestrować się na oficjalnej stronie www.climate-kic.org/climathon. Szczegółowe informacje dostępne są również na stronach biura Climate-KIC we Wrocławiu: www.climate-kic.org.pl.

ORGANIZATORZY #Climathonu

Climate-KIC (Regionalne Centrum Innowacji Dolny Śląsk) - www.climate-kic.org.pl

Urząd Miejski w Wałbrzychu - www.um.walbrzych.pl

Partnerzy

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia - www.starakopalnia.pl

OSOBA KONTAKTOWA
Hanna Domagała
Departament Klimatu i Energii
Wrocławskie Centrum Badań EIT+
e-mail: hanna.domagala@eitplus.pl
Tel. +48 727 660 154

 

Czy wiesz, że ...

Wirusy mają wielkość od 30-300nm, natomiast w projekcie BioMed opracowuje się terapię  poprzez modulacje aktywności katalitycznej RNA.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres